Co nowe dodatki Giants oznaczają dla Anthony’ego DeSclafaniego, Tommy’ego La Stelli

What Giants’ new additions mean for DeSclafani, La Stella originally appeared on NBC Sports Bayarea

Cztery dni spędzone w San Diego mogły stać się jednymi z najlepszych w historii Giants.

Gdy przedstawiciele Giants zameldowali się w Manchesterze Grand Hyatt, gdzie odbywały się Zimowe Spotkania MLB, była nadzieja, że Barry Bonds dostanie się do Galerii Sław w niedzielę, a Duane Kuiper w środę. Giants pojechali do San Diego w zeszłym tygodniu jako jeden z dwóch kandydatów do pozyskania Aarona Judge’a i był optymizm, że zdecyduje się on wrócić do domu, tak jak kiedyś Bonds.

Zamiast tego, zimowe spotkania były w dużej mierze rozczarowaniem. Bonds nie zbliżył się do zagłosowania przez komisję złożoną głównie z jego rówieśników, a długoletni nadawca Cubs Pat Hughes wygrał Ford C. Frick Award. Judge, oczywiście, wybrał powrót do New York Yankees, ale Giants szybko wykonali zwrot.

Carlos Correa w końcu dał Giants ogromne zwycięstwo w free-agency, a on sam zostanie przedstawiony w najbliższych dniach, stając się pierwszym offseasonowym nabytkiem, który dostał konferencję prasową w Oracle Park od czasu Marka Melancona sześć lat temu. Giants dodali również Rossa Striplinga i Seana Manaea w tym tygodniu, przynosząc rachunek offseason do 463 milionów dolarów.

Mają więcej pracy do zrobienia, ale jak czekamy na inne potrzeby do wypełnienia, spójrzmy wstecz. Oto kilka notatek z ostatnich kilku tygodni, o nowych Giants i starych:

What’s Next For DeSclafani?

Przy Striplingu i Manaea, którzy dostali dwuletnie umowy, najdłuższy kontrakt w rotacji wciąż należy do Anthony’ego DeSclafaniego, który w zeszłym roku przeszedł kończącą sezon operację kostki po zaledwie pięciu startach. Rehabilitacja przebiega dobrze, według prezydenta operacji baseballowych Farhana Zaidi, który powiedział, że trener siłowy i kondycyjny Brad Lawson niedawno odwiedził DeSclafaniego i wysłał wideo z powrotem do biura i trenerów.

„Wygląda świetnie”, powiedział Zaidi. „Porusza się naprawdę dobrze”.

Łatwo o tym zapomnieć, biorąc pod uwagę, jak poszedł jego sezon 2022, ale rok wcześniej DeSclafani zamieścił 3,17 ERA i konsekwentnie dostawał się głęboko w gry. Jeśli będzie zdrowy i w dobrej formie, będzie dużym wzmocnieniem rotacji, która prawdopodobnie straci Carlosa Rodóna.

DeSclafani jest jednym z sześciu obecnych starterów Giants, z Jakobem Junisem i Kylem Harrisonem czekającymi na skrzydłach. Kto zostanie wybrany na dzień otwarty? To zostanie rozstrzygnięte w Scottsdale, ale Giants z pewnością potrzebują głębi, po części dlatego, że chcą być ostrożni z DeSclafanim.

„To nie było związane z ramieniem, ale znowu, po prostu nie rzucił dużo inningów w zeszłym roku, więc w pewnym momencie będziemy musieli mieć rozmowę o tym, jak wygląda obciążenie pracą,” powiedział Zaidi. „To może być pełne obciążenie pracą. Po prostu nie jesteśmy tam jeszcze. On czuje się naprawdę dobrze i wszystko jest na dobrej drodze, aby był w pełni sił w tym roku.”

Infield Depth

Mówiąc o posiadaniu pełnego składu, dodatek Correi powinien całkiem nieźle ustawić infield mix. Nieważne, gdzie będzie grał Brandon Crawford, będzie stałym bywalcem. Dorzuć Wilmer Flores, Thairo Estrada, J.D. Davis, David Villar i Tommy La Stella, a jesteś na siedmiu infielders, co jest dużo do przenoszenia dla zespołu, który ma nadzieję, że Joc Pederson jako DH większość nocy.

Zaidi powiedział La Stella, który miał dwie operacje Achillesa w zeszłym offseason, czuje się „naprawdę dobrze o tym, gdzie jest w” fizycznie. La Stella niedawno odwiedził Kai Correa w Colorado, aby wykonać pracę w polu, a jego planem było pójście wykonać kilka uderzeń w obiekcie w Teksasie.

„Tommy jest nieugięty w próbach uzyskania najlepszego z tego offseason”, powiedział menedżer Gabe Kapler. „Jak na razie idzie mu to dobrze.

Jak na tyle spekulacji, Giants i La Stella nie zachowują się jak strony, które oczekują, że w lutym będzie gdzie indziej. W przyszłym roku ma do zapłacenia 11,5 miliona dolarów i jeśli będzie w stanie grać w polu karnym, to nadal może się sprawdzić. Poza LaMonte Wade Jr, jest on jedyną leworęczną opcją w pierwszej bazie, gdzie Flores będzie dostawał większość czasu.

