Charles Barkley podwaja krytyczne komentarze Klaya Thompsona

Barkley, który kocha Klay’a, podwaja swoje krytyczne komentarze, które pierwotnie pojawiły się na NBC Sports Bayarea

Wierzcie lub nie, Charles Barkley nie wycofuje się.

Gracz Hall of Fame i obecny analityk TNT podwoił we wtorek swoje krytyczne komentarze na temat gwiazdy Warriors, Klay’a Thompsona.

„Byłem rozczarowany, że wziął to do siebie”, powiedział Barkley w programie „Inside the NBA” po zakończeniu transmitowanego przez telewizję narodową meczu pomiędzy Phoenix Suns i Minnesotą Timberwolves. „Powiedziałem kilka lat temu, że uważam go za najlepszego two-way guarda w NBA. Ale z powodu wieku i kontuzji nie jest już tym samym graczem. Nie powiedziałem, że jest bumem. Mówię, że nie jest tym samym graczem.”

W tym momencie gospodarz Ernie Johnson zapytał Barkleya, czy oczekuje, że Thompson będzie tym samym graczem.

„Nie, ale mówiłem o tym, co widziałem, wracając do Finałów,” powiedział Barkley. „Kiedy wróciłem do Finałów w zeszłym roku, on … powiedział, że daj mu czas. Nie, kiedy stajesz się starszy, czas nie jest twoim przyjacielem. Kocham Klay’a i to właśnie mnie martwiło. Kocham tego dzieciaka. Kocham wszystko w nim. Tak jak powiedziałem, kiedyś mówiłem, że ten facet jest najlepszym two-way guardem w NBA, ale z powodu wieku i kontuzji nie jest już tym samym facetem. Nie byłem wart cholernie moich ostatnich dwóch lat w NBA.”

Kolega analityk Kenny Smith przyszedł w obronie Thompsona i próbował zinterpretować to, co pięciokrotny All-Star NBA mówił, kiedy zakończył ostatnią konferencję prasową przyznając, że został zraniony przez komentarze Barkleya i poprosił o czas na powrót do tego, kim był.

„To jest to, co on mówi. Rozumiem, co powiedziałeś” – powiedział Smith. „Ale dla mnie, jesteś rodzajem umieszczenia go tutaj w teraźniejszości. To, co mówi, to fakt, że jest na trajektorii wzrostowej i potrzebuje czasu, aby dotrzeć do tego punktu, aby plateau, gdzie jest. Więc oceniasz go z dnia dzisiejszego i nie oceniasz go z miejsca, w którym czuje, że będzie.”

W dalszej części czterominutowej rozmowy Shaquille O’Neal również próbował chronić Thompsona.

„Myślę, że wielu facetów, za to co zrobił i jak to zrobił, kochałoby trochę więcej szacunku,” powiedział Shaq.

„Shaq, musimy wykonywać naszą pracę,” powiedział Barkley w odpowiedzi.

„Mówię tylko to, co myślę,” powiedział Shaq. „Myślę, że chciałby mieć trochę więcej szacunku. I tak jak powiedział, dajcie mu trochę czasu na powrót, a potem, jeśli nie wrócę do czasu playoffów, wtedy prawdopodobnie możecie zrobić ten komentarz. Ale sezon dopiero się zaczął… „

„Chłopaki, którzy mają te dwie poważne kontuzje, on po prostu będzie się starzał”, powiedział Barkley. „Kiedy mówię, że był najlepszym two-way guardem w NBA, te dni już minęły. On może być nadal heck of an NBA player, a Ernie, wszyscy się starzejemy, nie ma w tym nic złego, ale czynnik w tych dwóch urazach, to jedyny punkt, który próbowałem zrobić.”

Thompson jest off to slow start to the 2022-23 season, choć miał jeden ze swoich najlepszych meczów w sezonie w Warriors’ 116-109 loss to the Miami Heat we wtorek.

Po zdobyciu 19 punktów przeciwko Heat, Thompson jest średnio 13.3 punkty w siedmiu meczach w tym sezonie.

Ale po zwycięstwie Warriors nad Heat 27 października, Thompson spędził ostatnie 90 sekund swojej konferencji prasowej po meczu, wyzywając Barkleya za jego początkowe komentarze, w których powiedział, że Thompson i Draymond Green ślizgają się na tym etapie ich kariery.

„Mam jedną rzecz do powiedzenia”, Thompson powiedział w zeszłym tygodniu. „Tak, to boli, kiedy ktoś taki jak Charles Barkley, z platformą, którą ma, mówi, że nie jesteś tym samym graczem przed kontuzjami, które miałeś. To jest jak 'Nie, duh, człowieku’ Kolejne lata, jak. Zerwałem ACL i Achillesa w kolejnych latach i nadal pomogłem drużynie wygrać mistrzostwo. To bolało słysząc to, ponieważ włożyłem tyle cholernego wysiłku, aby wrócić do tego punktu. Trudno nawet wyrazić słowami to, co musiałem zrobić, by być tym graczem, którym jestem dzisiaj.

„Grałem 55, 57 spotkań w ciągu trzech lat. Daj mi trochę wolnego czasu, aby to odzyskać. Słyszeć jak ktoś mówi 'Oh, on nie jest tym samym graczem co przed kontuzjami’ Jakby, duh. Kto przechodzi przez to i wraca… Nie wiem, to po prostu zraniło moje serce słysząc to. Ale wiesz, zamierzam to zinternalizować i będzie to dla mnie paliwo, by być jeszcze lepszym. Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy w zeszłym roku i czuję, że byłem tego ogromną częścią. Nie zamierzam pozwolić, aby te kontuzje były dla mnie kulą u nogi. Po prostu będę kontynuował i będę miał wspaniały rok. Możecie na to postawić.”

RELATED: Zach Lowe broni Klaya przed Barkleyem z epickim rantem

Warriors są osiem meczów w sezonie. Thompson zagrał w siedmiu z nich po tym, jak nie grał w żadnej koszykówce pick-up przez lato i pojawił się w zaledwie jednym meczu przedsezonowym. Jest notorycznie powolnym starterem i jest w 100 procentach przekonany, że w pewnym momencie wróci do poziomu All-Star. To kiedy to nastąpi zależy tylko od niego.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast