Cam Smith wśród graczy PGA, którzy podobno odeszli do LIV Golf

Cameron Smith, gracz nr 2 na świecie i mistrz Open z 2022 roku, jest podobno wśród nowej grupy graczy PGA Tour, którzy mają odejść do LIV Golf.

Marc Leishman, Harold Varner III, Joaquin Niemann, Anirban Lahiri i Cameron Tringale mają również dołączyć do nowego toru, zgodnie z raportem ESPN w sobotę. Raport powiedział, że Mito Pereira również rozważa dołączenie do LIV.

Smith byłby najwyżej notowanym graczem, który opuściłby PGA Tour dla LIV Golf. 29-letni Australijczyk wygrał sześć imprez PGA Tour, a także The Players w marcu.

Tymczasem LIV Golf dołączył do pozwu antymonopolowego przeciwko PGA Tour w zmienionej skardze, w której czterech graczy usunęło swoje nazwiska.

To pozostawia siedmiu graczy – przede wszystkim Phil Mickelson i Bryson DeChambeau – wraz z LIV Golf jako powodami w pozwie. Czterech, którzy wycofali swoje nazwiska to Carlos Ortiz, Abraham Ancer, Pat Perez i Jason Kokrak.

Zmieniona skarga została złożona w piątek po południu w amerykańskim Sądzie Okręgowym w Północnej Kalifornii. Trzech graczy, którzy wciąż są w pozwie – Matt Jones, Talor Gooch i Hudson Swafford – wcześniej starali się o tymczasowy zakaz gry w playoffach FedEx Cup.

Sędzia odrzucił ich prośbę dwa tygodnie temu.

Pozew twierdzi, że PGA Tour wykorzystał siłę monopolu, aby spróbować zgnieść konkurencję i niesprawiedliwie zawiesił graczy.

Greg Norman, dyrektor generalny LIV Golf, powiedział, że liga w pełni wesprze graczy w każdym działaniu prawnym, do którego dążą. LIV Golf, wspierany przez saudyjski państwowy fundusz majątkowy, jest teraz bezpośrednio zaangażowany.

Na początku tygodnia, PGA dokonało swojej najśmielszej odpowiedzi na LIV, ujawniając plan dla najlepszych graczy, aby zobowiązać się do 20 turniejów, w których będą rywalizować ze sobą do 17 razy o średnie stawki w wysokości 20 milionów dolarów.

Related: Top PGA Tour players to commit to 20-event big money slate

„To nie jest jakaś grupa renegatów próbująca przejąć władzę nad PGA Tour,” powiedział Rory McIlroy, gracz-dyrektor w zarządzie touru. „To jest, 'OK, jak możemy sprawić, że ten turniej będzie lepszy dla każdego, kto będzie grał w nim teraz i każdego, kto będzie grał w PGA Tour w przyszłości’.”

Z obszernych zmian, które przedstawił komisarz PGA Tour Jay Monahan, najbardziej znaczące było to, co wynikło z prywatnego spotkania 23 najlepszych graczy w zeszłym tygodniu: nowy model, który zapewnia, że najlepsi grają w tych samych turniejach częściej.

Weteran golfa Lee Westwood ostro zareagował na tę wiadomość, mówiąc, że zmiany PGA były po prostu próbą „skopiowania” LIV Golf.

Associated Press przyczyniło się do tej historii.


PGA Tour

Więcej z PGA Tour Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko.