Cev Cup: Modena w rundzie 16, pokonać Sastamala w rewanżu

MODENA- Zwycięstwo 3-1 (21-25, 25-20, 25-20, 25-18), które daje Valsie Modena awans do rundy 16 Cev Cup. Zespół Gianiego potrzebował dziś wieczorem tylko dwóch setów, aby wyeliminować Forda Levoranta Sastamala, ale Finowie nie poddali się łatwo. W pierwszym secie atakowali i bronili z dużą skutecznością, a zaskoczeni Giani przegrali pierwszego seta, wysyłając dreszcz po kręgosłupach widzów Pala Panini. Na szczęście był to moment, który Gialloblu, przy dobrej reakcji kolektywu, potrafili przezwyciężyć grając piękną siatkówkę w kolejnych trzech setach, zasłużenie wygrywając kwalifikacje. Wśród najszczęśliwszych notatek znalazł się młody środkowy Giovanni Sanguinetti (MVP meczu), który z 11 punktami przechylił szalę na korzyść gospodarzy. Ogólnie pozytywny występ, który pokazał jak rozwija się drużyna Gialloblu.

I PROTAGONISTI-

Giovanni Sanguinetti (Valsa Group Modena)- ” Zaczęliśmy trochę w trudnej sytuacji, bo nie spodziewaliśmy się ich intensywności zwłaszcza w obronie, zaczęli bardzo dobrze nie upuszczając ani jednej piłki. W pierwszym secie cierpieliśmy, ale w drugim dobrze się zrehabilitowaliśmy i dowieźliśmy do domu zwycięstwo. Do tej pory miałem trochę mniej miejsca, ale jestem tym, który ma najmniejsze doświadczenie i dlatego trener woli mnie ustawiać w tych meczach, gdzie możemy grać też trochę wypoczęci, ale ważne jest to, żeby wykorzystywać szanse, które są ci dane.

IL TABELLINO-

VALSA GROUP MODENA – FORD LEVORANTA SASTAMALA 3-1 (21-25, 25-20, 25-20, 25-18)

VALSA GROUP MODENA: Mossa De Rezende 2, Marechal 1, Sanguinetti 11, Ngapeth 13, Sala 5, Krick 10, Lagumdzija 9, Salsi 1, Rossini (L), Malavasi 1, Rinaldi 9. N.E. Gollini, Stankovic. Wszystkie. giani.

FORD LEVORANTA SASTAMALA: Sivula 16, Pennanen (L), Allik 8, Vuori 2, Bonin 3, Esko 1, Ekman 7, Karjarinta 1, Leinonen 3, Laakso 1, Makinen 9. Wszystko. Kangaskokko. –

SĘDZIOWIE: Krol, Cormie.

UWAGI – czas trwania zestawu: 25′, 23′, 25′, 19′; łącznie: 92′.