Cev Cup: Scandicci w ćwierćfinale, Schwerin pokonany

SCHWERIN (NIEMCY)Wyjazdowy mecz w Niemczech na boisku Palmberg Schwerin był z pewnością obawiany przez klan Savino Del Bene Scandicci, gdyż wygrana 3-2 w pierwszej fazie dawała niewielką przewagę Toskańczykom, ale siła przeciwnika i jego bardzo rozgrzana publiczność (1624 osoby na trybunach) z pewnością nie były łatwymi przeszkodami do pokonania.

Antropova i jej towarzyszki genialnie pokonały próbę, narzucając się 0-3 (19-25, 27-29, 19-25), gasząc opór Niemek, które tak czy inaczej były wrogo nastawione i konkurencyjne, zdolne we wszystkich trzech frakcjach do uzyskania wczesnej przewagi, a tym samym nabrania rozpędu do Ćwierćfinału Ceb Cup.

Monstrualny występ Ekateriny Antropowej, bohaterki meczu z 24 punktami, 3 asami i 2 wygranymi ścianami. W dwucyfrowej liczbie zdobytych punktów znalazła się również znakomita Zhu Ting, która zdobyła 14 punktów.

Palmberg Schwerin trenera Kosłowskiego wyszedł na parkiet potwierdzając wybory dokonane w pierwszym meczu: Kästner jako seter, Yüzgenç jako przeciwnik, a White i Baijens tworzą środkowy tandem, Ruddins i Alsmeier na zespole, a Pogany jako libero.

Trener Massimo Barbolini natomiast zmienia swoje wyjściowe 6+1 i stawia na Yao Di jako reżysera, Antropova jako przeciwnika, Beliena i Washingtona jako środkowych, Zhu Tinga i Shcherbana w zespole, z Castillo jako startowym libero

W pierwszym secie Schwerin dobrze rozpoczął, lecąc na 3-0. Reakcja Savino Del Bene Volley przyszła wraz z Antropovą i Washingtonem skracając dystans do 4-3. Schwerin zaczął się rozciągać i przy stanie 8-4 trener Barbolini zdecydował się na wywołanie pierwszego czasu w meczu. Schwerin pozostał na +4 wygrywając długą wymianę 9-5, ale comeback Savino Del Bene był już w toku: Zhu przed trójkowym murem umieścił piłkę w „skrzynce na listy” (10-7), a następnie zdobył ponownie punkty na 10-8. Remis pojawia się przy stanie 10-10 za sprawą asa Beliena, natomiast dogranie zespołu Barboliniego to dzieło Antropova, który muruje na 10-11. Trener Koslowski przerwał grę z time outem, ale Savino Del Bene nie zatrzymał się, zdobywając trzy kolejne punkty po przerwie (10-14). Przerwanie przerwy siedmioma kolejnymi punktami przez Savino Del Bene to atak White’a ze środka (11-14). Schwerinowi udaje się odzyskać lukę i wychodzi na 14-15, ale Zhu i Antropova oddają +3 do składu Barboliniego. 14-18 Shcherbana zmusiło trenera Koslowskiego do wzięcia kolejnego time-outu, ale po powrocie na boisko Savino Del Bene znalazł +5 z Zhu Tingiem (15-20). Przy stanie 15-22 Koslowski zmienił swój sekstet i jego drużyna odzyskała kilka punktów, ale set nie zmienił właściciela i tak naprawdę pierwsza partia zakończyła się 19-25 na korzyść Savino Del Bene Volley.

