Były GM NFL ma odważne podejście do Mac Jonesa, które może zaskoczyć fanów Patriots

Były NFL GM ma odważne podejście do Maca Jonesa, które może zaskoczyć fanów Patriots pierwotnie pojawił się na NBC Sports Boston

Większość fanów i innych obserwatorów NFL oczekuje, że rozgrywający New England Patriots Mac Jones pokaże znaczącą poprawę w kilku obszarach podczas swojego drugiego sezonu pro.

Pierwszorundowy pick w drafcie 2021 przewodził wszystkim rozgrywającym z 67,6 procentem ukończenia gry, 3,801 jardami i 22 przyłożeniami w zeszłym sezonie. Produkcja Jonesa była kluczowym czynnikiem, dzięki któremu Patriots wygrali 10 spotkań i wrócili do playoffów AFC.

Jak duży skok może wykonać Jones w drugim roku?

Były generalny menadżer New York Jets Mike Tannenbaum miał dość odważne podejście do tego tematu podczas piątkowego odcinka „Get Up!”Mac Jones, spośród wszystkich rozgrywających wybranych w zeszłym roku, ma uzasadnioną szansę na bycie MVP w tym roku” – powiedział Tannenbaum.

Jakie jest uzasadnienie tej śmiałej opinii?

„Miał świetny rok w zeszłym roku. Szedł ramię w ramię z Tomem Bradym, doprowadził swoją drużynę do playoffów. Zagrał dobrze w meczu playoffowym” – powiedział Tannenbaum. „Mają świetną linię ofensywną, dwóch naprawdę dobrych running backów, dwóch doskonałych tight endów i niedoceniany korpus odbiorczy. Sprowadzili do siebie DeVante Parkera. Będą lepsi na pozycji receivera niż ludzie myślą. Myślę, że sytuacja z playcallingiem, z której zrobiliśmy wiele, rozwiąże się pod wodzą Matta Patricii.

„Mac Jones jest drugim najlepszym rozgrywającym w AFC East. Pójdą do playoffów i przekroczą oczekiwania.”

Patriots wykonali dobrą robotę otaczając Jonesa talentami na skill positions. Jeśli playcalling nie będzie problemem, możemy zobaczyć atak Patriots jako jednostkę z pierwszej dziesiątki.

Ale nawet jeśli Jones zrobi ogromny krok naprzód w swoim rozwoju, wciąż może nie zbliżyć się do nagrody MVP ligi. PointsBet miał Jonesa jako +6600 longshot w ich kursach MVP na 26 lipca. Jest 17 rozgrywających przed Jonesem w liniach zakładów MVP.

Patrioci prawdopodobnie musieliby wygrać AFC East nad faworyzowanymi Buffalo Bills, aby Jones miał jakiekolwiek realne szanse na bycie legalnym kandydatem do nagrody MVP. To nie jest prawdopodobny scenariusz, ale dziwniejsze rzeczy się zdarzały.