Bruins rozstają się z obrońcą Mitchellem Millerem

Olivier Neven

Boston Bruins rozstają się z perspektywicznym Mitchellem Millerem, o czym drużyna poinformowała w niedzielę.

„Decyzja o podpisaniu kontraktu z tym młodym człowiekiem została podjęta po dokładnym rozważeniu faktów, które były nam znane: że w wieku 14 lat podjął złą decyzję, która doprowadziła do skazania młodocianego”, powiedział prezydent Bruins Cam Neely w oświadczeniu na stronie internetowej drużyny. „Rozumieliśmy, że był to odosobniony incydent i że podjął znaczące działania w celu zreformowania się i był zaangażowany w ciągły rozwój osobisty. W oparciu o to zrozumienie zaoferowaliśmy mu kontrakt.

„W oparciu o nowe informacje, uważamy, że najlepszą decyzją w tym momencie jest rezygnacja z możliwości reprezentowania Boston Bruins przez Mitchella Millera. Mamy nadzieję, że będzie kontynuował pracę z profesjonalistami i programami w celu dalszej edukacji i rozwoju osobistego.”

Boston podpisał Millera do umowy entry-level w piątek i natychmiast przyciągnął znaczną krytykę w całym świecie hokeja. Nawet członkowie Bruins wyrazili swoje niezadowolenie z podpisania, z kapitanem Patrice Bergeron mówiąc Sportsnet’s Elliotte Friedman, „to jest sprzeczne z tym, czym jesteśmy jako kultura i jako zespół.”

Miller został oskarżony o napaść i naruszenie Ohio Safe Schools Act w 2016 roku po tym, jak przyznał się do zastraszania czarnego kolegi z klasy z zaburzeniami uczenia się. Uczeń, Isaiah Meyer-Crothers, powiedział, że Miller dręczył go przez lata, wielokrotnie używając „słowa na N”, bijąc go, a raz podstępnie zmusił go do zjedzenia cukierka, który Miller wytarł w pisuar.

Boston Bruins' President Cam Neely announced that the team is parting ways with defenseman Mitchell Miller, days after signing the controversial prospect to an entry-level contract. (Getty Images)

Prezydent Boston Bruins Cam Neely ogłosił, że drużyna rozstaje się z obrońcą Mitchellem Millerem, kilka dni po podpisaniu z kontrowersyjnym zawodnikiem kontraktu entry-level. (Getty Images)

Po tym, jak ta historia wybuchła, Arizona Coyotes, którzy wybrali Millera z 110. ogólnym wyborem draftu NHL 2016, zrzekli się praw do defensora, a 20-latek został porzucony przez męski program hokejowy University of North Dakota.

„Przykro nam, że ta decyzja przyćmiła niesamowitą pracę, którą członkowie naszej organizacji wykonują, aby wspierać różnorodność i wysiłki związane z integracją. Będziemy nadal stać przeciwko zastraszaniu i rasizmowi we wszystkich jego formach”, powiedział Neely.

„Do Isaiah i jego rodziny, moje najgłębsze przeprosiny, jeśli ten podpis sprawił, że ty i inne ofiary czują się niewidoczne i niewysłuchane. Przepraszamy za głęboki ból i wpływ, który spowodowaliśmy.”

W sobotę komisarz NHL Gary Bettman powiedział, że podczas gdy Bruins byli wolni, aby podpisać Millera, nie był on jeszcze uprawniony do gry w NHL, dopóki nie otrzyma zgody od ligi. Dodał również, że nie konsultowano się z nim przed podpisaniem kontraktu przez Boston.

Boston planował przypisać Millera do AHL’s Providence Bruins zanim ostatecznie zdecyduje się z nim rozstać.

Więcej z Yahoo Sports