Bruce Arians o Ring of Honor Bucs, przyszłości Tampy po Tomie Bradym i wiele więcej

SCOTTSDALE, Ariz… – Super Bowl powrócił do Arizony po raz pierwszy od ośmiu lat. Były Cardinals i Bucs trener Bruce Arians był z powrotem, jak również, wracając do miejsca, gdzie trenował od 2013-17 z Cardinals.

Arians i jego żona Chris uruchomiła ich Arians Family Foundation w Arizonie, a oni wykorzystali tydzień Super Bowl do charytatywnej zbiórki pieniędzy na ich pracę, wciąż aktywną w Arizonie i na Florydzie jako „głos dla dzieci” we wspieraniu CASA (court appointed special advocates), którzy pomagają dzieciom w systemie sądowym w wyniku nadużycia lub zaniedbania przez rodziny.

Arians, 70, przeszedł na emeryturę trenerską w marcu ubiegłego roku, zwracając zespół koordynatorowi defensywnemu Toddowi Bowlesowi, a ostatni rok spędził jako starszy doradca generalnego menedżera Jasona Lichta. W zeszłym tygodniu rozmawiał z FOX Sports o swoim zdrowiu (po tym jak w zeszłym sezonie zmagał się z problemami z sercem, które wysłały go do szpitala), jego przyszłej roli w drużynie oraz emeryturze i spuściźnie Toma Brady’ego.

Greg Auman: Po pierwsze, jak się czujesz?

Bruce Arians: Jestem fantastyczny. Czuję się dobrze. Walczę z kilkoma problemami z plecami, ale poza tym jestem dobry.

Cofnij nas do stycznia i wejścia do Pierścienia Honorowego Bucs i co to dla ciebie znaczyło.

To było niesamowite. Za to, że byliśmy gdzieś tylko trzy lata, mimo że zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy, ludzie mówią o Hall of Fame, ale to, dla mnie, jest czymś więcej. To jest po prostu lepsze, bo to szacunek, który dostałeś od organizacji w krótkim czasie. Trudno mi wyrazić słowami, jak wiele to dla mnie znaczy, zwłaszcza idąc w górę obok Ronde’a.

To musiała być kolejna fajna część tego tygodnia; widząc gracza, którego znasz od niemowlęctwa (Arians grał w Virginia Tech i mieszkał jako świeżak z ojcem Ronde’a Barbera, Jamesem), osiągasz tak wielki zaszczyt dostając się do Pro Football Hall of Fame.

Byłem tak podekscytowany, kiedy o tym usłyszałem. Starałem się utrzymać to w tajemnicy, ale to jak jedno z własnych dzieci wchodzące do środka.

A dla Bucs mieć teraz czterech Hall of Famerów z jednej obrony w osobach Barbera, Warrena Sappa, Derricka Brooksa i Johna Lyncha, to pasuje do największej liczby defensyw jakiejkolwiek drużyny w dowolnym momencie w erze Super Bowl.

To stawia ich tam z (Jackiem) Lambertem i (Jackiem) Hamem i wszystkimi tymi (Steelers z lat 70.) facetami.

Co oznacza powrót tutaj do Arizony? W jednym sensie jesteście teraz pięć lat od siebie, ale w innym sensie nigdy nie wyjechaliście.

To jest niesamowite. Kochamy dolinę i chcemy zawsze kontynuować wspieranie dzieci w dolinie. To tutaj założyliśmy fundację. Mieliśmy tu pięć wspaniałych lat. To była istna frajda. Ta społeczność objęła nas i pozwoliła nam założyć tę fundację i naprawdę nas wspierała. Widzieliśmy, że to samo dzieje się w Hillsborough County i Pinellas County (z powrotem na Florydzie). To właśnie sprawia, że to wszystko jest warte zachodu.

Nie jesteś jeszcze nawet rok na emeryturze trenerskiej, ale co to było dla Ciebie?

Miałem prawdziwe szczęście. Dostałem rok praktyki, aby być głównym trenerem (jako interim z Colts w 2012 roku) i teraz w tym roku, dostałem rok praktyki, aby być emerytem. Dostałem swoją poprawkę każdego dnia. Dostałem, aby pójść na trening, rzucić kilka rzeczy tam i być tam w razie potrzeby. Nie chciałem niczego przyćmić, po prostu chciałem pomóc. Było fantastycznie. Było świetnie aż do dnia meczu. Dzień meczu był ciężki. Po Nowym Orleanie nie chodziłem na zbyt wiele meczów wyjazdowych. To nigdy nie jest łatwe. Sędzia nie może mnie usłyszeć ani zobaczyć mojej twarzy. Ja krzyczę, a ludzie w sąsiedniej kabinie mówią „Cholera! Kogo on przeklina?”

