Charlie Dean, angielski all-rounder, chce „naprawić” sytuację podczas Women’s Ashes po odpadnięciu w półfinale Mistrzostw Świata T20 | Cricket News | Sky Sports

All-rounder Charlie Dean wierzy, że kobiece Ashes to „doskonała okazja” dla Anglii, aby odkupić swoje winy po przegranej z RPA w półfinale Mistrzostw Świata T20 w lutym.

Dean był znaczącym członkiem składu Anglii od jej debiutu w 2021 roku, rozwijając się w kluczowego zdobywcę furtek na arenie międzynarodowej z 56 furtkami w 33 grach w różnych formatach.

The off-spinner zagrał we wszystkich pięciu meczach na Mistrzostwach Świata T20, gdzie Anglia była faworytem do pokonania RPA w półfinale, ale poślizgnęła się na porażce po późnym upadku z kijem.

  • The 1: Lydia Greenway na polowaniu na następną kobiecą gwiazdę
  • Angielska Issy Wong mówi, że pominięcie w Pucharze Świata uczyniło ją lepszą

England's Charlie Dean consoles England's Katherine Sciver-Brunt after a narrowly missed wicket against South Africa during the Women's T20 World Cup semi final cricket match in Cape Town, South Africa, Friday Feb. 24, 2023

Image: Anglia przegrała z RPA sześcioma biegami w porywającym półfinale Mistrzostw Świata T20 w lutym

„Z Pucharu Świata T20 chcemy się poprawić i naprawdę wyjść tam i pokazać, co potrafimy. Myślę, że to dla nas idealna okazja” – powiedział Dean w rozmowie z Sky Sports News.

„W ostatnich latach byliśmy za Australią, ale naprawdę myślę, że nadrabiamy zaległości i jest coraz bliżej i mam nadzieję, że będziemy w stanie wystąpić i pokazać to tam.”

Women’s Ashes firsts

Tegoroczny Ashes przełamie nowe zasady dla kobiecego krykieta. Mecze odbywają się w międzynarodowych obiektach, w tym Lord’s i Ageas Bowl, podczas gdy seria będzie również zawierała pierwszy pięciodniowy test dla kobiet na angielskiej ziemi.

„Krzyczeliśmy o to już od jakiegoś czasu. Myślę, że po prostu dać nam dodatkowy dzień i naprawdę wymusić wynik. Pogoda wpłynęła na nas tu i tam i było sporo remisów.

„Myślę, że będzie to dla nas ogromna szansa, zwłaszcza przy większej publiczności, grając na pierwszoligowych boiskach. To jest tylko coś, co dziewczyny mogą naprawdę wziąć w ich kroku i patrzeć, aby wykonać.”

England's Charlie Dean celebrates the wicket of India's Dayalan Hemalatha during the third women's one day international match at Lord's, London. Saturday September 24, 2022.

Image: Dean był czołowym strzelcem Anglii w obu seriach ODI i T20I przeciwko Indiom Zachodnim w grudniu

W zeszłym miesiącu w Women’s Premier League w Indiach kilka angielskich zawodniczek zabłysło, a Nat Sciver-Brunt i Issy Wong odegrały kluczową rolę w zdobyciu przez Mumbai Indians inauguracyjnego tytułu.

Dean dodał: „To było niesamowite, mieć taki profil w grze kobiet i na subkontynencie, to było ogromne. Słyszałem wiele dobrych opinii od dziewczyn, które tam były. To zdecydowanie coś, czego chcę być częścią w przyszłości.

Dean: The Hundred to naprawdę wyjątkowa część

Dean ma przed sobą gorączkowy sezon, zaczynając od Southern Vipers w Rachel Heyhoe Flint Trophy, kiedy turniej rozpoczyna się w sobotę. Następnie, po Mistrzostwach Świata, Dean wraca z London Spirit w The Hundred.

Drużyna kobiet zajęła w zeszłym roku drugie miejsce z dwoma zwycięstwami i czterema porażkami, a z powodu kontuzji biodra zabrakło w niej kapitana Anglii Heather Knight.

Drużyna kobiet będzie miała nadzieję zainspirować się mężczyznami, którzy w 2021 roku odbili się od najniższego miejsca i w zeszłym roku zajęli trzecie miejsce.

„To naprawdę ekscytujący format, zajęło nam trochę czasu, aby się z nim zapoznać. Ale to, co zrobiło dla gry kobiet, było naprawdę wyjątkowe, aby być częścią, grać przed tłumami i grać z nowym zespołem i przyjaciółmi – to tylko to, o czym marzysz.”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Angielski i londyński krykiecista Spirit Charlie Dean mówi, że The Hundred był „ogromny” dla gry kobiet

Harmonogram meczów Anglii z Ashes

Kobiety

Test Ashes vs Australia (Trent Bridge) – 22-26 czerwca

Pierwszy Ashes T20 international vs Australia (Edgbaston) – 1 lipca

Drugi Ashes T20 international vs Australia (Kia Oval) – 5 lipca

Third Ashes T20 international vs Australia (Lord’s) – 8 lipca

First Ashes ODI vs Australia (Bristol) – 12 lipca

Second Ashes ODI vs Australia (The Ageas Bowl) – 16 lipca

Third Ashes ODI vs Australia (Taunton) – 18 lipca