Chorwacja-Walia przewidywania, kursy i historia meczu grupy D

Wśród ostatnich meczów zamykających pierwszą rundę kwalifikacji do Euro2024 jest Chorwacja-Walia, wyzwanie pomiędzy dwoma uczestnikami ostatnich i niedawnych Mistrzostw Świata w Katarze. Wyniki zanotowane nie dalej jak kilka miesięcy temu mogą być wskazówką do rozszyfrowania tego pierwszego wyzwania w Grupie D.

Chorwacja-Walia, typuj

Head-to-head, Chorwacja przed nami

Walia została wyeliminowana w fazie grupowej Mistrzostw Świata po zdobyciu zaledwie jednego punktu (1-1 w meczu otwarcia z USA) w trzech meczach (następnie dwie porażki z Iranem i Anglią), podczas gdy Chorwacja zbliżyła się do dna zajmując trzecie miejsce po pokonaniu Maroka w finale pocieszenia.

Również w bezpośrednich starciach Chorwacja wyprzedza Walię. Rzeczywiście, w ostatnich sześciu precedensach (od 2002 roku do chwili obecnej) były cztery zwycięstwa słowiańskiej jedenastki i dwa remisy 1-1 (pierwszy w towarzyskim spotkaniu w 2002 roku i ostatni w poprzednim europejskim kwalifikatorze, w Cardiff, w 2019 roku).

Morał? Mecz rozegrany i przewidywania (ale także kursy) przemawiają za 1.

Chcesz być na bieżąco z przewidywaniami w czasie rzeczywistym? Zasubskrybuj za darmo grupę GOLLO Telegram, Tuttosport predictor© RESTRICTED REPRODUCTION