Były trener Dolphins Brian Flores dołącza do Vikings jako koordynator defensywy

Chris Cwik

Były head coach Miami Dolphins Brian Flores dodaje do swojego CV kolejną pozycję trenerską. Flores przyjął otwartą pozycję koordynatora defensywy w Minnesota Vikings, drużyna ogłosiła w poniedziałek.

Flores, który poprowadził Dolphins do rekordu 24-25 w ciągu trzech sezonów, spędził sezon 2022 NFL jako defensywny asystent w Pittsburgh Steelers. Przed dołączeniem do Dolphins, Flores służył jako defensywny asystent, trener safeties i trener linebackers z New England Patriots. Praca w Vikings będzie oznaczać pierwszy raz, gdy Flores będzie koordynatorem defensywy.

Jego kadencja z Dolphins zakończyła się kontrowersjami. Po otwarciu sezonu 1-7, drużyna powróciła do gry, by zakończyć sezon na poziomie 9-8, tuż powyżej .500. Dolphins zwolnili Floresa, choć ten wciąż był popularnym nazwiskiem w kręgach trenerskich. Flores został jednak pominięty przez New York Giants, którzy rzekomo nie przeprowadzili rozmowy z Floresem aż do momentu, gdy zdecydowali, że Brian Daboll będzie ich następnym głównym trenerem.

Brian Flores will reportedly join the Vikings. (AP Photo/Don Wright)

Brian Flores podobno dołączy do Vikings. (AP Photo/Don Wright)

Brian Flores pozwał NFL, 3 drużyny po zwolnieniu przez Dolphins

Flores następnie pozwał NFL, Dolphins, Giants i Denver Broncos, zarzucając dyskryminację rasową. W pozwie Flores twierdził, że właściciel Dolphins Stephen Ross zaoferował Floresowi zapłatę 100 tysięcy dolarów za tankowanie na koniec sezonu 2021 NFL. Flores odmówił, co jego zdaniem doprowadziło do jego zwolnienia. Oskarżał również kierownictwo Broncos o „mocne picie” w noc przed spotkaniem z Floresem w sprawie ich otwartej pracy head-coacha. Flores wierzył, że rozmowa kwalifikacyjna Broncos była fikcją. Drużyna zatrudniła Vica Fangio zamiast Floresa.

Flores nie wylądował na stanowisku głównego trenera w sezonie 2022 i zdecydował się dołączyć do Steelers jako asystent defensywy. Obrona drużyny spisała się dobrze, zajmując 10 miejsce w punktach, pomimo utraty gwiazdy pass rushera T.J. Watta na siedem meczów.

Po sezonie 2022, Flores przeprowadził wywiad dla wielu koordynatorów defensywy. Przeprowadził również wywiad w sprawie pracy head-coacha Arizona Cardinals i był uważany za finalistę na to stanowisko. Flores zamiast tego zdecydował się na dołączenie do Vikings.

Minnesota skończyła 28. sezon w punktach dozwolonych w zeszłym sezonie, więc Flores ma swoją pracę wyciętą dla niego. Jeśli uda mu się szybko odwrócić sytuację w Vikings, Flores może stać się popularnym kandydatem na trenera w przyszłym sezonie.