Chris 'The Bear’ Fallica’s March Madness Sweet 16 eksperckie typy bukmacherskie, trendy

„Bear Bets” to prawdziwe zakłady, które Chris „The Bear” Fallica faktycznie obstawia.

Pierwsze dwie rundy turnieju koszykówki mężczyzn NCAA z pewnością przyniosły wiele niespodzianek, złych wyników i dramatów.

Pierwsza runda nie była udana, ale postaramy się to zmienić w Sweet 16.

Powodzenia i miłej gry!

Tom Izzo o wpływie analityki i portalu transferowego na lekkoatletykę uniwersytecką

Tom Izzo on the impacts of analytics and the transfer portal on college athletics

Trener Michigan State Tom Izzo rozważa wyzwania związane z trenowaniem współczesnych sportowców, z dużym wpływem analityki i portalu transferowego.

BEST BETS

Creighton vs. Princeton

Princeton było świetną historią, pokonując Arizonę i Missouri, aby dotrzeć do Sweet 16. Ale ta passa prawdopodobnie skończy się tutaj. To naprawdę niesamowite, że Tygrysy są tutaj, ponieważ Arizona przegrywała 51-41 po ośmiu minutach. Princeton wykonało tylko trzy rzuty wolne i trafiło 4-25 rzutów za 3 punkty.

Mecz się skończył, zanim Cats całkowicie rozpadli się na pół boiska w końcówce. W drugiej rundzie Princeton otrzymało wymarzone spotkanie z drużyną Missouri, która walczyła o przygotowanie się do długich meczów na krótkim dystansie.

Creighton powinien być znacznie lepiej przygotowany na spotkanie z Tygrysami po tym, jak poradził sobie z Baylor w meczu, który nigdy nie był wątpliwy, ponieważ Jays trafili 11 trójek i trafili wszystkie 22 rzuty wolne. Tego typu skuteczność będzie trudna do przebicia dla Princeton.

PICK: Creighton (-10 w FOX Bet) wygra 10 lub więcej punktami

Houston vs. Miami

Jako absolwent Miami mam nadzieję na najlepsze, ale trudno jest zobaczyć, co Houston zrobiło w drugiej połowie – zwłaszcza w ostatnich 10 minutach – przeciwko Auburn i być bardzo pewnym siebie. To jest obrona Miami, która pozwala na 52% rzutów 2-punktowych, a pojedynek w środku z niewymiarowymi „Kanarkami” przeciwko wszystkim tym rebounderom z Houston może być bardzo zły dla Miami.

Oczywiście jest szansa, że kontuzje nadal będą przeszkadzać Marcusowi Sasserowi i Jamalowi Sheadowi, ale kolejny tydzień na wyleczenie powinien im pomóc. Strażnicy Miami utrzymali ich w większości meczów w tym sezonie, ale będzie to ogromny krok naprzód przeciwko obronie Cougars. Czy Canes mogą się zdenerwować? Jasne, ale myślę, że dwucyfrowa wygrana Houston jest bardziej w kartach.

PICK: Houston (-7 w FOX Bet) wygra 7 lub więcej punktami

Florida Atlantic vs. Tennessee

Istnieje wiele historycznych notatek i samorodków, które przechylają się na korzyść FAU. Myślę jednak, że są inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Miejsce przeciwko FDU było brutalne dla Sów. Bycie 15-punktowym faworytem przeciwko 16-miejscowemu i oczekiwanie zwycięstwa w budynku, w którym wszyscy kibicowali przeciwko tobie, było całkowitym 180 od początkowej roli słabszego, w której żyli Owls.

Tennessee wykonało świetną robotę dbając o piłkę przeciwko Duke, z Jeremym Roachem mającym problemy z faulami przez większość meczu, ale prawdopodobnie będzie musiał stawić czoła większej presji defensywnej ze strony głębokiej, atletycznej drużyny FAU. Można również oczekiwać, że Owls będą strzelać lepiej niż 9-for-31 z 3-punktowego zakresu, jak to zrobili przeciwko FDU.

