Cev Cup: Modena z łatwością wkracza do półfinału

MODENA- Triumfalny marsz Valsy Modeny, która bez większych problemów pokonała Volley Ljubljana 3-0 (25-16, 25-16, 25-20), powtarzając zwycięstwo 3-1 z pierwszego etapu, zdobywając półfinał Cev Cup. Test wielkiej koncentracji dla podopiecznych Gianiego, przeciwko z pewnością gorszemu, ale jednak zdradliwemu przeciwnikowi. Gialloblu czekają teraz na nazwę przeciwnika, który wyłoni się z zaplanowanego na jutro wyzwania pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a CEZ Karlovarsko (ta druga drużyna wygrała pierwszy etap 3-2).

Aby poznać swojego kolejnego przeciwnika, Valsa Group będzie musiała poczekać do jutra, kiedy to PGE Skra Bełchatów i CEZ Karlovarsko zmierzą się ze sobą w meczu rewanżowym (w pierwszym etapie 3-2 dla Czechów).

Modena rozpoczyna mecz sekstetem w składzie Bruno-Lagumdzija na głównej przekątnej, Ngapeth-Rinaldi w zespole, Stankovic-Sanguinetti na środku z wolnym Rossinim. Lublana rozpoczęła z Todoroviciem na pozycji setera, Gjorgievem na przeciwległej, Kokiem-Sestanem jako młotkami, Masuloviciem-Videcnikiem na środku i Kovaciciem na libero.

Modena mocno zaczęła, prowadząc 8-4 dzięki doskonałemu zarządzaniu side-outem. Bruno i jego koledzy z drużyny nie zatrzymują się, osiągając 15-11. Żółci doszli do 24-14 z Sala, grupa La Valsa zamknęła częściówkę 25-16. W drugim secie Modena znów zaczęła mocno, prowadząc 11-9. Modena podzieliła się częściową dzięki trafieniom Lagumdziji i Sanguinettiego oraz pipe’om Ngapeth, 17-14. Valsa Group nie zatrzymała się, zamykając seta 25-16 i zapewniając sobie miejsce w półfinale. W trzecim secie, wartym 3-0, Modena zamknęła 25-19.

I PROTAGONISTI-

Nicola Salsi (Valsa Modena)- Weszliśmy na boisko z myślą o przejściu rundy i przejściu jej dobrze, stanęliśmy do meczu zdeterminowani i powiedziałbym, że to pokazaliśmy, ponieważ zostawiliśmy mało miejsca przeciwnikowi. Myślę, że naszym obowiązkiem jest pokazać, że dotychczasowa praca się opłaciła, pokazując, że bardzo się rozwinęliśmy. Poprawiliśmy się również w podejściu do gry, a teraz czeka nas najlepsze, bo jesteśmy w półfinale i będziemy na to pracować.

IL TABELLINO-

VALSA GROUP MODENA – ACH VOLLEY LJUBLJANA 3-0 (25-16, 25-16, 25-20)

VALSA GROUP MODENA: Mossa De Rezende 0, Marechal 3, Gollini (L), Sanguinetti 5, Stankovic 6, Ngapeth 6, Sala 9, Krick 5, Lagumdzija 8, Rousseaux 4, Bossi 2, Salsi 0, Rossini (L), Rinaldi 5. All. Giani.

ACH VOLLEY LJUBLJANA: Mejal 1, Sket 2, Masulovic 0, Todorovic 1, Koncilja 2, Sestan 9, Kovacic (L), Gjorgiev 5, Videcnik 1, Kok 5, Sen 2. All. Gacic. –

SĘDZIOWIE: Mateizer, Sokół.

UWAGI – czas trwania seta: 24′, 22′; tot: 68′.