Co powiedział Jim Harbaugh po przegranej w CFP z TCU

Q. Jestem pewien, że to była rozczarowująca strata. Jestem ciekaw czy możesz wypowiedzieć się na temat poziomu gry TCU. Nie są tradycyjną potęgą, ale wyglądają jak ona. Czy możesz się wypowiedzieć na temat ich poziomu gry dzisiaj?

COACH HARBAUGH: Gratulacje dla TCU. Myślałem, że zagrali świetny mecz. Bardzo oportunistyczna drużyna. Bardzo odporna drużyna. Naprawdę świetna drużyna. Zagrali świetny mecz piłkarski, bez wątpienia. Jest zwycięzca. Jest też nie-zwycięzca. Ale zwycięzcą był futbol. To była świetna gra w ich wykonaniu. Jestem naprawdę dumny z naszych chłopaków. Rozmawiałem z naszymi chłopakami o tym, że nie rezygnujesz, nie poddajesz się. Nigdy nie odpuszczasz. Nigdy się nie poddajecie, po prostu gracie po kolei. Mógłbym spokojnie stać w naszej szatni na koniec meczu i gratulować całej szatni bohaterów, bo tacy właśnie są. To jest to, czym byli przez cały sezon, w tym również w tym meczu. To był wielki wysiłek obu drużyn. Naprawdę jestem dumny z mojej drużyny. Jedna mniejsza gra, jedna większa gra z naszej strony; jedna bardziej oportunistyczna gra z naszej strony, jedna mniejsza oportunistyczna gra z ich strony, a sytuacja byłaby inna. To był świetny mecz piłki nożnej i gratulacje dla TCU i trenera [Sonny’ego] Dykesa i całego składu.

Q. Czy możesz podzielić się z nami niektórymi rzeczami, które powiedziałeś swojej drużynie po tym meczu?

COACH HARBAUGH: Właśnie to, co powiedziałem. Jestem z nich naprawdę dumny. Naprawdę dumny z walki. Byli bohaterami szatni przez cały sezon. Kiedy stałem tam przed nimi, to właśnie to, kim są. To jest to, czym są. Byłem z nich super dumny. Dlatego nigdy się nie poddajesz. Nigdy się nie poddajesz. Nigdy nie odpuszczasz. Po prostu grasz, grasz w grę po kolei. Jestem pewien, że jest wiele analogii do życia z tym. Ale one są prawdziwe. Nasza drużyna nadal to robi, robiła to przez cały rok i robiła to aż do samego końca. Świetny sezon, który kończy się tydzień wcześniej.

Q. Czy możesz opisać co zrobił J.J. McCarthy w tym meczu?

COACH HARBAUGH: To był tytaniczny wysiłek. Po prostu fenomenalny wysiłek J.J., tytan wysiłku. Jestem z niego tak dumny, jakby był moim własnym synem. Jakim jest zawodnikiem. Ronnie Bell, Mike Sainristil, mógłbym tak dalej. J.J. McCarthy, którego znam na co dzień, codziennie, co tydzień, co miesiąc, co roku, jest świetnym graczem, wielkim talentem, świetnym sportowcem, świetnym liderem. A najlepsze w nim jest to, że zawsze stawia drużynę ponad siebie. Wspaniały zawodnik. Po prostu fenomenalny. Jego pierwszy sezon jako startera, nie sądzę, aby ktokolwiek zrobił coś takiego jak on w tym roku. I to było prawdziwe w tym meczu. Rzuty, które wykonywał, i rzuty, które Ronnie Bell, Roman Wilson, Colston Loveland i inni chłopcy łapali. To było na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Nie ma co do tego wątpliwości. Jest to więc ogromny testament tego, co byli w stanie dzisiaj zrobić, a nie było to łatwe. Ciężko było wykonywać rzuty spod kosza, więc oni wykonywali te głębokie.

Q. Oczywiście macie świetną obronę i jesteście z niej bardzo dumni. Czy byłeś zaskoczony tym, jak bardzo TCU było w stanie odnieść sukces na ziemi przeciwko waszemu frontowi obronnemu?