Przeciwko Duke jako psu, całkiem uczciwie było polubić Vols przeciwko modnemu wyborowi Final Four, ale pamiętajmy o tej drużynie, która walczyła o oddanie strzału przeciwko Luizjanie i pozwoliła 13-seedowi wrócić do gry. Nie zdziwiłbym się, gdyby Owls wyciągnęli jawne zdenerwowanie.

PICK: FAU (+5.5 w FOX Bet), aby przegrać o mniej niż 5.5 punktu (lub wygrać bezpośrednio)

Michigan State vs. Kansas State

Spartanie są tutaj pomimo strzelania zaledwie 2 do 16 z 3-punktowego zasięgu w zwycięstwie nad Marquette. Można by pomyśleć, że to nie może być kontynuowane dla drużyny, która tak dobrze strzelała z głębi pola przez cały sezon. Ale Joey Hauser i Mady Sissoko mieli dzień na szkle i po tym, jak Oscar Tshiebwe zebrał 18 desek, a Kentucky odbiło K-State 44-25, Michigan State musi polubić swoje szanse tutaj.

Pomimo tego, że Kentucky nic nie trafiało, wydawało się, że mecz jest na wyciągnięcie ręki. Ale Wildcats po prostu nie mogli tego złapać – uznanie dla K-State za oddawanie dużych strzałów w końcówce. K-State jest 49 na 73 (67%) z 2-punktowego zasięgu w dwóch meczach turniejowych, ale będzie to trudniejsze zadanie przeciwko programowi, który zwykle osiąga szczyty o tej porze roku.

PICK: Michigan State (-2 w FOX Bet) wygra 2 lub więcej punktami

Texas vs. Xavier

Xavier podjął akcję w tym meczu, ale nie wiem. Muszkieterowie mieli wielkie szczęście, że pokonali Kennesaw State, a następnie dostali drużynę Pitt, która nie grała dobrze w wygranej z Iowa State. Kiedy powtórzyli ten mecz z Xavier, wynik był do przewidzenia.

Jestem więc sceptycznie nastawiony do tego, jak Muszkieterowie poradzą sobie tutaj przeciwko obronie Teksasu, która wymusza mnóstwo zwrotów i powinna mieć dużą przewagę w środku, ponieważ Dylan Disu cieszył się do tej pory świetnym turniejem. Longhorns byli tylko 1 do 13 w rzutach za 3 punkty w zwycięstwie nad Penn State, a Sir’Jabari Rice był 1 do 6 po 7 do 10 w meczu z Colgate. Ponownie, tutaj powinno się to unormować. Spodziewam się, że Texas będzie dobrze wyglądał i ostatecznie będzie za dużo dla Xaviera.

PICK: Texas (-4 w FOX Bet) wygra 4 lub więcej punktami

UCLA, Houston, Gonzaga reprezentują rekordowe 11 konferencji w Sweet 16

UCLA, Houston, Gonzaga represent record-tying 11 conferences in Sweet 16

Colin Cowherd dzieli się swoją reakcją na pierwszy weekend turnieju mężczyzn.

SWEET 16 NOTES AND NUGGETS

Zajmujący siódme miejsce Michigan State jest faworytem w meczu z trzecim Kansas State w Sweet 16. To pierwszy raz, gdy drużyna z siódmego lub niższego rozstawienia była faworyzowana w stosunku do najlepszej trójki od … 2015 roku, kiedy to nr 7 Michigan State był 1,5-punktowym faworytem nad 3-miejscową Oklahomą i pokonał Sooners 62-58 w meczu rozegranym w stanie Nowy Jork.

Odkąd w 1979 roku zaczęto rozstawiać drużyny, 16 razy 4 rozstawione drużyny mierzyły się z 8 lub 9 rozstawionymi w Sweet 16. Pomimo uniknięcia 1 rozstawienia, 4 rozstawiony nie przeszedł dalej. Cztery rozstawione drużyny mają zaledwie 6-10 meczów z drużynami z ósmego lub dziewiątego rozstawienia w Sweet 16. Od 2000 roku, 4-rozstawieni są zaledwie 2-7 przeciwko spreadowi (ATS), gdy mierzą się z drużyną rozstawioną na ósmym lub dziewiątym miejscu w Sweet 16.