Ten miniony sezon jest podstępny dla Bucs, w tym sensie, że jest to tytuł mistrzowski w dywizji, kiedy nie mieli ich zbyt wiele, ale jest to również rozczarowanie wiedząc, czym ta drużyna mogła być jako zagrożenie w playoffach.

Playoffy, przechodzisz przez wzloty i upadki i burzliwe czasy, ale docierasz do playoffów. Naprawdę myślałem, że będziemy klikać w playoffach, a to po prostu nie nastąpiło. To było chyba jedyne rozczarowanie dla mnie. Patrzeć na wszystkie kontuzje i wszystko, próbować łączyć wiele nowych twarzy. Myślałem, że Todd wykonał kawał dobrej roboty zarządzając tym wszystkim.

Jest trochę zamknięcia teraz z Tomem Brady i Bucs, w tym, że ta emerytura jest „na dobre” jak powiedział. Czy potrafisz teraz docenić jego trzy lata w Tampie?

Myślę, że po prostu patrząc na naszych fanów, słuchając naszych fanów, są teraz inne oczekiwania wobec nich. Ludzie są wkurzeni. Wygraliśmy naszą dywizję, ale oni byli wkurzeni. To miłe! Myślę, że Tom to wprowadził. Myślę, że sztab trenerski to rozpoczął, a on to dokończył.

Ciężko jest stracić zawodnika tej rangi, ale czy jest jakiś klucz do utrzymania wysokich oczekiwań i kultury bez niego w drużynie?

Myślę, że Todd też wykona świetną robotę w tej kwestii. Twój poziom oczekiwań nigdy się nie zmienia. Musisz wygrywać i każdego tygodnia pracujesz nad tym, żeby to osiągnąć. Myślę, że mamy naprawdę dobry młody trzon drużyny piłkarskiej. Greeny (Mike Greenberg) i Jason (Licht) wykonują piekielnie dobrą robotę z czapką i będziemy to budować. Wybijaliśmy draft trzy lata z rzędu i zrobimy to ponownie w tym roku.

Byłeś już w takiej sytuacji, ale widząc Byrona Leftwicha i innych asystentów Bucs zwolnionych w zeszłym miesiącu, facetów których sprowadziłeś, jak trudne to było dla ciebie?

To zawsze jest trudne. Ale to jest drużyna Todda. Chce ją zbudować i musi ją zbudować po swojemu. Czułem się okropnie, bo to moi chłopcy i są naprawdę dobrymi trenerami. Byron, jak sądzę, nadal będzie głównym trenerem. Załatwimy chłopakom pracę i zrobię wszystko, co mogę, żeby im pomóc.

Czy wiesz jaki jest twój plan na przyszłość? Czy po drafcie, w drugim roku pracy trenerskiej, wszystko będzie inaczej?

Prawdopodobnie nie będzie tak dużo czasu na twarz. To będzie dużo kontaktu z Jasonem i Toddem w ten sposób. Nie tak dużo fizycznego bycia tam każdego dnia. Tam i z powrotem (do Tampy), ale głównie w Georgii (w jego domku nad jeziorem). Zejdę, zobaczę trochę wiosny, może zatrzymam się na jakiś obóz, kiedy pola golfowe się otworzą.

Greg Auman jest reporterem FOX Sports’ NFC South, obejmującym Buccaneers, Falcons, Panthers i Saints. Jest w swoim dziesiątym sezonie, w którym zajmuje się Bucs i NFL w pełnym wymiarze czasu, po tym jak spędził czas w Tampa Bay Times i The Athletic. Możesz śledzić go na Twitterze pod adresem @gregauman.

Relacja z Super Bowl:

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Podążaj za swoimi ulubionymi, aby spersonalizować swoje doświadczenia z FOX Sports

National Football League

National Football League

Tampa Bay Buccaneers

Tampa Bay Buccaneers

Arizona Cardinals

Arizona Cardinals


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, wiadomości i więcej