Cev Cup: Piacenza pokonała Fenerbahce w pierwszym etapie rundy 8

PIACENZA- Bluenergy Daiko Volley Piacenza wygrywa pierwszy etap rundy 16 Pucharu Cev Volleyball Cup. 14 grudnia będą szukać przepustki do ćwierćfinału w Stambule, gdzie będą musieli wygrać dwa sety, by być pewnym kwalifikacji. Mecz rozgrywany na Palabanca Sport, który gospodarze częściowo sami sobie skomplikowali do tego drugiego seta, który źle zaczęli, a potem przegrali w plusach.

W pozostałych trzech odsłonach w zasadzie nie było historii: przepaść techniczna między obiema drużynami była ewidentna. Bluenergy Daiko Volley Piacenzy potrafił wystawić przyjęcie przeciwnika na bicz, Fenerbahce zmuszone do gry z piłką z dala od siatki i przez to przewidywalne, choć biało-czerwony mur nie działał najlepiej, ucierpiała zbyt duża liczba wyciągniętych rąk. A potem było jeszcze kilka blackoutów w biało-czerwonym domu, ale tak czy inaczej przyszło trzecie zwycięstwo w mistrzostwach Europy.

Na początku meczu trener Bernardi wysyła Brizarda i Romanò na przekątną, Alonso i Cestera na środek, Lucarellego i Leala na zespół, Scanferla jest libero. Fenerbahce Stambuł, po drugiej stronie siatki, odpowiada Maroufem i Gurbuzem na przekątnej, Savasem i Tumerem na środku, Ferreirą i Louati w zespole, podczas gdy Yesilbudak jest libero.

Nawet nie czas na pożegnanie, a Bluenergy Daiko Volley Piacenza od razu ma duży głos: as Leala sprawia, że jest 5-2, ale przyspieszenie gospodarzy jest stałe, kolejny as tym razem Alonso i jest 14-6. Turecki zespół walczył trochę we wszystkich elementach, kilka punktów więcej niż umieścił na tablicy wyników dzięki kilku złym trafieniom biało-czerwonych, set był dla Brizarda i jego kolegów z drużyny cały czas z górki. Faul na dryblingu Turków dał nieskończoną ilość punktów setowych biało-czerwonym, Leal zamknął się ścianą, dla niego 83% w ataku, za nim Romanò z 71%.

Początek drugiej połowy przemawia po turecku, na 2-6 trener Bernardi wzywa do czasu, Bluenergy Daiko Volley Piacenza zmuszona jest do pościgu, dwie bomby Lucarellego sprowadzają jego na długość (9-10), parytet pojawia się na 11 z Cesterem dobrze grającym po rękach ściany. A skład Piacenzy przyłożył nos do kamienia węgielnego z Romanò (15-14), set jest już wyrównany, suchy mur na Lealu daje Turkom przewagę (20-21), a Bernardi wywołuje time out. Fenerbahce naciska na serw, popełniają kilka błędów, ale Piacenza również nie daje się wyprzedzić, serw Cestera w siatkę mówi 22-23, Romanò wyrównuje wynik, ale set point jest po stronie Turków (23-24), Lucarelli anuluje go, a trener Castellani ogłasza time out. Nowy turecki set point po podaniu Lucarellego, ściana na Romanò wysyła obie drużyny do zmiany.

Znakomite podanie Romanò kieruje seta do Bluenergy Daiko Volley Piacenzy (10-1), mur Brizarda doprowadza przewagę gospodarzy do 12 punktów (16-4), na 17-5 Fenerbahce zdobywa trzypunktową przerwę (17-8), Piacenza kontroluje, na 22-11 jest jeszcze pauza (22-14), tureckie długie podanie daje biało-czerwonym wiele punktów setowych (24-15), Leal zamyka asem.

Początek czwartego seta wyrównany, przy stanie 9-all, biało-czerwoni rozciągają się (16-11), Piacenza dobrze broni z Cesterem kilka piłek, Lucarelli zamyka na 19-12. Turecki zespół dziękuje za kilka błędów Piacenzy (20-15), ale Piacenza wraca do robienia siana (22-16), Fenerbahce zmniejsza niekorzystną sytuację do dwóch długości (22-20), dwa razy Lucarelli i jest 24-20, kończy się na tureckim ataku out.

I PROTAGONISTI-

Lorenzo Bernardi (Bluenergy Daiko Piacenza)- ” Po raz kolejny skomplikowaliśmy sobie życie przerwami w dostawie prądu i rozpoczęciem drugiego seta od trzech niecelnych serwów. Jasne, że nie możemy się zregenerować w kilka dni, ale musimy to zrobić szybko, kiedy gramy tak, jak wiemy, że trudno jest grać przeciwko nam, musimy być dobrzy w utrzymaniu, nawet kiedy serw nie wchodzi. W Istambule? Będzie gorące otoczenie, ale musimy po prostu myśleć o tym, żeby grać tak jak umiemy.

Jorge Castellani (trener Fenerbahce Stambuł)- „Wiemy, że kiedy serw wchodzi dla takich drużyn jak Piacenza wszystko staje się trudne dla przeciwników, ponieważ zawsze trzeba grać z piłką poza siatką, mamy nadzieję w meczu rewanżowym zrobić lepszy mecz niż zrobiliśmy to tutaj w Piacenzy „.

IL TABELLINO-

BLUENERGY DAIKO VOLLEY PIACENZA – FENERBAHÇE HDI ISTANBUL 3-1 (25-13, 24-26, 25-15, 25-20)

GAS SALES BLUENERGY DAIKO VOLLEY PIACENZA: Alonso 8, Brizard 5, Santos Souza 16, Leal Hidalgo 17, Scanferla (L), Cester 6, Romanò 16, De Weijer 0. N.E. Basic, Hoffer, Recine, Gironi, Caneschi. Wszyscy. Bernardi.

FENERBAHÇE HDI ISTANBUL: Gurbuz 12, Marouflakrani 3, Yesilbudak (L), Ferreira 10, Savas 4, Unver 1, Kurt 2, Bostan 1, Louati 9, Mert (L), Tarakci 0, Peric 3, Tumer 4. All. Castellani.

REBITTERZY: Rajkovic, Savic.

UWAGI – czas trwania zestawu: 23′, 33′, 26′, 27′; łącznie: 109′.