Civitanova-Siena w środę w meczu numer osiem

CIVITANOVA MARCHE (MACERATA)-Jutro, w środę 21 grudnia, Cucine Lube Civitanova-Emma Villas Aubay Siena, mecz ósmego dnia Sezonu Regularnego, który został przełożony 20 listopada z powodu kowadła. Wynik meczu będzie miał decydujące znaczenie dla losowania ćwierćfinałów Pucharu Włoch. Po raz trzeci obie drużyny zmierzyły się ze sobą w lidze. Podopieczni Blenginiego wygrali oba mecze w sezonie 2018/2019, jedynym w Superlidze dla toskańskiej drużyny.

To, co mogło być zwykłym wyzwaniem, pomiędzy Mistrzami Włoch a świeżo upieczonym mistrzem najwyższej serii, katalizuje całą uwagę, ponieważ jest to ostatni mecz pierwszej rundy. Końcowy wynik, a co za tym idzie ranking najlepszej ósemki, będzie warunkował trzy z czterech par w pierwszej rundzie Del Monte® Coppa Italia zaplanowanej na 29 grudnia 2022 roku. Jedyną parą określoną już w ćwierćfinale w suchym meczu jest Perugia – Cisterna, natomiast Valsa Group Modena, pewna miejsca w pierwszej czwórce i tym samym rozegrania meczu ćwierćfinałowego u siebie, zagra 28 grudnia.

Jeśli Civitanova wygra 3 punktami, „biancorossi” zakończyliby pierwszy etap na drugim miejscu, a losowanie Pucharu byłoby następujące:
Perugia – Cisterna, Civitanova – Milan, Modena – Trento, Verona – Piacenza

W przypadku 2-punktowej wygranej Civitanovy obraz uległby zmianie, a podopieczni Chicco Blenginiego zajęliby czwarte miejsce w tabeli:
Perugia – Cisterna, Modena – Milan, Verona – Trento, Civitanova – Piacenza

Gdyby Siena wygrała w Civitanova z jakimkolwiek wynikiem, to znów zmienią się pary:
Perugia – Cisterna, Modena – Milan, Verona – Civitanova, Piacenza – Trento.

Luciano De Cecco i jego koledzy z drużyny przeżywają dobry moment formy, o czym świadczy sześć kolejnych zwycięstw w Lidze Mistrzów CEV i SuperLega Credem Banca. W pierwszej rundzie rewanżowej przyszło wygrać 3-0 u siebie z Taranto po dobrze rozegranym meczu pomiędzy obiema drużynami i zaciętym finiszu.

Po zakończeniu relacji z trenerem Paolo Montagnanim, którego zastąpił Omar Fabian Pelillo, jego asystent wypromowany na boisku, toskański klub uzyskał ważne zwycięstwo z Monzą, a następnie rozwiązał także kontrakt z Swanem Ngapethem. Posunięcia nowego trenera nie przyniosły jednak pożądanych efektów przeciwko wicemistrzom świata z Trentino.

Wyjątkowy wieczór dla Federico Bonamiego, libero Emmy Villas Aubay, podczas jego 300 obecności w Serie A. Mecz amarantowy zamiast tego dla Fabio Ricci, środkowego drużyny z Sieny, z przeniesieniem do biało-czerwonej koszulki w sezonie 2012/13. Na koniec specjalny nawias dla Romano Gianniniego, obecnego trenera biało-czerwonych, który w latach 2013/14 – 2015/16 poprowadził Sienę z B2 do A2.

CUCINE LUBE CIVITANOVA – EMMA VILLAS AUBAY SIENA-

HISTORIA: 2 (2 zwycięstwa Cucine Lube Civitanova)
BYŁY: Fabio Ricci w Lube w sezonie 2012/2013 – Trenerzy: Romano Giannini w Sienie w sezonie 2015/2016.
HUNTING FOR RECORDS:
W sezonie regularnym 2022/2023: Mattia Bottolo – 14 punktów do 100, Barthelemy Chinenyeze – 4 punkty do 100, Gabi Garcia Fernandez – 13 punktów do 100 (Cucine Lube Civitanova); Maarten Van Garderen – 25 punktów do 100 (Emma Villas Aubay Siena).
W sezonie regularnym: 1 as do 400 (Cucine Lube Civitanova); Omar Biglino – 18 punktów do 1000 (Emma Villas Aubay Siena).
W karierze: Simone Anzani – 1 ściana zwycięstwa do 700 (Cucine Lube Civitanova); Federico Bonami – 1 mecz do 300 rozegranych, Maarten Van Garderen – 2 asy do 100 (Emma Villas Aubay Siena).

Romano Giannini (zastępca trenera Cucine Lube Civitanova)- ” Stawka punktów jest kluczowa, zarówno dla Sieny, która chce iść w górę, jak i dla nas w Lube, którzy chcą zrobić skok na drugie miejsce. Dobry sukces byłby niezbędny, by zagrać w ćwierćfinale Del Monte® Coppa Italia w Civitanova. Chcemy wygrać i chłopaki dadzą z siebie wszystko, ale właśnie teraz mecze z drużynami spragnionymi punktów, walczącymi na śmierć i życie o każdą piłkę, by się podnieść, są najtrudniejsze. Dla mnie będzie to szczególne wyzwanie: minęło wiele lat, odkąd przybyłem do A2 jako trener Sieny, teraz toskański klub jest przyzwyczajony do Serie A, a ja jestem w sztabie trenerskim. Po pierwszej piłce na ziemi każde wspomnienie i każda inna emocja ustąpi miejsca chęci zwycięstwa.”

Omar Pelillo (trener Emma Villas Aubay Siena)- ” Lube ma świetny roster, ma najlepszego setera na świecie i ma świetnego trenera. Mówimy o wielkim klubie, jednym z najważniejszych na świecie. Z tą świadomością idziemy na spotkanie z wyzwaniem. Jesteśmy naładowani i jesteśmy w stanie rozegrać kolejną sportową bitwę. Dla nas wszystkie mecze pozostałe do końca sezonu zasadniczego to finały. Mamy cel, jedynym sposobem na jego osiągnięcie jest myślenie o tym, by robić jak najlepiej jeden mecz na raz. Zawsze jesteśmy skoncentrowani na następnym przeciwniku, teraz myślimy o tym, że zagramy swoją grę na bardzo trudnym boisku i przeciwko panującym mistrzom Włoch. Przed meczem z Trento wykonaliśmy świetny tydzień pracy, dobrze przygotowaliśmy się do meczu i jak wszystkie porażki końcowy wynik nas boli.

ODZYSKANIE 8 DNIA SEZONU ZASADNICZEGO-

Środa 21 grudnia 2022 r., godz. 20.30 –

Cucine Lube Civitanova – Emma Villas Aubay Siena Sędziowie: Zavater, Cavalieri

SUPERLIGA RANKING CREDEM BANCA (PO 1 DNIU POWROTU)-

Sir Safety Susa Perugia 36, Valsa Group Modena 23, Itas Trentino 22, Gas Sales Bluenergy Piacenza 22, Cucine Lube Civitanova 20, WithU Verona 19, Top Volley Cisterna 18, Allianz Milano 17, Vero Volley Monza 12, Pallavolo Padova 9, Gioiella Prisma Taranto 9, Emma Villas Aubay Siena 6.

1 mecz mniej: Cucine Lube Civitanova i Emma Villas Aubay Siena