Były zawodnik Cowboys TE Dalton Schultz podpisał kontrakt z Texans

Dalton Schultz odchodzi z Dallas Cowboys, ale pozostaje w Lone Star State.

Zawodnik zgodził się na podpisanie jednokontraktowej umowy z Houston Texans, poinformowała w poniedziałek NFL Network. Umowa Schultza z Teksańczykami będzie podobno warta 9 milionów dolarów.

Schultz był jednym z lepszych tight endów w NFL w ciągu ostatnich kilku sezonów. W 2021 roku miał 78 przyjęć na 808 jardów i osiem przyłożeń, plasując się w pierwszej piątce najlepszych tight endów w każdej kategorii. W 2022 roku cofnął się nieco, ale i tak skończył z 57 przyjęciami na 577 jardów i pięcioma przyłożeniami.

26-latek spędził całą swoją karierę z Cowboys, którzy wybrali go w czwartej rundzie draftu 2018. Dallas umieściło franchise tag na Schultzu po sezonie 2021, ale zdecydowało się umieścić franchise tag na Tonym Pollardzie w tym offseason.

Przypadkowo Schultz jest drugim zawodnikiem, który w ciągu ostatnich dwóch dni zmienił drużynę w stanie Teksas. Teksańczycy sprzedali Brandina Cooksa do Cowboys za parę wyborów w niedzielnym drafcie, ponieważ Dallas chciał dodać kolejnego niezawodnego odbiorcę obok CeeDee Lamba.

Podczas gdy Houston wymienił swojego najlepszego odbiorcę, wykonał kilka innych ruchów, aby pomóc wzmocnić swoją jednostkę ofensywną, ponieważ może wybrać rozgrywającego z numerem 2 w klasyfikacji generalnej. W niedzielę Houston podpisało kontrakt z lewym tacklem Laremy’m Tunsil’em i uzgodniło warunki umowy z byłym running backiem Bills, Devinem Singletary’m.

Schultz zajął 19. miejsce w rankingu 50 najlepszych wolnych agentów NFL Fox Sports.

Fox Sports Top 50 NFL Free-Agent Ranking Analysis:

quote

Jego produkcja spadła w tym sezonie (57-571-5), ale Cowboys również przeszli pięć meczów bez QB Daka Prescotta . Nadal był drugim najlepszym łapaczem podań w Dallas, a mierzący 6 stóp i 244 funty tight end ma zaledwie 26 lat. Po tym, jak w zeszłym sezonie grał na franczyzie o wartości 10,9 miliona dolarów, Schultz będzie szukał czegoś więcej.

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

National Football League

National Football League

Houston Texans

Houston Texans

Dallas Cowboys

Dallas Cowboys


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more