Były angielski krykiecista Flintoff zabrany do szpitala po wypadku w Top Gear

Syn Andrew „Freddie” Flintoffa mówi, że jego ojciec ma „szczęście, że żyje” po tym, jak został zabrany do szpitala po tym, jak został ranny w wypadku podczas kręcenia filmu dla Top Gear.

45-letni były angielski krykiecista przekształcony w prezentera telewizyjnego brał udział w wypadku we wtorek rano, podczas gdy na torze testowym Top Gear w Dunsfold Aerodrome w Surrey.

Jego syn Corey powiedział Daily Mail w środę: „Nie jestem zbyt pewny co się stało, ale ma szczęście, że żyje. To był dość paskudny wypadek. To jest szokujące. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, ale tylko nadzieję, że będzie OK.”

BBC poinformował Flintoffa obrażenia nie są uważane za zagrażające życiu i rozumie się, że wypadek nie zdarzył się przy dużej prędkości.

„Freddie został ranny w wypadku na torze testowym Top Gear ten (wtorek) rano – z medyków załogi uczestniczących w scenie natychmiast,” rzecznik BBC powiedział.

„Został zabrany do szpitala na dalsze leczenie i potwierdzimy więcej szczegółów w odpowiednim czasie.”

Przemawiając do Sky Sports News z Karaczi przed trzecim testem Anglii przeciwko Pakistanowi, Nasser Hussain powiedział, że drużyna Anglii jest „trochę zaniepokojona”.

„Śledziliśmy to tutaj i próbowaliśmy skontaktować się z agentem Freddiego i ludźmi wokół Freddiego. Dziś rano obudziliśmy się z wiadomością. Drużyna Anglii jest w swoim pokoju drużynowym i są trochę zaniepokojeni” – powiedział Hussain, który grał u boku Flintoffa.

„Wiemy pewnie tyle samo co Ty i trzymamy kciuki, że Freddie jest ok. On jest postacią większą niż życie. Miejmy nadzieję, że dobre wieści nadejdą.”

File photo dated 20/07/2009 of Andrew Flintoff.

Image: Flintoff odniósł ogromny sukces w międzynarodowej karierze krykieta

Flintoff cieszył się ogromnym sukcesem międzynarodowej kariery krykieta, najbardziej pamiętny pomagając Anglii do ich pierwszego zwycięstwa Ashes od 18 lat w 2005 roku, przed pomagając jego strona odzyskać urn cztery lata później.

Przeszedł na emeryturę z krykieta testowego pod koniec serii Ashes w 2009 roku, a także z innych form gry w 2010 roku, a następnie miał jedną profesjonalną walkę bokserską w listopadzie 2012 roku w Manchesterze, gdzie pokonał Amerykanina Richarda Dawsona na decyzji punktowej.

The father-of-four zaprezentował Top Gear od 2019 roku i powiedział w tym czasie: „Nieczęsto masz szansę zrobić obie swoje wymarzone prace, ale teraz jestem szczęśliwy, że mogę powiedzieć, że będę miał.

„Zawsze byłem pasjonatem samochodów i jestem tak podekscytowany dołączeniem do zespołu Top Gear.”

EMBARGOED TO 0001 MONDAY JUNE 10 (left to right) Paddy McGuinness, Chris Harris and Freddie Flintoff with a McLaren 600LT on the Top Gear test track in Dunsfold Park, Cranleigh, during the media launch for the new series of Top Gear which airs later this month.

Image: Flintoff jest częścią zespołu Top Gear z Chrisem Harrisem i Paddy McGuinnessem od 2019 r

Wypadek nie jest pierwszym, z którym zmierzył się Flintoff, odkąd rozpoczął pracę nad programem.

W lutym 2019 roku prezenter brał udział w drobnym incydencie, gdy rozbił się o stragan rynkowy w Mansfield, Nottinghamshire.

We wrześniu tego samego roku ponownie rozbił się podczas jazdy trójkołowym pojazdem z podaną prędkością 124mph podczas filmowania dla Top Gear na Elvington Airfield w Yorkshire, ale wyszedł z incydentu bez szwanku.