Były Boilermaker George Karlaftis Kansas City Chiefs wygrywają Super Bowl 57

W swoim pierwszym profesjonalnym sezonie, były defensywny end Purdue George Karlaftis jest mistrzem Super Bowl. Karlaftis i Kansas City Chiefs pokonali dziś wieczorem w Glendale, Arizona, Philadelphia Eagles 38-35. Karlaftis zapisał się w historii również dzięki wygranej, stając się pierwszym urodzonym w Grecji graczem NFL, który wygrał Super Bowl.

Karlafits jest 43. produktem Purdue, który zagrał w Super Bowl. Boilermakers mieli swojego przedstawiciela w Super Bowl w 23 z ostatnich 24 lat, w tym występ Karlaftisa w tym roku. Wygrana Chiefs daje Purdue również mistrza Super Bowl w kolejnych sezonach, po tym jak Brycen Hopkins wygrał w zeszłym roku z Los Angeles Rams.

Purdue’s „Den of Defensive Ends” nie jest obcy w produkcji mistrzów Super Bowl, jako Karlaftis staje się piątym członkiem ekskluzywnej grupy, aby zabezpieczyć pierścień. Czterech pozostałych to Keena Turner, Rosevelt Colvin, Cliff Avril i Rob Ninkovich.

Karlaftis zakończył wspaniały debiutancki rok z Chiefs na szczycie. Absolwent West Lafayette High School zakończył sezon z sześcioma sackami, co było trzecim wynikiem wśród tegorocznych debiutantów. W swoim debiutanckim sezonie w Kansas City zanotował również 33 walki, w tym osiem strat i 11 uderzeń w rozgrywającego.

Z MVP ligi NFL Patrickiem Mahomesem pod ręką, Karlaftis może w najbliższych latach ubiegać się o kolejne zwycięstwa w Super Bowl.