Bubble Watch 2023: Oregon, Floryda wśród drużyn z pracą do wykonania

Wygraj i wejdź.

Przegraj i się spocisz.

W minionym tygodniu było wiele drużyn, które miały złote szanse, ale teraz stoją przed nadchodzącymi napiętymi momentami.

Oto moje top 10:

1. Rutgers: Nadal wierzę, że Szkarłatni Rycerze wejdą na boisko. Jednak przegrana w niedzielę wieczorem u siebie z Northwestern mogła zepchnąć ich do First Four w Dayton. Rutgers są teraz 2-6 bez Mawota Mag. Był ostatecznym glue guyem. Przegrana w obu meczach w tym tygodniu – w Minnesocie i z Wildcats – postawiła ich w niebezpiecznej sytuacji przed meczem turnieju Big Ten przeciwko Michigan.

2. Arizona State: Sun Devils odnieśli potężne zwycięstwo w Arizonie, ale potem zostali zmieceni przez UCLA i USC. ASU ma wystarczająco dużo dobrych zwycięstw, aby się dostać, ale wygranie jednego lub dwóch spotkań w turnieju Pac-12 pomogłoby sprawie.

3. Michigan: Wolverines wyglądają jak drużyna z turnieju NCAA. Ale to nie wystarczy. Muszą wygrywać mecze, a w ostatnim tygodniu stracili dwie złote szanse na wygraną w Illinois i Indianie. W turnieju Big Ten Michigan zagra z Rutgers. Przegrany może zostać wyeliminowany.

4. Wisconsin: Badgers mieli szansę pokonać Purdue, ale zepsuli ten mecz. Są na samym szczycie, a pokonanie Minnesoty nie poprawiło ich sytuacji. Muszą pokonać Ohio State w turnieju Big Ten i wygrać jeszcze co najmniej jeden mecz – może dwa.

Wisconsin powstrzymuje Minnesotę

Wisconsin holds off Minnesota

Steven Crowl z Wisconsin dostarczył ciepła podczas niedzielnej wygranej z 21 punktami i siedmioma zbiórkami.

5. North Carolina: Tar Heels w końcu odnieśli Quad 1 zwycięstwo nad Virginią, ale potem szybko przegrali u siebie z Duke. Tar Heels muszą dobrze spisać się w turnieju ACC, aby mieć szansę.

6. Mississippi State: Bulldogs odnieśli wielkie zwycięstwo nad Texas A&M, pokonali South Carolina … a następnie przegrali w Vanderbilt. Bulldogs będą tuż przy krawędzi, być może zmierzając do Dayton.

7. Nevada: Wolf Pack musieli czuć się dobrze po zamiataniu Nowego Meksyku, ale od tego czasu przegrali z Utah State, Wyoming i UNLV. Steve Alford miał Nevadę w pozycji do zdobycia oferty. Teraz czeka ją praca w turnieju konferencji.

8. Clemson: The Tigers powinni być w porządku, ale mogą skończyć w Dayton ze względu na ich niekonsekwencje z ostatnich lat.

9. Providence: The Friars są na bubble watch list po tym jak przegrali swoje ostatnie dwa domowe mecze – z Xavier i Seton Hall. Na turnieju Big East wylosowali UConn. To będzie ogromny mecz z wieloma implikacjami NCAA.

Seton Hall rozwala Providence

Seton Hall blows out Providence

24 punktowy mecz Dre Davisa poniósł Seton Hall Pirates do zwycięstwa nad Friars.

10. Oklahoma State: Kowboje pokonali Texas Tech, aby zakończyć sezon regularny, ale wcześniej przegrali trzy z rzędu z Kansas, TCU i West Virginią, co sprawiło, że ich kibice poczuli się nieco mdławo.

Andy Katz jest wieloletnim pisarzem koszykówki college’u, analitykiem i gospodarzem. Można go zobaczyć w Big Ten Network, a także w March Madness i NCAA.com, a także prowadzi podcast „March Madness 365.” Katz pracował w ESPN przez prawie dwie dekady, a wcześniej przez dziewięć lat w gazetach.

Read more:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

College Basketball

College Basketball

Big Ten

Big Ten

Big East

Big East


College Basketball

Get more from College Basketball Follow your favorites to get information about games, news and more