Ten jeden może być zorientowany w wiosennym treningu, ale w pewnym momencie Giants prawdopodobnie będą musieli przenieść weterana. Villar zasłużył sobie na prawo do codziennej gry, a Isan Diaz i Brett Wisely dają im leworęczne uderzenie w 40-man.

Rozczarowujące zakończenie

Po ograniczeniu do 57 meczów w High-A, Marco Luciano miał nadzieję nadrobić stracone at-baty w Estrellas de Oriente z Dominican Winter League. Jednak Luciano został zamknięty po zaledwie pięciu meczach z powodu tego samego dyskomfortu pleców, który kosztował go większość sezonu w lidze mniejszej.

„Oczywiście chcemy być z nim ostrożni,” powiedział Zaidi. „Nie ma długoterminowych obaw, ale to było na tyle niepokojące, że został wyłączony. Spodziewamy się, że będzie w porządku na wiosenny trening. Szkoda, że nie mógł dostać tych at-batów.”

Luciano stracił dużo czasu na rozwój w ciągu ostatnich trzech lat, ale wciąż ma zaledwie 21 lat. Giants desperacko potrzebują go na boisku w 2023 roku z wielu powodów, w tym faktu, że zegar rozpoczął się na jego 40-man roster.

The New Guy

Podczas gdy Harrison ma zacząć w Triple-A, Giants wciąż czekają, aż większość ich talentu pitchingowego przepracuje low minors. Dlatego też Miguel Yajure, który został wyciągnięty z Piratów tuż przed spotkaniem, a następnie wycofany, może w końcu zobaczyć trochę czasu.

Yajure ma zaledwie 24 lata, ale grał już w części trzech sezonów dla Yankees i Pittsburgh Pirates. Nie miał zbyt wielu sukcesów na poziomie dużej ligi – w 19 występach ma 7,58 ERA – ale Zaidi powiedział, że prawy obrońca był na jego radarze od jakiegoś czasu.

W 2019 roku Yajure miał 2,26 ERA w A-ball dla Yankees. To dostało mu późny awans do Double-A, gdzie miał dwa dominujące starty. Pandemia kosztowała go doświadczenie, ale zrobił trzy występy ulgi dla Jankesów w tym roku.

Zaidi powiedział, że Giants mieli dyskusje handlowe z Jankesami tego lata i ponownie w offseason, ale został sprzedany do Pittsburgha w handlu, który wysłał Jamesona Taillona do Nowego Jorku. Yajure zmagał się od tego handlu.

„W tym roku jego wydajność wzięła trochę kroku wstecz, ale wciąż naprawdę lubimy składniki” Zaidi powiedział. „Mam nadzieję, że możemy pomóc mu oczyścić trochę jego mechanikę. Jego prędkość faktycznie stała się lepsza.”

Old Friends

Jednym z graczy, z którymi rozmawiał Stripling, gdy rozważał Giants, był były pierwszorundowiec Tyler Beede. Stripling powiedział, że w tym tygodniu zjadł kolację z Beede i Scottem Kazmirem i obaj uznali, że dokonał świetnego wyboru w wolnej agenturze. Konsultował się również z byłym kolegą z drużyny Blue Jays, Kevinem Gausmanem.

„To tylko jeden po drugim mówi o tym, jak faceci [w San Francisco] pomagają im stać się lepszymi”, powiedział.

Następny krok Beede’a będzie fascynujący. Podpisał on umowę z Yomiuri Giants w Japonii. Inny były czołowy prospekt Giants na boisku, Shaun Anderson, podpisał umowę z Kia Tigers w Korei Południowej.

RELATED: Correa’s homer spray chart shows he’ll be fine at Oracle Park

Keep Pushing

Nawet po dodaniu pięciu weteranów, Giants nadal idą do 2023 roku przewidywane za — i prawdopodobnie znacznie za — Dodgers i Padres. W tej chwili, biorąc pod uwagę jak cicho było w Los Angeles, Padres są prawdopodobnie faworytami NL West.

Giants muszą nadal dodawać, ale nie tylko z powodu tych dwóch drużyn. Młodzi Arizona Diamondbacks sprawili im wiele kłopotów w zeszłym roku, a kilku menedżerów wskazało podczas zimowych spotkań, że są gotowi do wybicia się.

Możesz zaliczyć Kaplera do tych, którzy wiedzą, że Giants mają przed sobą trudną drogę na NL West.

„Wiesz, Diamondbacks byli dla nas naprawdę trudni w tym roku. Są naprawdę wymagającym zespołem,” powiedział w zeszłym tygodniu. „Dużo myślę o Diamondbacks, ponieważ są tak utalentowani i atletyczni i wszyscy są tak młodzi.”

Giants powinni nadal dużo o nich myśleć. Ta dywizja będzie wymagała od nich ciągłego dodawania.

Pobierz i śledź Giants Talk Podcast