Cev Cup: Piacenza wygrywa w Pradze i jest w rundzie 16

PRAGA – Bluenergy Daiko Volley Piacenza awansuje do rundy 16 turnieju Cev Cup. Zespół Bernardiego powtórzył dziś wieczorem w Pradze sukces z pierwszego etapu i przeszedł do rundy 16. Wystarczyły dwa pierwsze sety, pierwszy wygrali z autorytetem, w drugim walczyli do ostatniego punktu i wygrali po zmarnowaniu trzech set pointów, ale też musieli anulować set pointa gospodarzy.

Świetny Lucarelli, autor ostatnich trzech punktów w części, postawił łódź z powrotem na linii wodnej. Misja zakończona, teraz Bluenergy Daiko Volley Piacenza czeka na przeciwnika w rundzie 16, którym będzie jeden pomiędzy Craiovą a Fenerbahce zaplanowany na jutro w Turcji z Rumunami, którzy wygrali pierwszy etap 3-1. Z zakończeniem meczu w trzecim secie, kosmos dla wszystkich biało-czerwonych, set, który wydawał się już w worku (16-20), ale ostatecznie wygrany przez gospodarzy. Siłowanie się na rękę w czwartym secie, ale przy stanie 21-all Piacenza objęła zdecydowane prowadzenie.

Na początku meczu trener Bernardi posłał Brizarda i Romanò na przekątną, Alonso i Caneschiego na środek, Lucarellego i Leala w zespole, Scanferla był libero. VK Lvi Praga, po drugiej stronie siatki, odpowiedziała Javouch i Kollator w przekątnej, Mc Carthy i Todua w środku, Krisko i Smith w zespole, podczas gdy Monik był libero.

Dwie zmiany w porównaniu z pierwszym meczem w dwóch składach: w drużynie Bluenergy Daiko Volley Piacenza brakuje Simona, a jego miejsce zajmuje Caneschi, w drużynie Pragi zaczyna leworęczny Kollator z Schoutenem na ławce.

Biało-czerwoni zaczynają mocno za sprawą Leala i Lucarellego (2-6), Praga powoli odzyskuje siły, ściana na Romanò daje gospodarzom minus jeden (7-8), ale gdy tylko Bluenergy Daiko Volley Piacenza czuje oddech na karku, znów się rozciąga: 9-13. Praga zbliża się jeszcze bardziej (13-14) dzięki asowi, Piacenza znów się rozciąga, bomba Romanò sprawia, że jest 14-18, biało-czerwoni kontrolują bez problemów, Leal zamyka.

Jeszcze tylko jeden set muszą wygrać biało-czerwoni, aby być pewnym awansu do rundy 16. Drugi set jest wyrównany, przy stanie 14 zespoły nadal jadą ramię w ramię, ale to Praga ma pierwsze zdecydowane prowadzenie w meczu (18-15), dzięki kilku błędom Brizarda i jego partnerów oraz asowi. Time out trenera Bernardiego, a gdy Bluenergy Daiko Volley Piacenza wróciła na boisko, skróciła prowadzenie: 18-17 dzięki asowi Lucarelli. Remis po 19, punkt za punkt, Leal, a następnie Lucarelli, biało-czerwoni mają przewagę długości (22-23), set point dla Piacenzy z Lealem (22-24), Praga ma siłę, by odzyskać i również zapewnić sobie set point (25-24), Lucarelli wznosi się na wyżyny, najpierw wyrównując po 25, potem doprowadzając do set pointa (25-26), a w końcu zapewniając sobie kwalifikacje do rundy 16 asem.

Trzeci partial widzi na boisku de Weijera w miejsce Brizarda, a następnie Basic za Lucarellego, miejsce także dla Hoffera. Recine wchodzi za Romanò i set przebiega bez szczególnych emocji, Piacenza ma dobrą passę (16-20), ale Praga odzyskuje siły, znajduje parytet przy 20 dzięki asowi Kollatora i prowadzenie dzięki suchej ścianie na Lealu. Punktem nastawczym jest Czech (24-23), Kollator zamyka się lobem.

W czwartym secie to Praga jest wielkim głosem, przewaga sięga pięciu punktów (15-10), Piacenza wyrównuje wynik na 17 dzięki mano fuori Leala i znajduje przewagę na błędzie ataku gospodarzy, a następnie przedłuża (18-21). Praga zremisowała wynik asem na 21, Recine, ściana Cester’a i była to pierwsza z 3 piłek meczowych, idąca do szatni na atak Pragi out.

I PROTAGONISTI-

Lorenzo Bernardi ( Bluenergy Daiko Volley Piacenza)- ” Mecz, w którym musieliśmy wygrać dwa pierwsze sety, zrobiliśmy to, ale w drugim za bardzo się męczyliśmy. Zbytnio dostosowaliśmy się do ich tempa gry, które było niższe od naszego, i wypadliśmy z torów pod względem koncentracji, zwłaszcza w obronie. Potem w trzecim i czwartym secie dałem pograć wszystkim, miałem odpowiedzi, że odpocznę i teraz zmierzmy się z niedzielnym meczem z Milanem, który dla nas jest prawdziwym finałem.”

IL TABELLINO-

VK LVI PRAHA – GAS SALES BLUENERGY PIACENZA 1-3 (19-25, 26-28, 25-23, 21-25)

VK LVI PRAHA: Krisko 8, Daniel 0, Vodicka 10, Krca 0, Monik (L), Tibitanzl 2, Schouten 0, Pliasetskyi 0, McCarthy 9, Todua 4, Kollator 26, Smith 8, Janouch 1. N.E. Salek. Wszystko. Barrial. –

GAS SALES BLUENERGY PIACENZA: Basic 5, Hoffer (L), Recine 3, Alonso 8, Brizard 5, Santos Souza 12, Leal Hidalgo 23, Scanferla (L), Cester 2, Romanò 9, Caneschi 5, De Weijer 3. Wszyscy. Bernardi.

REBITTERZY: Hakkarainen, Taran.

UWAGI – czas trwania zestawu: 27′, 34′, 28′, 30′; łącznie: 119′.