Chieri pokonuje Casalmaggiore w dzień Viallego

CREMONA-W najsmutniejszym dla Cremony dniu z powodu odejścia Gianluki Vialli, któremu Pala Radi oddała wzruszający i serdeczny hołd, Reale Mutua Fenera Chieri ’76 rozgromiła Pala Radi 2-3, awansując na czwarte miejsce w klasyfikacji w oczekiwaniu na pozostałe wyniki pierwszego dnia rewanżu. Dwa złote punkty, te przeciwko Trasportipesanti Casalmaggiore, zdobyte na zakończenie pierwszego tie-breaka rozgrywanego w tym sezonie przez biało-niebieskich po 9 zwycięstwach za 3 punkty (16 licząc także Puchar Wevza i Puchar CEV Challenge) i 4 porażkach 0-3 lub 1-3.
Zwycięstwo przychodzi na koniec 2 godzin i 13 minut gry korzystnej dla obu drużyn. Grobelna i jej koleżanki z drużyny zaczęły nieco skontrowane przeciwko Casalmaggiore, które choć osierocone przez swoją kapitan Emiliyę Dimitrovę, początkowo lepiej interpretowały mecz, potem rosły przy serwisie i przy ścianie i wygrały drugiego i trzeciego seta. W czwartym secie gospodarze wyprostowali grę przeciwko Chieri, które nieco przysiadło i nie wykorzystało stworzonych okazji, natomiast w tie-breaku Chieri odzyskały pewność siebie i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Pozbawiona Nikolova Dimitrova drużyna Pistoli staje do meczu z Malualem naprzeciwko Carliniego, Lohuisem i Melandrim na środku, Franttim i Perinellim w zespole, De Bortoli wolny. Bregoli zamiast tego ustawił Bosio-Grobelną na przekątnej, Weitzel i Mazzaro na środku, Cazaute i Villani na zestawie, Spirito libero.
W pierwszym secie Casalmaggiore zaczęło lepiej (4-1) i zawsze utrzymywało kilka punktów przewagi, zamykając 25-19 (Malual).
W drugim secie też lepiej zaczynają Lombardczycy (3-0), ale Chieri wraca natychmiast z Grobelną i Weitzlem, zaczyna tankować i na 10-10 stawia decydujący odcinek dzięki ścianom Cazaute i Mazzaro (11-16). Sama Mazzaro, ponownie ścianą, przypieczętowała wygraną 19-25.
W trzecim secie zespół Bregoli zaczął bardzo mocno, osiągając 10-punktowe prowadzenie już 6-16 (Grobelna). W kolejnym secie Casalmaggiore przepoławia niekorzystną sytuację (12-17, 15-20), Chieri kontroluje bez forsowania i zamyka 17-25 dzięki asowi Weitzela.
Czwarty set w rękach Chieriego do 3-6, potem od 8-9 Casalmaggiore odwraca wynik do 15-11. Bregoli wstawia Villaniego za Różańskiego (który przejął go w pierwszym secie) oraz Butlera za Mazzaro. W finale biało-czarni zbliżają się do siebie (20-17), ale nie na tyle, by zmartwić Casalmaggiore, który wygrywa 25-20 po podaniu Perinellego.
W tie-breaku zaczyna się od 5-3 dla Casalmaggiore. Po tym nastąpiło wyprzedzenie Chieriego (5-6, Weitzel) i kontratak Lombardczyka (9-7, Melandri). Na 9-8 Villani objął prowadzenie. Po zdobyciu pierwszej piłki meczowej za sprawą Weitzela (11-14), biało-niebiescy zamknęli 12-15 przy drugiej próbie dzięki ścianie Bosio na Pivie.
Grobelny był liderem i najlepszym strzelcem z 28 punktami, nagrodzony MVP. Cazaute (15) i Weitzel (12) również zaliczyły double figures wśród kobiet z Chieri, podczas gdy na tablicy wyników Casalmaggiore widniały 23 punkty od Frantti.

I PROTAGONISTI-

Chiara De Bortoli (Trasporti Pesanti Casalmaggiore)- ” Zaczęliśmy dobrze we wszystkich podstawach, a nasz batting był w stanie wprowadzić ich odbiór w poważne trudności. Potem urosły w pałce, a także w ścianie, ograniczając nasze wyjścia, a my opadliśmy w obronie. To był moment, w którym trochę się rozluźniliśmy, grając mniej jako drużyna. W czwartym secie powiedzieliśmy sobie, że mecz nie może się tak skończyć, więc przegrupowaliśmy się i graliśmy tak jak w pierwszym secie… tie break to zawsze inna historia, popełniliśmy wiele błędów, ale skupimy się na tym, aby zrozumieć, gdzie możemy się poprawić.

Alessia Mazzaro (Reale Mutua Fenera Chieri)- „Spodziewałyśmy się takiego meczu i wiedziałyśmy, że nie będzie nam łatwo tu grać. To był nasz pierwszy tie-break w tym sezonie. Szczególnie podobała mi się reakcja, która doprowadziła nas do zwycięstwa. Mieliśmy trochę kłopotów, kiedy zaczęliśmy serwować zbyt wolno, obrona muru była zakłócona, grali z piłką w rękach, potem na szczęście trochę więcej obrony i kilka kolejnych piłek dotkniętych przy murze pomogło nam odzyskać pewność siebie„.

IL TABELLINO-

TRASPORTIPESANTI CASALMAGGIORE – REALE MUTUA FENERA CHIERI 2-3 (25-19 19-25 17-25 25-20 12-15)

TRASPORTIPESANTI CASALMAGGIORE: Carlini 2, Frantti 23, Melandri 11, Malual 14, Perinelli 7, Lohuis 13, De Bortoli (L), Piva 3, Mangani. Nieobecni: Nikolova Dimitrova, Scola, Braga, Sartori, Roveri (L). All. Pistola.

REALE MUTUA FENERA CHIERI: Bosio 5, Cazaute 15, Mazzaro 5, Grobelny 28, Villani 6, Weitzel 12, Spirito (L), Różański 8, Butler 1, Morello, Storck. Nie uwzględniono: Nervini, Kone, Fini (L). Wszystkie. bregoli.

SĘDZIOWIE: Luciani, Frapiccini.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 23′, 27′, 25′, 24′, 18′; Tot: 117′.

MVP: Kaja Grobelna (Reale Mutua Fenera Chieri)

Widzowie: 1797