Cev Cup: walka w Wanny Palace, wygrywa Scandicci

FLORENCJA- Pierwszy odcinek Play Offs Pucharu CEV zakończył się zwycięstwem Savino Del Bene Volley, który na koniec wyzwania trwającego dwie godziny i siedem minut po raz pierwszy w tym sezonie wygrał w tie breaku.

3-2 (25-21, 25-21, 24-26, 16-25, 15-11) ostateczny wynik wyzwania przeciwko niemieckiej drużynie Schwerin, która nigdy się nie poddała i wznowiła mecz, który po dwóch setach wydawał się być łatwo wygrany przez Savino Del Bene Volley.

Zespół Barboliniego faktycznie po wygraniu dwóch pierwszych setów 25-21, znalazł się na prowadzeniu aż sześcioma punktami w trzecim secie (11-5), ale jak wspomniano Schwerin nie poddał się i wyrównał stan seta: wygrywając 24-26 trzeciego i 16-25 czwartego.

Savino Del Bene Volley jednak po przegraniu wszystkich czterech tie-breaków rozegranych w tym sezonie, znalazło siłę na wygranie ostatniego seta i zwycięstwo.

Trener Massimo Barbolini rozstawia wyjściowe 6+1 złożone z Yao Di jako reżysera, Mingardiego jako przeciwnika, Beliena i Washingtona jako środkowych, Zhu i Shcherbana jako środkowych uderzających, z Castillo jako startującym libero.

Palmberg Schwerin trenera Koslowskiego wyszedł na boisko z Kästnerem jako seterem, Yüzgenç jako przeciwnikiem, z White i Baijensem komponującymi tandem środkowych, Ruddinsem i Alsmeierem w zespole oraz Pogany jako libero.

Bardzo wyrównany pierwszy okres gry, w którym obie drużyny szły ramię w ramię do stanu 14-14. Pierwszy zryw przyniósł Schwerin, który objął dwupunktowe prowadzenie (14-16), jednak dzięki kontrze zespół Barboliniego najpierw zremisował mecz, a następnie objął prowadzenie dzięki dubletowi Kästnera (17-16). Po zwycięskiej ścianie Beliena, Savino Del Bene Volley wyszedł na prowadzenie na +2 i trener Koslowski musiał spędzić czas na wyjeździe. Kolejna ściana Beliena dała +3 dla Savino Del Bene Volley (19-16), przewagę, którą zespół Barboliniego utrzymał i przedłużył do seta 25-21 przez Antropova.

Drugi set również był wyrównany, przy czym Schwerin po raz kolejny zdołał wyjść na dwupunktowe prowadzenie (2-4). Savino Del Bene Volley znalazł się więc w pościgu, ale dzięki Zhu znalazł remis przy 9-9. Do stanu 16-16 obie drużyny odpowiadały sobie cios za cios, po czym zespół Barboliniego powiększył przewagę do +2 za sprawą Antropova, który po długiej wymianie zdołał uziemić piłkę 18-16. Koslowski wywołał wtedy time out, ale jego zespół zsunął się na -4 (20-16). Niemiecki trener musiał więc ponownie wywołać time out i uzyskał reakcję swojej drużyny (20-18). Trener Barbolini wezwał więc „time out”, aby zablokować comeback Schwerina, a siatkarze Savino Del Bene po powrocie na boisko postawili decydujący breaka, zamykając seta nową narzutką 25-21.

W trzecim secie Savino Del Bene Volley odskoczyło na trzy punkty dzięki wsadowi Shcherbana (5-2). Mingardi wyprodukował +4, a Washington, dzięki asowi, +5, ale Savino Del Bene Volley dotknęło nawet +6 dzięki 9-3 zdobytym przez Zhu. Przy przewadze Savino Del Bene Volley o sześć długości (11-5) Koslowski musiał uciec się do time outu, po którym jego drużyna zdobyła trzy punkty. Schwerin zmniejszył straty do -3 i przy stanie 16-13 Barbolini musiał przerwać mecz. Po powrocie na boisko Shcherban zdobył zwycięską ścianę na 17-13, ale Schwerin pozostał w grze. Po osiągnięciu -2 (18-16) niemiecki zespół zmusił Savino Del Bene Volley do wzięcia kolejnego time-outu. Przy bezwładnym wyzwaniu wszystko dla drużyny trenera Koslowskiego, wynik był ponownie remisowy przy 22-22. Schwerin nie wykorzystał pierwszego punktu w secie, ale wykorzystał drugi dzięki asowi Yüzgenç’a (24-26).

