Chiefs-Eagles: 3 kluczowe fabuły do obejrzenia w Super Bowl LVII

Super Bowl jest ustawiony. Philadelphia Eagles pokonała kontuzjowany zespół San Francisco 49ers, podczas gdy Kansas City Chiefs z trudem pokonali Cincinnati Bengals dzięki późnej bramce w niedzielnych finałach konferencji.

W oczekiwaniu na wielki mecz, oto trzy fabuły do obejrzenia w Super Bowl LVII w Arizonie (niedziela, 12 lutego. 12, 6:30 p.m. ET na FOX i FOX Sports App).

1. Patrick Mahomes vs. Jalen Hurts

Dwaj rozgrywający, którzy byli na szczycie tabeli liderów Most Valuable Player przez większość sezonu regularnego, spotkają się w Super Bowl. Obaj quarterbacks wygrywają różnymi stylami, ale obaj są elektryczni z piłką w rękach. Patrick Mahomes z Chiefs grał przez kontuzję kostki w niedzielę, rzucając na 326 jardów na 29 podaniach z dwoma przyłożeniami. Jego późny scramble play w połączeniu z faulem osobistym Bengals doprowadził do zwycięskiego field goala. Mahomes był w stanie zadziałać swoją magię pomimo utraty trzech szerokich odbiorników do kontuzji w trakcie gry i gry biegowej Chiefs nie mając sukcesów przeciwko obronie Bengals.

Czytaj więcej: Matchup Chiefs vs Eagles: Kto ma przewagę w Super Bowl LVII?

Mahomes będzie testowany do granic możliwości przeciwko obronie Eagles i pass rushowi, który będzie wywierał na nim presję. Będzie potrzebował opcji, aby szybko uderzyć i/lub być w stanie uciec z zdrowszą kostką. W czasach, gdy jest naciskany szybko po snap wcześnie w grach dostaje tad jumpy, więc upewniając się, że Chiefs dostać go wygodne wcześnie z ochrony będzie ważne.

Niektóre ofensywy grać z rozgrywającym i niektóre ofensywy są rozgrywającym. Eagles rozgrywający Jalen Hurts jest ofensywą Eagles. Jego zdolność do uruchomienia utrzymuje obronę uczciwą w grze i jego duże ramię pozwala Eagles zrobić wybuchowe gry w dół pola. Tak, ta ofensywa korzysta z ich wybitnej linii ofensywnej (więcej o tym później), ale to zawsze jest Jalen Hurts. Hurts nie musiał robić wiele w niedzielę, rzucając tylko 25 razy i pędząc 11 razy na 160 jardów. Eagles będą potrzebować więcej w dwie niedziele, ale wiemy, że Hurts jest na to gotowy. Nie mogę się doczekać, żeby obejrzeć ten head-to-head matchup. To liga quarterbacków, a my mamy dwóch najlepszych w tym sezonie.

2. The trenches

Zamierzam tutaj oszukać i po prostu omówić całą tę bitwę pomiędzy dużymi chłopcami w tej grze. Mam nadzieję, że Chiefs są gotowi, bo Eagles mogą to przynieść, człowieku. Linia ofensywna Eagles zdominowała front defensywny 49ers, który jest najlepszy w NFL. Nie ma matchupu, w którym czuję, że gwiazda Chiefs Chris Jones będzie dominował tak jak w niedzielę. Również Frank Clark zmienia się w All-Pro w trakcie postseason, wspinając się teraz w tabeli liderów na najwięcej playoffowych sacków wszech czasów. Eagles mają jednak dwóch najlepszych offensive tackles w lidze. Jak Chiefs mają zamiar sprawić, że Hurts nie będzie czuł się komfortowo? Bo jeśli nie, to Eagles nie zostaną zatrzymani.

Po drugiej stronie jaki jest plan na Haasona Reddicka i Javona Hargrave’a? Chiefs mają przyzwoite matchupy w środku, ale Andrew Wylie przeciwko Reddickowi może być problemem. Jak Chiefs zaprojektują ofensywę, która będzie skuteczna, ale też nie będzie tak jednowymiarowa w obawie przed linią obrony Eagles. To dlatego Chiefs wzmocnili swoją linię ofensywną po porażce z Tampa Bay. Nie mogę się doczekać tego matchupu. Myśl o tym pochłonie mnie na dwa tygodnie.

Eagles hoist NFC Championship trophy

 Eagles hoist NFC Championship trophy

Eagles świętowali zdobycie mistrzostwa NFC, gdy Jalen Hurts śpiewał z fanami z Filadelfii „Fly Eagles Fly”.

3. Andy Reid vs. jego dziedzictwo

Andy Reid to trener na miarę Hall of Fame. Jest jednym z najbardziej zwycięskich trenerów w historii NFL i to niesprawiedliwe, jak ludzie dyskredytują wielkość wskazując na późnosezonowe porażki w playoffach. Na przykład LeBron James przegrał sześć razy w Finałach, podczas gdy Michael Jordan nie przegrał ani razu, mimo że LeBron dotarł do większej ich liczby. Jakkolwiek niesprawiedliwe to jest, to jest to standard, według którego oceniamy wielkość. Jeśli Reid nie wygra tego Super Bowl, zwłaszcza w sposób szczególnie Andy’ego Reida, jego dziedzictwo może oberwać. Będzie miał na koncie jedno zwycięstwo w Super Bowl i trzy porażki (dwie z Chiefs). Będzie miał za sobą porażkę z młodszym, niesprawdzonym trenerem w osobie Nicka Sirianniego. W tym matchupie ma lepszego quarterbacka.

Teraz, jeśli Reid jest w stanie wygrać ten mecz z poturbowanym Mahomesem – po handlowaniu Tyreekiem Hillem w offseason i graniu wieloma debiutantami w obronie przez cały rok – jego dziedzictwo jest ustawione w cemencie. Jeden z najlepszych trenerów w historii NFL.

Geoff Schwartz rozegrał osiem sezonów w NFL dla pięciu różnych drużyn. Przez trzy sezony grał na pozycji prawego obrońcy na Uniwersytecie Oregon, a w ostatnim roku był wybrany do drugiej drużyny All-Pac-12. Jest analitykiem NFL dla FOX Sports. Śledźcie go na Twitterze pod adresem @GeoffSchwartz.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

Philadelphia Eagles

Philadelphia Eagles

Kansas City Chiefs

Kansas City Chiefs

Patrick Mahomes

Patrick Mahomes


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more