Carrick mianowany trenerem Middlesbrough

Michael Carrick został mianowany trenerem głównym Middlesbrough.

Były pomocnik Manchesteru United zastąpi Chrisa Wildera, który został zwolniony 3 października po pięciu porażkach w pierwszych 11 meczach ligowych sezonu.

Do Carricka dołączy Jonathan Woodgate jako trener pierwszej drużyny, a w najbliższym czasie spodziewane są kolejne nominacje w zapleczu.

Prezes Boro Steve Gibson mówi, że Carrick jest „idealnym dopasowaniem” dla klubu, który znajduje się zaledwie punkt nad strefą spadkową w Championship.

  • Middlesbrough mecze
  • Sky Bet Championship tabela

„Zidentyfikowaliśmy kilku potencjalnych kandydatów na to wolne miejsce, z którymi rozmawialiśmy i byliśmy pod wrażeniem wszystkich, ale Michael był wyróżniającym się kandydatem”, powiedział.

„Michael ma te same wartości co klub i jesteśmy bardzo zgodni w naszych ambicjach.”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze momenty ostatniego meczu Middlesbrough w Championship, u siebie z Huddersfield

Pierwszym meczem Carricka na czele będzie wyjazd do Preston w najbliższą sobotę w Championship.

Jest to pierwsza stała pozycja menedżerska 41-latka od czasu przejścia na emeryturę z piłki nożnej w 2018 r.

Był częścią sztabu trenerskiego Jose Mourinho i Ole Gunnara Solskjaera na Old Trafford, zanim objął opiekę nad trzema meczami w zeszłym sezonie.

Przyjmuje się, że Carrick został polecony przez szefa Anglii Garetha Southgate’a, który ma silne relacje z prezesem Boro Steve’em Gibsonem po tym, jak był tam zawodnikiem i menedżerem.

’Carrick może wnieść świeże spojrzenie’

David Prutton ze Sky Sports:

„Po zdystansowaniu się [wcześniej], cynik w tobie myśli: 'Jeśli to nie brzmiało jak właściwy ruch od razu, to co się stało od tego czasu, że przywrócił go do życia?’. Ale Middlesbrough to świetne miejsce, biorąc pod uwagę historię i prestiż klubu.

„Prezes Steve Gibson kocha to miejsce, urodził się i wychował, i odniósł bardzo duży sukces, a czasami klub również odnosił sukcesy. Był okres słabych wyników pod wodzą kilku menedżerów, ale Michael przyszedłby ze świeżym spojrzeniem.

„Czasami jest to patrzenie na ten sam zestaw graczy świeżym okiem. Wiem, że Chris Wilder był sfrustrowany brakiem aktywności transferowej, ale wciąż jest tam bardzo sprawny skład, który nie powinien być nigdzie w pobliżu miejsca, w którym się znajduje.

„Michael nauczył się swoich praktyk w miejscu pracy, jak to było w Manchesterze United jako asystent i przejmując trochę, i to powinno stać go w dobrym miejscu.”