Na początku czwartego seta Savino Del Bene Volley chciało się odkuć. Drużyna gospodarzy, z Mingardim i Zhu na czele, rozciągnęła się na 8-4, zmuszając Koslowskiego do wzięcia kolejnego czasu. Po przerwie Schwerin odwrócił losy meczu, doprowadzając do remisu 9-9. W tym momencie Schwerin nie oddał już prowadzenia w secie, a Savino Del Bene Volley zdołał co najwyżej wrócić na -2, ale nigdy dalej. Przy stanie 12-14, gdy zespół Barboliniego dokonywał comebacku, Koslowski spędził mądry time out, co pozwoliło jego drużynie ponownie rozciągnąć się na 15-19. +4, które Schwerin zdołał przedłużyć do 16-25 podpisał White, a tym samym niemiecka drużyna wygrała swojego drugiego seta i przedłużyła mecz do tie-breaka.

Piąty i decydujący set był emocjonujący. White zaliczyła 2-4 i wyprowadziła swoje koleżanki z drużyny na +2, ale Savino Del Bene Volley zrehabilitowała się i doszła na 5-4 ze Shcherbanem. Przy zmianie stron Schwerin przejął jednak inicjatywę, mogąc wyjść na 6-8 dzięki punktowi podpisanemu przez Kästner. Przy stanie 5-9, drużyna Barboliniego znalazła przerwę na trzy kolejne punkty i wyrównała wynik na 9-9. Koslowski musiał uciec się do „tempa”, ale Zhu i Belien doprowadzili Savino Del Bene Volley do +3 (13-10). Mecz zakończył się niedługo potem wynikiem 15-11 podpisanym przez Zhu Tinga.

I PROTAGONISTI-

Massimo Barbolini (trener Savino Del Bene Scandicci)- ” Wygraliśmy i graliśmy przeciwko bardzo silnej drużynie. Oczywiście lepiej byłoby wygrać 3-0, ponieważ stworzyliśmy wszystkie warunki i czegoś zabrakło. Po tym wszystkim myślę, że należy spojrzeć na to jak na szklankę do połowy pełną, ponieważ musimy pamiętać, że w tie breaku przegrywaliśmy 6-9, więc prawdopodobnie Schwerin również myśli o szansie, którą stracili. Poza tym myślimy o rewanżu, wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Byłoby trochę łatwiej, gdybyśmy wygrali trzema punktami, ale wygraliśmy i to jest ważne, nawet jeśli w rewanżu będziemy musieli zagrać lepiej. Teraz myślimy o Casalmaggiore. To będzie bardzo trudne wyzwanie i bardzo ważne dla naszego rankingu.”

IL TABELLINO-

SAVINO DEL BENE SCANDICCI-SSC PALMBERG SCHWERIN 3-2 (25-21, 25-21, 24-26, 16-25, 15-11)

SAVINO DEL BENE SCANDICCI: Sorokaite n.e., Alberti 1, Belien 6, Zhu 22, Pietrini 1, Merlo (L2) n.e., Mingardi 15, Yao Di 1, Shcherban 15, Angeloni n.e., Washington 9, Antropova 10, Castillo (L1), Di Iulio. Trener: Barbolini.

SSC PALMBERG SCHWERIN: Kästner 3, Ruddins 15, Pogany, Nestler, Alsmeier 21, Fernau, Hölzig, Neuhaus 1, Broekstra n.e., White 7, Baijens 16, Yüzgenç 20. Wszyscy: Koslowski.

REBITTERZY: Tillmann (HUN) -Edholm (SWE)

NOTES-Time set-28′, 25′, 29′, 26′, 19′ Tot: 127′