Cev Cup: Abbondanza’s Thy pokonała e-Work Arena

BUSTO ARSIZIO (VARESE)– Zła noc dla e-sportu Busto Arsizio, który przed przyjazną publicznością, w pierwszym etapie Cev Cup Play Offs, uległ 0-3 (20-25, 14-25, 21-25) tureckiej drużynie THY Istanbul trenowanej przez Marcello abbondanzę. Występ Motylków był wyraźnie poniżej ich norm, co pozwoliło gościom przejąć inicjatywę i przywieźć do domu bardzo cenne zwycięstwo, które w decydujący sposób rozstrzyga o losach kwalifikacji. Zespół Musso będzie musiał dokonać wyczynu w rewanżu, aby odwrócić poważnie zagrożoną sytuację.

THY przyjechało do e-sportowej areny bez swojego startowego przeciwnika Van Rika (wypadł z powodu kontuzji), którego dobrze zastąpił Polen Unver, najlepszy zdobywca meczu z 17 punktami (45% w ataku z 2 ścianami). Wspaniała reżyseria Aydemira Akiola pozwoliła wszystkim skrzydłowym wyrazić się jak najlepiej: Orthmann (14 punktów) i Kindon Rishel (10) również spisali się dobrze, a skuteczność ścian w drużynie była doskonała (11 wobec 7 e-work).
13 punktów Omoruyi i 11 Rosamarii nie wystarczyło na e-work.
Trener Musso próbował w trakcie meczu różnych rozwiązań, wystawiając czasem Monzę i Battistę na głównej przekątnej, a także wstawiając Stigrot za Degradi, ale dzisiejszego wieczoru THY zasłużyło na zwycięstwo.
Mecz rewanżowy w Stambule w najbliższy wtorek o godz. 18:00 czasu lokalnego: w Burhan Felek Voleybol Salonu będzie wymagał wyczynu od Olivotto i jej koleżanek z drużyny, które będą musiały wygrać 3-0 lub 3-1, a także wygrać złotego seta, aby awansować do kolejnej rundy.

Następny mecz dla UYBA mistrzowski mecz wyjazdowy w Novarze w sobotni wieczór, 4 lutego (godz. 19.30).

E-work Busto Arsizio rozpoczyna Lloyd – Rosamaria, Olivotto – Zakchaiou, Degradi – Omoruyi, Zannoni (wolny), THY odpowiada Aydemir – Unver, Maglio – Toksoy Guidetti, Orthmann – Kingdon Rishel, Yilmaz (wolny).

Pierwszy set wyrównany, ale UYBA zawsze musi gonić w punktacji. THY naciskał z Orthmannem (6 punktów) i Unverem (5), Motylki trzymały się blisko dzięki wskazówkom Omoruyi (4 punkty) i ścianom (5), ale w końcówce popełniły kilka błędów w pomysłowości, które sprzyjały tureckiej drużynie 20-25.
W drugim secie THY znów dobrze zaczął (1-5), UYBA próbowała reagować z Degradi i Rosamarią, ale as Orthmanna doprowadził do time-outu Musso (7-11). Trener e-work próbował wystawić Stigrota za Degradiego (10-16), ale turecki zespół grał pewnie i prowadził szybko aż do 14-25 (Unvar był OK z 5 punktami; za Lloyda i Rosamarię w finale weszli Monza i Battista).
W trzecim secie e-work zaczął od początku meczu od 6+1, ale tendencja meczu się nie zmieniła: Musso zatrzymał grę na 4-7, ale THY był dziś znacznie lepszy we wszystkich podstawach. E-work próbował zagrać ponownie z Monzą – Battista i Degradi za Omoruyi, skasował pięć piłek meczowych, ale w końcu scedował 21-25 (dla THY znów super Unver, 6 punktów jako Kingdon Rishel).

I PROTAGONISTI-

Marco Musso (Trener e-Work Busto Arsizio)- „Kiedy napotkaliśmy trudności powinniśmy byli pozostać na boisku i cierpieć przeciwko drużynie na najwyższym poziomie, zamiast tego próbowaliśmy rozwiązań zbyt skomplikowanych, wysadzając w powietrze wszystkie systemy gry, na których jesteśmy przygotowani i wyszkoleni. Wykonaliśmy doskonałą pracę przy ścianie, ale nie tak dobrą w ataku i obronie. Bardzo dobry był przeciwnik, który rozegrał niezwykły mecz. W Stambule będzie bardzo trudno, ale tak czy inaczej byłoby trudno.”

Marcello Abbondanza (trener Thy Istanbul)- „Jestem bardzo szczęśliwy, nie tylko ze względu na wynik. Mieliśmy pewne problemy fizyczne i byliśmy trochę zaniepokojeni przed meczem: nie było Van Ryka, Unver miał do wczoraj gorączkę, ale zagrał bardzo dobry mecz. Cała drużyna zagrała taktycznie bardzo uważnie i zasłużyła na zwycięstwo.

IL TABELLINO-

E-WORK BUSTO ARSIZIO – THY ISTANBUL 0-3 (20-25, 14- 25, 21-25)

E-WORK BUSTO ARSIZIO: Battista, Degradi 3, Lloyd 3, Monza, Montibeller 11, Lualdi ne, Stigrot 3, Colombo ne, Olivotto 7, Zannoni (L), Omoruyi 13, Zakchaoui 6, Bressan (L2). All. Musso-

THY ISTANBUL: Yilmaz (L2), Kayacan (L), Van Ryk ne, Ercan, Unver 17, Germen, Babat ne, Kingdon Rishel 11, Akin, Toksoy Guidetti 4, Orthmann 14, Demirel ne, Aydemir Akyol 5, Maglio 6. All. Abbondanza,.

SĘDZIA: Meteizer (ROU) – Robles Garcia (ESP)

Widzowie: 1198

Thy Istanbul: Yilmaz (L2), Kayacan (L), Van Ryk ne, Ercan, Unver 17, Germen, Babat ne, Kingdon Rishel 11, Akin, Toksoy Guidetti 4, Orthmann 14, Demirel ne, Aydemir Akyol 5, Maglio 6. All. Abbondanza,.

Sędziowie: Meteizer (ROU) – Robles Garcia (ESP)

Spettatori: 1198