Christian McCaffrey trade wygrany przez Panthers, nie 49ers – ustala ESPN

Dlaczego ESPN uznaje Panthers, a nie 49ers, za zwycięzców w wymianie CMC pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

49ers szybko wrócili do rozmowy o Super Bowl, rozwalając Los Angeles Rams w 8. tygodniu, w dużej mierze dzięki niesamowitej grze ich nowo nabytego biegacza, Christiana McCaffrey’a.

Ale pomimo natychmiastowego wstrząsu, jaki All-Pro zapewnił ofensywie San Francisco, ESPN uważa, że Carolina Panthers wyszła na plus w wymianie McCaffrey’a.

W karcie raportowej NFL 2022 NFL trade deadline, 49ers otrzymali C-minus ocenę za transakcję, podczas gdy Carolina zarobiła A-minus.

Transakcja została przeprowadzona 20 października. 20 i wysłał McCaffrey’a, wychowanka Stanford, z powrotem do Bay, podczas gdy Pantery otrzymały wybór drugiej, trzeciej i czwartej rundy w 2023 roku oraz wybór piątej rundy w 2024 roku.

Gwiazda running back zadebiutował w 49ers zaledwie kilka dni później przeciwko Kansas City Chiefs, ale pokazał swój prawdziwy potencjał w ofensywnym schemacie Kyle’a Shanahana z historycznym meczem przeciwko Rams w następną niedzielę.

Raport, opracowany przez Setha Waldera z ESPN Analytics, uznaje niezrównany zestaw umiejętności McCaffrey’a i możliwości, jakie może przynieść ofensywa z running backiem, Deebo Samuelem, Brandonem Aiyukiem i George’em Kittle’em.

Ale „running back to pozycja non-premium”, pisze Walder i wielu uważa, że jest to szczególnie prawdziwe w zaawansowanej grze Shanahana. I podczas gdy McCaffrey’s salary cap hit nie jest punktem przeciwko przejęciu, historia kontuzji 26-latka jest postrzegana przez ESPN jako największy minus transakcji, wraz z jego zmniejszoną produktywnością.

„McCaffrey jest nękany przez kontuzje. Opuścił 23 z 33 spotkań w sezonach 2020 i 2021, choć w tym roku był zdrowy” – pisze Walder. „I jak na running back we współczesnej NFL, McCaffrey jest stary. Ma dopiero 26 lat, ale jest w swoim szóstym sezonie, a ostatnim razem, gdy running back w swoim szóstym sezonie lub później trzasnął 1100 jardów był rok 2017 (LeSean McCoy i Mark Ingram II).”

Pantery z kolei dokonały handlu, który musiały, ponieważ ich sezon poszedł na południe, a potrzeba przeładowania rosteru poprzez draft stała się jeszcze bardziej widoczna niż już była.

Walder uważa, że Carolina „dobrze zrobiła”, że dostała pakiet picków od 49ers, a to stawia ich w lepszej pozycji, by ruszyć w górę w 2023 NFL Draft i złapać rozgrywającego.

W dniach następujących po handlu zarówno Shanahan, jak i generalny menedżer 49ers John Lynch podkreślali swoje przekonanie, że McCaffrey był wart czterech przyszłych picków draftu, które oddali z powodu jego umiejętności i intelektu.

A Lynch, ofiara urazów podczas swojej kariery w NFL również, nazwał posiniaczoną przeszłość McCaffrey’a częścią gry, zwracając uwagę na obecny czysty rachunek zdrowia running back’a.

RELATED: Lynch: CMC rozwija 'niesamowitą synergię’ z Jimmym G.

Ale w końcu, karta raportowa ESPN określiła, że 49ers oddali zbyt wiele kapitału z draftu, a handel będzie miał „efekty falowania przez najbliższe lata.”

„Utalentowane rostery nie trwają wiecznie, a NFC wygląda szczególnie słabo, więc rozumiem impuls do wykorzystania okazji, kiedy się pojawia”, pisze Walder. „To kusząca gra na plus. Ale najbardziej prawdopodobne jest to, że 49ers będą żałować tego wyboru.”

Pobierz i śledź 49ers Talk Podcast