Druga odsłona otworzyła się w bardziej wyrównany sposób, choć Schwerin wciąż zdołał zbudować niewielką przewagę i wyjść na 6-3 dzięki asowi od Ruddinsa. Drużyna Barboliniego odrobiła straty do 7-6, a remis przyszedł chwilę później dzięki dwóm kolejnym punktom zdobytym przez Antropową (9-9). Sama Antropova wyprowadziła swój zespół na prowadzenie dwoma asami z rzędu (10-12) i Koslowski potrzebował pierwszego czasu na wyjście z drugiego seta. Schwerin pozostał w meczu i zremisował wynik na 13-13, rozpoczynając fazę meczu punkt za punkt. Równowaga została przerwana przez sam Schwerin trzema kolejnymi punktami, które przywróciły niemieckiej drużynie prowadzenie (18-16). Tym razem to Barbolini wezwał „czas”, ale przewaga Teutończyków sięgnęła również +3, a Ruddins podpisał 20-17. Trener Savino Del Bene Volley wstawił Mingardiego i Di Iulio za Antropowa i Yao Di, a jego zespół zdołał się otrząsnąć do momentu, gdy Shcherbana trafił na 21-20. Wyrównanie na 22-22 ponownie należało do Rosjanina, który punktował i doprowadził do tego, że Koslowski spędził kolejny time out. Końcówka seta to wysokie napięcie: Washington pudłuje swoje podanie (23-22), a Baijens ją naśladuje (23-23). Przy stanie 24-23 zdobytym przez White po szybkim podaniu przychodzi drugi time out Barboliniego. Po przerwie Savino Del Bene Volley remisuje na 24-24 z Antropovą, a następnie anuluje set point przeciwniczki (25-25). Schwerin również anuluje dwa set pointy dla Savino Del Bene, ale trzeci jest tym dobrym: dzięki wideokontroli przychodzi pewność 27-29, która zamyka drugą połowę meczu.

Po niekończącej się walce w drugim secie, to Schwerin zaczyna lepiej w trzecim: niemiecka drużyna leci na 4-0. Mecz został zatrzymany na czas przez Barboliniego, po czym punkty zdobyli Zhu i Antropova, a Savino Del Bene Volley dokonało comebacku (5-4). Drużyna Barboliniego doprowadziła do remisu 7-7 dzięki asowi Washingtona, ale Schwerin nie zawahał się i kontynuował świetną grę. Pierwsze prowadzenie Savino Del Bene Volley uzyskało dzięki świetnemu rzutowi Shcherbana (13-14). Ekipa trenera Barboliniego wskoczyła na +3 i podziękowała Yao Di za asa na 14-17. Koslowskiemu nie podoba się to i bierze time out, ale Savino Del Bene utrzymuje przewagę trzech długości: Antropova zdobywa 16-19, Washington dominuje przy siatce i zdobywa 17-20. Zawodniczka USA, na szybkiej przerwie, wyprodukowała hands-out za +4, a Antropova, atakiem i asem, doprowadziła wynik do 17-23. Set i mecz zakończył się chwilę później ostatecznym przypieczętowaniem przez Zhu (19-25).

I PROTAGONISTI-

Massimo Barbolini (Trener Savino Del Bene Scandicci)- ” Słusznie jest podkreślić, w jakiej arenie graliśmy: przed dużą i poprawną publicznością. Miło było grać tutaj. Myślę, że zagrałyśmy lepiej niż w pierwszym etapie i wszystkie dziewczyny spisały się dobrze, a swój wkład dały nawet te, które weszły z ławki. „.

IL TABELLINO-

SSC PALMBERG SCHWERIN – SAVINO DEL BENE SCANDICCI 0-3 (19-25, 27-29, 19-25)

SSC PALMBERG SCHWERIN: Kastner, Ruddins 19, Alsmeier, White 8, Baijens 9, Yuzgenc 10, Pogany (L), Fernau, Neuhaus, Holzig 6. Nieobecni: Nestler, Broekstra, Dambrink (L). Wszyscy: Koslowski.

SAVINO DEL BENE SCANDICCI: Belien 6, Zhu 14, Yao 1, Shcherban 6, Washington 9, Antropova 24, Castillo (L), Merlo, Mingardi 1, Di Iulio. Nie uwzględniono: Sorokaite, Alberti, Pietrini, Angeloni (L). All. Barbolini.

SĘDZIOWIE: Juracek, Batkai-Katona.

UWAGI – Czas trwania seta: 25′, 34′, 29′; Tot: 88′.

Dodaj komentarz