Były nr 1 na świecie Jason Day wycofuje się z John Deere Classic przed startem

Były nr 1 na świecie Jason Day wycofał się z John Deere Classic w czwartek przed rozpoczęciem pierwszej rundy, powołując się na kontuzję pleców.

Day, który wśród swoich 12 tytułów Tour wygrał PGA Championship w 2015 roku, jest bez zwycięstwa od ponad trzech lat. Spadł do nr 137 w Official World Golf Ranking.

Day, 34, przegapił cięcie w zeszłym tygodniu w Travelers Championship. Ma tylko jedno miejsce w top-10 w tym sezonie, remis za trzecim w Farmers Insurance Open w styczniu. Aussie zajął T-55 w PGA Championship w maju, jedynym majorze, do którego się zakwalifikował w tym sezonie. Nie ma go w składzie na przyszłotygodniowy British Open w St. Andrews, gdzie w 2015 roku zajął T-4, a najlepszy wynik w John Deere był jego ostatnią szansą na zdobycie miejsca w 150. edycji Open.

Ostatnie wycofanie się Daya z imprezy PGA Tour miało miejsce podczas Memoriału w 2021 roku, kiedy to powiedział, że podkręcił swoje plecy. Wcześniej wycofał się z turnieju CJ Cup w Las Vegas w 2020 roku, gdzie był brany pod uwagę, podczas ostatniej rundy z powodu kontuzji szyi.

Day walczył z różnymi kontuzjami, głównie pleców i zmagał się ze skurczami, które pojawiały się okresowo.

W zeszłym roku rozpoczął pracę z instruktorem Chrisem Como i wprowadził zmiany w swoim swingu, aby odciążyć plecy. Na początku tego roku stwierdził, że jest „wolny od kontuzji”.

Day został zastąpiony na polu podczas John Deere Classic w Silvis, Illinois, przez Teda Pottera III.