Carlos Beltran dołącza do front office Mets: raport

Dec 10, 2019; San Diego, CA, USA; New York Mets manager Carlos Beltran speaks to the media during the MLB Winter Meetings at Manchester Grand Hyatt.

Dec 10, 2019; San Diego, CA, USA; menedżer New York Mets Carlos Beltran rozmawia z mediami podczas MLB Winter Meetings w Manchesterze Grand Hyatt. / Orlando Ramirez-USA TODAY Sport

Carlos Beltran jest bliski powrotu do Metsów jako członek front office zespołu.

Beltran nie podpisał jeszcze kontraktu na pracę dla Metsów, ale strony uzgodniły, że będzie pracował jako asystent pod generalnym menadżerem Billy Eppler w operacjach baseballowych, według Andy’ego Martino z SNY.

Beltran, który pracował jako analityk telewizyjny Yankees, dołącza do front office Mets nie długo po tym jak Buck Showalter rozważał go do miejsca w swoim sztabie trenerskim w listopadzie tego roku.

Mets zatrudnili Beltrana na stanowisko menedżera drużyny w listopadzie 2019 roku, ale kiedy były All-Star był jedynym graczem, który został wymieniony w raporcie Major League Baseball na temat skandalu związanego z kradzieżą podpisów w 2017 roku przez Houston Astros, drużyna zdecydowała się zwolnić go jako menedżera przed rozpoczęciem sezonu 2020.

Pod koniec listopada pojawiły się informacje, że Mets ocenili zainteresowanie Beltrana dołączeniem do sztabu trenerskiego drużyny, według Mike’a Pumy z New York Post.

We wrześniu, Francisco Lindor i Edwin Diaz obaj dali jasno do zrozumienia, że chcieliby, aby Beltran ponownie dołączył do organizacji. (Obaj dali jasno do zrozumienia, że nie są zwolennikami tego, by Beltran zastąpił Showaltera).

„Czy chciałbym, by był z drużyną?” Lindor powiedział wtedy. „Oczywiście. Na sto procent.”

Diaz odpowiedział tak samo: „Oczywiście. On wie tak wiele o baseballu. Może pomóc najmłodszym graczom w rozwoju. Był jednym z najlepszych graczy w baseballu. Myślę, że powinien znaleźć się w Hall of Fame.”

Beltran, który niedawno po raz pierwszy znalazł się na karcie do Hall of Fame, trafił .279/.350/.486 z 435 home runami i 1,587 RBI podczas 20-letniej kariery, podczas której trafił do dziewięciu drużyn All-Star. Otrzymał 46.5 procent głosów, co jest poniżej progu 75%.

Pięć z występów Beltrana w All-Star miało miejsce w barwach Metsów w latach 2005-2011, kiedy to zaliczył 149 home runów i był integralną częścią klubu z 2006 roku, któremu zabrakło tylko jednego meczu do występu w World Series.

Jon Heyman z New York Post jako pierwszy poinformował o dołączeniu Beltrana do front office Metsów.