C.J. Stroud wygłasza oświadczenie, ale Stetson Bennett i Georgia dostają ostatni szlif

ATLANTA – To nie był sposób, w jaki Ohio State miało nadzieję przywitać Nowy Rok.

O północy, kicker Noah Ruggles nie trafił potencjalnie zwycięskiego 50-jardowego field goala, który wysłałby Buckeyes do meczu o mistrzostwo kraju. Zamiast tego, Georgia uciekła ze zwycięstwem 42-41 i teraz oficjalnie będzie bronić tytułu przeciwko TCU 9 stycznia na SoFi Stadium w Los Angeles.

Oto trzy krótkie przemyślenia na temat epickiego Peach Bowl:

Georgia zagra o kolejne mistrzostwo kraju

Narracja wokół Georgii w trakcie CFP była taka, że jeśli wygra drugi tytuł z rzędu, będzie to sygnał zmiany warty w sporcie.

Kirby Smart zbudował Georgię na swój obraz, tożsamość, którą rozwinął i udoskonalił pracując jako asystent i zdobywając tytuły z Nickiem Sabanem w Alabamie. Ten zespół Bulldogs jest konsekwentnie jednym z tych, które są fizycznie imponujące i surowe w obronie z postawą must-win, która co roku umieszcza graczy w NFL. Tak jak Crimson Tide.

Bulldogs pokonali Tide, by wygrać wszystko w zeszłym roku i próbują stać się pierwszym programem, który wygra dwa tytuły, odkąd Saban zrobił to z Bamą w 2011 i 2012 roku. Wygranie dwóch krajowych mistrzostw z rzędu jest niezwykle rzadkim wyczynem. Ohio State prawie upewniło się, że tak się nie stanie.

Było tylko sześć drużyn, które kiedykolwiek powtórzyły się jako bezpośredni mistrzowie kraju, odkąd AP Poll rozpoczął się w 1936 roku. Teraz Georgia może być siódmą, bo przygotowuje się do starcia z Rogatymi Żabami.

Czy Ohio State jest na rozdrożu?

Przez ostatnie pięć tygodni, odkąd Ohio State przegrało z Michigan po raz drugi z rzędu, program musiał odpowiedzieć na wszystkie rodzaje pytań dotyczących The Game. Nawet w tym tygodniu w Atlancie, Day i jego zawodnicy byli pytani o Wolverines.

Jak wyglądały te dni i tygodnie po przegranej? Jak ciężko było się przygotować do półfinałowego meczu z Georgią po porażce z Michigan? Jak byś się czuł grając z Michigan w mistrzostwach kraju?

Takie rzeczy.

Reakcja Ohio State w tym meczu będzie wymowna. Czy ta drużyna pokazałaby się wciąż pokonana czy bardziej zmotywowana? Day powiedział, że czuje, że jego drużyna ma przewagę na treningu w tym tygodniu. Czy to była prawda, czy tylko gadka trenera?

Okazało się, że to była prawda. Buckeyes byli bardziej dominującą stroną przez całą noc i prawie wyciągnęli z tego ogromną niespodziankę w ostatnich minutach.

Z pewnością czuło się, że zamierzają położyć kres – choć prawdopodobnie tylko na krótko – wszelkim dalszym pytaniom Michigan. Jasne, nie pokonali swojego arcyrywala od dwóch lat, ale mieli szansę zapanować nad całym futbolem, a nie tylko Wielką Dziesiątką. Czy to wystarczyło by przechylić szalę władzy w konferencji na ich korzyść?

Teraz nigdy się nie dowiemy.

Ohio State przegrywa, ale C.J. Stroud składa oświadczenie

Rozgrywający Ohio State był pytany dużo o dziedzictwo na początku tygodnia. Czy musiał pokonać Michigan, aby ugruntować się jako jeden z najlepszych rozgrywających w historii programu – nawet jeśli już nim jest? Przypomnijmy, że w półfinale CFP Stroud był dwukrotnym ofensywnym graczem roku Big Ten i finalistą Heisman Trophy, a także zdobył 7 775 jardów i 81 przyłożeń, co wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca na liście liderów wszech czasów Buckeyes za byłym rozgrywającym J.T. Barrett.

W przegranym meczu z Georgią, rzucił 23-for-34 na 348 jardów i cztery przyłożenia bez żadnych przechwytów, choć został zepchnięty do morza cztery razy.

Stroud był doskonały przeciwko jednej z najlepszych obron w kraju. Był skuteczny w obronie, atakował obrońców z cornerbackiem Kelee Ringo i w większości unikał defensywy, w której występował Jalen Carter.

Miał nawet szansę poprowadzić Ohio State do zwycięstwa w ostatniej minucie. Po tym jak Georgia objęła jednopunktowe prowadzenie na 54 sekundy przed końcem, gra była w rękach Strouda. Wykonywał mądre zagrania, jak 27-jardowy scramble do linii 31 jardów UGA. I wyrzucił piłkę na trzeciej próbie, kiedy Georgia postawiła na cały blitz, ustawiając próbę zdobycia bramki.

Stroud był krytykowany przez ostatnie dwa lata i wziął to wszystko na siebie. Dojrzale wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę z Michigan, mimo że Day zapewnił go, że nie spadła ona na niego. Jego występ przeciwko Georgii w sobotnią noc był z pewnością wystarczająco godny, by wysłać swoją drużynę do meczu o mistrzostwo kraju. Buckeyesom po prostu się nie udało.

Czytaj więcej:

Najważniejsze historie z FOX Sports:

Laken Litman przykrywa college football, college basketball i piłkę nożną dla FOX Sports. Wcześniej pisała dla Sports Illustrated, USA Today i The Indianapolis Star. Jest autorką książki „Strong Like a Woman”, wydanej wiosną 2022 roku z okazji 50. rocznicy Title IX. Śledź ją na Twitterze @LakenLitman.


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o grach, wiadomościach i więcej