Drużyny Toma Izzo mają bilans 18-6 (SU) w meczach Sweet 16 lub Elite Eight.

Rick Barnes jest 2-7 ATS (5-4 SU) jako faworyt w Tennessee. Wszystkie te mecze, z wyjątkiem jednego, odbyły się przeciwko dwucyfrowym nasionom. Po powrocie do Teksasu liczba ta spada do 2-11-1 ATS (7-7 SU).

Drużyny z Górskiego Zachodu są 0-6 SU (1-5 ATS) w meczach Sweet 16.

W ciągu ostatnich 10 lat było 18 przypadków, w których drużyna rozstawiona na ósmym lub niższym miejscu zmierzyła się z drużyną, która nie była rozstawiona nr 1 w Sweet 16 i nie mierzyła się z inną drużyną rozstawioną na ósmym lub niższym miejscu. Te 18 drużyn uzyskało 15-3 ATS z ośmioma bezpośrednimi zwycięstwami.

Jeśli wyeliminujesz również drugie i trzecie rozstawienie, tak jak ma to miejsce w tym roku, gdy FAU mierzy się z Tennessee, Princeton z Creighton i Arkansas z UConn, każda z ostatnich siedmiu drużyn rozstawionych na ósmym lub niższym miejscu, które nie były rozstawione z numerem 1 w Sweet 16, pokryła sześć zwycięstw.

Sean Miller z Xavier był sześć razy underdogiem w meczach Sweet 16 lub Elite Eight. Jego drużyny wygrały pięć z sześciu meczów, wygrywając dwa mecze Sweet 16. Jedyny mecz bez pokrycia miał miejsce z rozstawionym z nr 1 UCLA w 2008 roku jako sześciopunktowy dog.

Od 1985 roku było 17 dwucyfrowych rozstawień, które dotarły do Sweet 16, które były dwucyfrowym underdogiem. Te 17 drużyn ma bezpośredni bilans 1-16, a jedynym zwycięstwem jest wygrana Świętego Piotra nad Purdue. W ciągu ostatnich 10 lat ostatnie sześć takich drużyn pokryło liczbę zwycięstw i trzech porażek czterema punktami lub mniej albo w dogrywce.

W ciągu ostatnich 15 lat Duke został wyeliminowany przez 12 drużyn w turnieju NCAA. Tylko trzy z tych 12 drużyn wygrały swoje kolejne mecze – 2017 South Carolina, 2013 Louisville i 2009 Villanova.

Drużyna rozstawiona na piątym lub niższym miejscu dotarła do Final Four 33 razy. Michigan State pod wodzą Izzo dokonało tego trzykrotnie. Inni trenerzy z wieloma Final Four jako 5 lub niżej rozstawieni to Brad Stevens i Larry Brown (po dwóch). Jeśli Michigan State dotrze do Final Four, Izzo stanie się jedynym trenerem, który doprowadził dwie drużyny rozstawione na siódmym lub niższym miejscu do Final Four.

No i proszę. Dzięki za przeczytanie i zaróbmy trochę pieniędzy!

Chris „The Bear” Fallica zajmuje się sportem od prawie trzech dekad. Chociaż skupia się na futbolu uniwersyteckim, lubi także NFL, piłkę nożną, golfa, tenis, MLB, NHL i wyścigi konne, z „okazjonalnym” zakładem na takie wydarzenia. Chris niedawno wygrał inauguracyjny Circa Football Invitational i zajął miejsce w pierwszej dziesiątce Golden Nugget Football Contest. Wielokrotnie zakwalifikował się do NHC Handicapping Championship. Pamiętaj: „Im mniej obstawiasz, tym więcej tracisz, gdy wygrywasz!” Śledź go na Twitterze @chrisfallica.

Czytaj więcej:

Graj w FOX Super 6 co tydzień, aby co tydzień mieć szansę na wygranie tysięcy dolarów. Pobierz aplikację Super 6 i typuj już dziś!