Ciniero i bajeczna pierwsza połowa roku: „Wyniki znacznie powyżej oczekiwań

W mistrzostwach prowincji Under 19, delegacja Asti, jest przede wszystkim jedna drużyna, która dominuje w tej rundzie: to PSG targato Maurizio Ciniero, które zdobyło do tej pory 34 punkty z trzydziestu sześciu. 11 zwycięstw, tylko jeden przestój i 0 porażek, z imponującą liczbą 32 strzelonych bramek: liczby zapierające dech w piersiach, jak na drużynę przeznaczoną – w tym tempie – do zajęcia pierwszego miejsca na koniec sezonu. Po przybyciu późnym latem 2022 roku, Ciniero jest w swoim pierwszym doświadczeniu w Psg. I rzeczy, patrząc na ligową tabelę, działają cudownie.

Przy klubowych mikrofonach, trener zdradził sekrety tego więcej niż pozytywnego roku jak dotąd: Praca zespołowa i pokora to moje kamienie węgielne. Bardzo wierzę w grupę i w umiejętności moich chłopców, nie tylko pod względem piłkarskim, ale także w naukę i słuchanie. Tylko w ten sposób mogą się rozwijać i w konsekwencji sprawić, że drużyna będzie się rozwijać. Od września do dzisiaj – powiedział Ciniero – grupa już zmieniła swoje nastawienie, jest bardziej proaktywna i pozytywna, a to widać również na boisku. Wszyscy pracują poważnie i ciężko, i nawet jeśli czasami jest to skomplikowane w relacjach, widzę, że wszyscy chłopcy są zgrani i wiosłują w tym samym kierunku. Wyniki uzyskane do tej pory – podkreślił trener – są znacznie powyżej oczekiwań z początku sezonu. Jestem dumny z pracy wykonanej do tej pory, ale aby zdobyć mistrzostwo jest jeszcze wiele do zrobienia. Zawsze powtarzam chłopakom, żeby trzymali się mocno, dawali z siebie wszystko i wychodzili na boisko nigdy nie lekceważąc przeciwnika. Jesteśmy dopiero w połowie drogi„.

Jak wszystkie sektory młodzieżowe, celem PSG jest możliwość „przygotowania” jak największej liczby zawodników do dorosłego futbolu, co potwierdza sam Ciniero: Wyszkolenie jak największej liczby zawodników na boisku i zapewnienie im debiutu w pierwszej drużynie pozostaje moim głównym celem. Czujemy się związani z chłopakami z Calamity i wiemy, że trener zawsze ma nas na oku, a to musi być jeszcze większą motywacją do coraz lepszej pracy.”.

Ostatni komentarz, oczywiście, trener drużyny Under-19 poświęcił swojemu związkowi z klubem: Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i chciałbym z całego serca podziękować całemu zarządowi. Tutaj w PSG znalazłem bardzo zorganizowany klub, w którym każdy odgrywa swoją rolę najlepiej jak potrafi. Wśród aspektów, które najbardziej mi się podobają jest maksymalna współpraca i przejrzystość. Jestem flankowany – dodał i zakończył – przez zdolnych mężczyzn, z którymi mogę się porównywać i nadal rozwijać zawodowo..

© RIPRODUZIONE RISERVATA