COACH HARBAUGH: Wykonali świetną robotę; zaliczyli kilka naprawdę dużych zagrań. Po prostu nie byliśmy dobrze dopasowani. To było rozczarowujące. Jak już mówiłem, popełniali duże zagrania; popełniali błędy. Obie drużyny, my mieliśmy o jeden mniej niż potrzebowaliśmy, a oni mieli o jeden więcej. I to w końcu było różnicą w grze.

Q. Trenerze, chcę poruszyć jeden z najjaśniejszych momentów meczu, przyłożenie z flea-flickera. Czy myślał Pan o tym wchodząc do gry, czy też była to decyzja podjęta na miejscu i co Pan z niej wyniósł?

COACH HARBAUGH: Myślałem, że to było naprawdę dobrze wykonane. To było coś, co zaplanowaliśmy i tak, to była świetna decyzja. Chłopcy wykonali ją tak dobrze, jak tylko można to zrobić.

Q. Było tyle punktów, do których można było się cofnąć w takim meczu, ale mieliście dwie okazje w piątce i nie zdobyliście żadnego punktu. Jak bardzo te momenty będą wam towarzyszyć po tym meczu?

COACH HARBAUGH: Tak jak powiedziałem, zabrakło nam jednego przyłożenia i straty. Oni popełnili swoją część błędów. My popełniliśmy swoje. Oni mieli swoje wielkie zagrania. My mieliśmy swoje wielkie zagrania. I mieliśmy o jeden mniej big play, jeden mniej błąd w grze.

Q. Chciałem zapytać o jedno z tych zagrań w szczególności, pierwsze czwarte zejście na linię bramkową. Czy możesz opisać, co dokładnie zamierzałeś tam zrobić? Wy zazwyczaj robicie więcej zagrań typu „dive”. Dlaczego w tej sytuacji zdecydowaliście się na bardziej podchwytliwe zagranie? Bo myśleliśmy, że to zadziała. Biorę pełną odpowiedzialność za to, że to nie zadziałało, a powinniśmy byli wybrać coś innego. Zrzuć to na mnie. Mieli go podłączyć i mieli go dobrze bronić. Siedząc tu teraz, zdecydowanie żałuję, że nie zadzwoniłem po coś innego. Q. Z wszystkich rzeczy, które się wydarzyły, zastanawiam się, co myślisz o niektórych dziwnych rzeczach? Ostatnia zagrywka, gdy sprawdzano przyłożenie w strefie końcowej, które zostało unieważnione, i kilka innych rzeczy tego typu. Jak to wpłynęło na całą tę mieszankę? Przyjrzę się temu bliżej. W ostatnim zagraniu sprawdzali celowanie i orzekli, że to nie było celowanie. Przyłożenie Romana [Wilsona], które orzekli, że nie znalazło się w strefie końcowej.

Q. Twoja drużyna wciąż odbija się od tego wszystkiego. Czy to jest moment, w którym czujesz się dobrze – nie dobrze z powodu przegranej, ale –

COACH HARBAUGH: Oczywiście czuję się dumny. Nasza drużyna, nigdy nie zrezygnowała, nie poddała się. Czuję się naprawdę dumny. Nie mogę powiedzieć, jak wiele fenomenalnych zagrań zostało dokonanych w tym meczu przez naszych chłopaków i czuję się z tego bardzo dumny, tak.

Przedyskutuj ten artykuł z naszą społecznością na naszych tablicach ogłoszeń premium

Nie jesteś abonentem Maize & Blue Review? Zapisz się już dziś, aby uzyskać dostęp do wszystkich najnowszych Michigan intel M&BR ma do zaoferowania

Śledź nasz personel na Twitterze: @JoshHenschke, @Berry_Seth14, @TrevorMcCue, @DennisFithian, @BrockHeilig, @JimScarcelli, @DavisMoseley, @lucasreimink, @JaredHalus

Subskrybuj nasze podcasty: Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify

Sprawdź treści wideo Maize & Blue Review na YouTube

Śledź Maize & Blue Review w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, TikTok i Instagram