Civitanova wygrywa rewanż, ćwierćfinały Pucharu zakończone

W rewanżu ze Sieną 3-0 (25-23, 25-11, 25-18) dla podopiecznych Blenginiego. Oto pary pucharowe: Modena-Trentino, Verona-Piacenza, Civitanova-Milan, Perugia-Cisterna

CIVITANOVA MARCHE (MACERATA)- Sukces 3-0 (25-23, 25-11, 25-18) Cucine Lube Civitanova przeciwko Emmie Villas Aubay Siena w powtórce 8 dnia SuperLega Credem Banca poprowadził skład Cucine Lube Civitanova z Blengini, do swojego siódmego z rzędu sukcesu między ligą a Ligą Mistrzów, wyprowadził podopiecznych Blenginiego na drugie miejsce w klasyfikacji i przesądził o ostatecznym rozstawieniu pierwszego etapu, a w konsekwencji o losowaniu ćwierćfinałów Coppa Italia, w których warto uzyskać dostęp do Final Four w Rzymie. Civitanova podejmie Allianz Milano, natomiast pozostałe dwie ćwiartki, oprócz znanej już pary Sir Safety Susa Perugia i Top Volley Cisterna, to Valsa Group Modena – Itas Trentino oraz WithU Verona – Gas Sales Bluenergy Piacenza.

Cucine Lube musiało się napocić w pierwszym secie, by lepiej poradzić sobie z Toskańczykami, którzy potrafili zaszyć się najpierw od stanu 2-6 wygranego przez gospodarzy dzięki zwrotom serwisowym Zaytseva i Nikolova, potem od 9-13 w dół ze ścianami kolejno przez Anzaniego i tego samego bułgarskiego młota (5-1 przewaga drużyny dla Lube w tym fundamentalnym), a wreszcie od nowego -3 zapisanego atakami Mattii Bottolo (8 punktów, 64% ataku), na tę okazję znów startującego w miejsce Janta. Na 19-20, które przywróciło seta po raz enty, podpisała się Emma Villas z asem Pereyry, w korcie ze zmianą przekątnej ataku, która wprowadziła Pinelli w pole kierunkowe. Ale parytet nigdy nie został osiągnięty: w ostatnim pojedynku head-to-head, drużyna gospodarzy, z Gabi Garcią za Zaytseva, zdobyła ostatni punkt 25-23 dzięki zwycięskiej rurze Nikolova, autora 5 punktów z 64% skutecznością na dunkach. Cucine Lube wróciło na boisko w swoim wyjściowym składzie w drugiej połowie i tym razem naprawdę ruszyło od samego początku, a prym wiedli Bottolo i Zaytsev. Młody były seter Padwy strącił dwie piłki z rzędu, które dały Cucine Lube chwilowe prowadzenie 11-5, a także trafił mistrzowski serw (1 as), który dał Civitanovie prowadzenie 18-7. Reszta była akademicka dla mistrzów Włoch, którzy miażdżyli z 67% pozytywnością przeciwko 29% przeciwników (100% na pierwszych serwach dla Chinenyeze, 3 punkty), kilkakrotnie zbierając brawa dzięki spektakularnej obronie Fabio Balaso, a zamykając 25-11 ze wspomnianym Zaytsevem, autorem 7 punktów, wynikiem doskonałej 83% skuteczności w ataku i 2 ścian. Pelillo, po stronie toskańskiej, w trzecim secie ponownie próbował karty Pereyry. Scenariusz był jednak taki sam jak poprzednio, a Cucine Lube Civitanova leciała niezakłócona w kierunku wygranej 25-17, która sprawiła, że finał wynosił 3-0. MVP meczu został Mattia Bottolo, autor 14 punktów (52% w ataku, 62% w przyjęciu przy 43% perfekcyjnym, 2 asy).

THE PROTAGONISTS-

Mattia Bottolo (Cucine Lube Civitanova)-” Jestem szczęśliwy, że znalazłem dziś pewność siebie na boisku, podobnie jak reszta drużyny. Od kilku meczów łączymy dobre występy z ważnymi wynikami. To zwycięstwo poświadcza nasze drugie miejsce. Weszliśmy na boisko z odpowiednim nastawieniem i możemy być zadowoleni. Z taką pozycją w standingu w ćwierćfinale Del Monte® Coppa Italia zmierzymy się z Milanem u siebie, trudny rywal, eliminacje nigdy nie są oczywiste. W zeszłym roku widziałem mecz Lube z Milanem w ćwierćfinale. To będzie inny mecz, oni się wzmocnili, my jesteśmy innym zespołem, będzie fajnie. Cieszymy się z drugiego miejsca, nie było ono przesądzone. Dobrze, że znaleźliśmy tę formę fizyczną i mentalną po błędach na początku mistrzostw.”

Federico Pereyra (Emma Villas Aubay Siena)- „Graliśmy przeciwko świetnej drużynie, panującym Mistrzom Włoch. W pierwszym secie udało nam się utrzymać punkt za punkt, w drugim i trzecim już nie. Musimy pozostać zjednoczeni i dalej pracować, by na kolejne mecze przyjechać w jak najlepszym stanie. Musimy być zawsze gotowi, także w obliczu kolejnych wyzwań przeciwko Perugii i Milanowi. Sprawy nie potoczyły się dzisiaj dobrze, ale ufam moim kolegom z drużyny i wierzę, że możemy dobrze wypaść, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest zbawienie.

IL TABELLINO-

CUCINE LUBE CIVITANOVA – EMMA VILLAS AUBAY SIENA 3-0 (25-23, 25-11, 25-18)

CUCINE LUBE CIVITANOVA: De Cecco 2, Bottolo 14, Anzani 5, Zaytsev 14, Nikolov 13, Chinenyeze 6, Gottardo 0, Garcia Fernandez 0, D’Amico (L), Balaso (L). N.E. Ambrose, Diamantini, Yant Herrera, Sottile. All. Blengini.

EMMA VILLAS AUBAY SIENA: Finoli 0, Petric 11, Mazzone 8, Pinali 3, Van Garderen 3, Ricci 5, Pochini (L), Raffaelli 4, Biglino 0, Bonami (L), Pinelli 0, Pereyra 8. Wszystkie. Pelillo.

SĘDZIOWIE: Zavater, Cavalieri.

UWAGI – czas trwania zestawu: 30′, 21′, 27′; całość: 78′

MVP: Mattia Bottolo (Cucine Lube Civitanova)

Widzowie: 1,387

SUPERLIGA RANKING CREDEM BANCA (PO 1 DNIU POWROTU)-

Sir Safety Susa Perugia 36, Cucine Lube Civitanova 23, Valsa Group Modena 23, Itas Trentino 22, Gas Sales Bluenergy Piacenza 22, WithU Verona 19, Top Volley Cisterna 18, Allianz Milano 17, Vero Volley Monza 12, Pallavolo Padova 9, Gioiella Prisma Taranto 9, Emma Villas Aubay Siena 6.

SIATKA I KALENDARZ ĆWIERĆFINAŁÓW PUCHARU WŁOCH ZOSTAŁY OKREŚLONE-

Środa 28 grudnia 2022 r., godz. 20.30

Valsa Group Modena – Itas Trentino

Czwartek 29 grudnia 2022 r., godz. 20.30

WithU Verona – Sprzedaż gazu Bluenergy Piacenza

Cucine Lube Civitanova – Allianz Milano

Sir Safety Susa Perugia – Top Volley Cisterna