Celtics wygrywają w OT, po tym jak w 4. kwarcie wymienili się z Lakersami

Jack Baer

Przez kilka minut wyglądało na to, że Los Angeles Lakers odniosą najlepsze zwycięstwo w swoim sezonie. Wtedy z powrotem obudzili się Boston Celtics.

W jednym z najdzikszych spotkań NBA w tym sezonie, Celtics pokonali we wtorek Lakers 122-118 w dogrywce. To nie powinno być bardzo godne uwagi spotkanie, biorąc pod uwagę, że Boston prowadził 20 punktami w połowie trzeciej kwarty, a jednak stało się to dzięki LeBronowi Jamesowi i Anthony’emu Davisowi.

Bliźniacze gwiazdy Lakers poprowadziły swój zespół na run 32-5 między trzecią a czwartą kwartą, by objąć dwucyfrowe prowadzenie na zaledwie kilka minut przed końcem. Crypto.com Arena była rozkołysana, ale drużyna była niestety zmęczona.

Celtics odpowiedzieli własnym powrotem, ostatecznie przegrywając dwoma punktami. Na około 45 sekund przed końcem, Lakers mieli piłkę, ale para brutalnych nieudanych rzutów wolnych Davisa zostawiła otwarte drzwi dla jednego Jaysona Tatuma, aby wysłać grę do dogrywki:

W dogrywce zobaczyliśmy mniejszy comeback Celtics. Lakers zdobyli cztery punkty dzięki kolejnym koszom Russella Westbrooka, a potem patrzyli, jak Celtics zdobywają punkty w czterech kolejnych akcjach, by wyjść na prowadzenie 119-114, którego już nigdy nie oddadzą.

Tatum skończył mecz z 44 punktami na 15-of-29 rzutów (5-of-10 z dystansu), dziewięcioma zbiórkami i sześcioma asystami, kontynuując kampanię MVP przed sezonem. Jaylen Brown miał 25 punktów, 15 zbiórek, pięć asyst i trzy steale.

Tymczasem James miał 33 punkty, dziewięć zbiórek i dziewięć asyst, a Davis miał 37 punktów i 12 zbiórek.

LOS ANGELES, CALIFORNIA - DECEMBER 13: Jayson Tatum #0 of the Boston Celtics cuts to the basket for a layup past Kendrick Nunn #12 and Anthony Davis #3 of the Los Angeles Lakers during the first half at Crypto.com Arena on December 13, 2022 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2022 NBAE. (Photo by Harry How/Getty Images)

Lakers po prostu nie mogli zatrzymać Jaysona Tatuma w swojej dzikiej porażce z Celtics. (Fot. Harry How/Getty Images)

Dziwnie jest nazywać mecz, który musi wygrać drużyna z najlepszym rekordem w NBA, ale Celtics wracali po dwóch porażkach z rzędu, z których jedna była żenującym blowoutem w tej samej hali przeciwko Los Angeles Clippers. Przegrana z Lakers, obecnie 11-16, wywołałaby mini-panikę po wymarzonym początku sezonu.

Zamiast tego, to Lakers zostali pozostawieni w poszukiwaniu odpowiedzi. Celtics byli wyraźnie faworyzowani, ale zmęczenie, jakie wykazała drużyna weteranów w końcówce, musi wzbudzić niewygodne pytania u wszystkich, którzy wierzą, że w połowie sezonu Los Angeles może nadejść fala.