Chieri ’76 wraca na boisko w ćwierćfinale Challenge Cup

Od pucharu do pucharu, po zarchiwizowaniu ćwierćfinału Pucharu Włoch Frecciarossa rozegranego w ostatnią środę w Novarze oraz weekendu widzów z finałową czwórką w Casalecchio di Reno, Reale Mutua Fenera Chieri ’76 przygotowuje się do powrotu na boisko w CEV Challenge Cup.

Po kwalifikacji uzyskanej w rundzie 16 przeciwko greckiemu Panathinaikosowi, przeciwnikami, którzy teraz czekają biało-czarnych w ćwierćfinale są Holendrzy ze Sliedrechtu. Pierwszy etap zostanie rozegrany w środę, 1 lutego (godz. 19.30) w Holandii; mecz rewanżowy w środę, 8 lutego (godz. 20.00) w PalaRuffini w Turynie.

Trenowany od 2020 roku przez Elroya Bezemera, Sliedrecht od lat dominuje na holenderskiej scenie, zdobywając sześć kolejnych tytułów ligowych od 2017 roku i cztery Puchary Holandii od 2019 roku. Obecnie zajmują czwarte miejsce w lidze z 27 punktami z 14 rozegranych meczów. Roster Sliedrechtu jest prawie całkowicie złożony z holenderskich graczy, z wyjątkiem norweskiego centra Kjosasa. Statystycznie rzecz biorąc, głównymi graczami w ataku są przeciwnik Vos i seter De Haan, którzy zdobyli odpowiednio 60 i 54 punkty do tej pory w pucharze. W dotychczas rozegranych rundach Challenge Cup, Sliedrecht bez problemów pokonał czarnogórski Galeb i duńskie Holte.

Kto pomiędzy Chieri a Sliedrechtem przejdzie rundę, ten w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą ćwierćfinału pomiędzy Suhl (Niemcy) a Prostejovem (Czechy). Pozostałe cztery zespoły, które wciąż znajdują się w czołówce tabeli to Jedinstvo Stara Pazova (Słowenia), Porto (Portugalia), Asterix Avo (Belgia) i Lugoj (Rumunia).

© RIPRODUZIONE RISERVATA