Carney ma poprowadzić przegląd kobiecego futbolu w Anglii

Karen Carney została wyznaczona do poprowadzenia przeglądu kobiecego futbolu w Anglii.

Celem przeglądu jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju kobiecej gry na poziomie elitarnym i lokalnym oraz wykorzystanie sukcesu Lionesses w postaci zdobycia tytułu mistrza Europy wcześniej tego lata.

  • Które mecze WSL są w tym sezonie na żywo na Sky?
  • W całości: WSL 2022/23 fixtures
  • Pobierz Sky Sports App | Get Sky Sports

Carney, który zdobył 144 czapki dla Anglii i reprezentował Wielką Brytanię na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku, poprowadzi serię spotkań grupowych z ekspertami z branży.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Tydzień po zwycięstwie Lionesses na Euro 2022, była Lioness Karen Carney daje swoje przemyślenia

Przegląd rozważy potencjalny zasięg widowni i wzrost gry kobiet, a także zbada jej kondycję finansową i sposób wspierania jej komercjalizacji.

Przyjrzy się również temu, jak gra kobiet jest zorganizowana, analizując między innymi przynależność do męskich drużyn i pieniądze na nagrody.

Carney powiedział: „W ciągu ostatnich kilku lat gra znacznie się rozwinęła i to w szybkim tempie.

England Women's players celebrate winning the European Championship after beating Germany in the final at Wembley

Image: Piłkarki Anglii świętują zdobycie Mistrzostwa Europy po pokonaniu Niemiec w finale na Wembley

„Oczywiście jest to ekscytujący czas, ale istnieje pilna potrzeba zapewnienia, że istnieją procesy i struktury, które chronią interes gry i ludzi w niej pracujących.

„Zawsze mówiłem, że sport musi być zbudowany na solidnych fundamentach, aby zapewnić mu długotrwały sukces w zrównoważony sposób.

„Dla mnie jest to okres definiujący dla sportu, a ten przegląd będzie w samym sercu tego.

„Musimy wykorzystać te potężne momenty i możemy spojrzeć wstecz na 2022 rok jako rok, w którym poczyniliśmy wielkie postępy w rozwoju gry.”

Karen Carney scored the first goal for England in the Euro 2009 final

Image: Carney jest byłym zawodnikiem Anglii na arenie międzynarodowej i reprezentował Lwy na Euro 2009

Football Association wyda wezwanie do złożenia dowodów w najbliższych tygodniach. Carney będzie wspierany w zbieraniu dowodów przez wyższych urzędników w Departamencie Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) oraz FA.

Oczekuje się, że pełny raport zostanie opublikowany na początku przyszłego roku, a rząd przedstawi wtedy formalną odpowiedź.

Kobiece Euro w Anglii oglądało 365 milionów widzów według UEFA.

Sekretarz ds. kultury Nadine Dorries powiedziała: „Spektakularny występ Lionesses pokazuje, jak daleko zaszliśmy na szczycie gry kobiet.

Nadine Dorries Britain's Secretary of State for Digital, Culture, Media and Sport, arrives to attend a cabinet meeting in Downing Street in London, Tuesday, Jan. 25, 2022.

Image: Sekretarz stanu ds. cyfryzacji, kultury, mediów i sportu Nadine Dorries

„Chociaż świętowanie i refleksja nad tym sukcesem są słuszne, musimy położyć równy nacisk na poprawę uczestnictwa, możliwości zatrudnienia, inwestycji komercyjnych i widoczności w mediach.

„Chcemy mieć pewność, że każdy może czerpać korzyści ze sportu zespołowego i że istnieje solidna infrastruktura, która pozwoli utrzymać kobiecą i dziewczęcą piłkę nożną w przyszłości. Dokładny przegląd gry pomoże zapewnić, że jest tutaj na dłuższą metę.”

Minister sportu Nigel Huddleston powiedział agencji informacyjnej PA w lipcu było „celowe i świadome skupienie się” na napędzanie udziału dziewcząt w piłce nożnej w szkole i poza nią.

Jednym z celów czteroletniej strategii FA „Inspiring Positive Change” jest zapewnienie, że każde dziecko w wieku szkoły podstawowej powinno mieć taki sam dostęp do sportu jak chłopcy w szkole i w klubach do 2024 roku.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Była reprezentantka Anglii Karen Carney mówi, że to ekscytujące widzieć wyprzedane stadiony na Euro kobiet, ale ostrzegła, że to zwiększy presję na Anglii jako gospodarza.

FA poinformowała w tym roku, że tylko 63 procent szkół oferuje dziewczętom piłkę nożną na lekcjach wychowania fizycznego, a tylko 40 procent szkół oferuje dziewczętom regularną pozaszkolną piłkę nożną.

Na poziomie podstawowym oferuje ją 72 procent szkół. Na poziomie szkoły podstawowej oferuje ją 72% szkół, a na poziomie szkoły średniej – 44%.

Kompleksowy przegląd gry kobiet był zaleceniem prowadzonego przez kibiców przeglądu zarządzania piłką nożną, który został zlecony przez rząd w kwietniu ubiegłego roku po założeniu i szybkim upadku European Super League.