Brock Purdy zostaje 'Mr. Relevant’; Lions jeszcze nie skończyli; Giants free falling: 3 up, 3 down

Po ostatnim weekendzie, w którym wszyscy faworyci odnieśli komfortowe zwycięstwa, niedziela była napiętym dniem futbolu NFL. Tak wiele wyrównanych spotkań, w których prawie wygrywali wielcy underdogowie. Czy wyniki zmieniły czyjeś akcje? Sprawdźcie moje przemyślenia po Week 14.

UP

Dan Campbell

Chciałbym przeprosić Dana Campbella. Nie wierzyłem w niego. Chociaż nie byłem tym, który zdyskredytował jego zdolność do bycia głównym trenerem z powodu jego konferencji prasowych football hardo, ale raczej dlatego, że jego zespół wydawał się nie wykazywać żadnej poprawy na początku jego drugiego sezonu. Detroit Lions byli 1-6 po siedmiu meczach. Byli zabawną, ofensywnie nastawioną drużyną, która nie potrafiła zamknąć meczów. Ofensywa popełniała zbyt wiele błędów. Problemem było z pewnością zdrowie. Podobnie było z młodą obroną, która potrzebuje więcej talentu. Nie widziałem, żeby to się poprawiło. Myliłem się.

Lwy wygrały pięć z ostatnich sześciu spotkań, w tym zdominowały 10-winnych Vikings u siebie w niedzielę. Ofensywa nadal kwitnie z Jaredem Goffem na quarterbacku, znacznie zdrowszą linią ofensywną i grupą broni. Ofensywa Lions flirtuje z byciem top 10 w efektywności. Jednak powodem, dla którego Lwy tak bardzo się poprawiły jest obrona. Campbell zwolnił trenera drugoligowych Lions i od tego czasu obrona, zwłaszcza tylna część, uległa poprawie. Lwy pozwoliły na 30 punktów trzy razy w pierwszych siedmiu meczach. W ostatnich sześciu meczach pozwolili na 30 punktów tylko raz. Lwy są legalne. Są najlepszą drużyną w NFC North. Przepraszam Dan Campbell. Nie powinienem był w ciebie wątpić.

Jared Goff stopped to talk with Shannon Spake about the Detroit Lions' winning culture and Penei Sewell's impressive catch.

Jared Goff zatrzymał się, by porozmawiać z Shannonem Spake’em o kulturze wygrywania Detroit Lions i imponującym przechwycie Penei Sewella.

Brock Purdy

Niedziela była wyjątkowym dniem Purdy’ego dla startującego rozgrywającego San Francisco 49ers, który robi swój pierwszy start w NFL. Debiutant z Iowa State, który był trzecią linią w tabeli głębokości przed sezonem, wyglądał więcej niż dobrze w wielkim zwycięstwie Niners przeciwko Tomowi Brady’emu i Buccaneers w niedzielę. Liczby Purdy’ego nie były specjalne, ale były tym, co było potrzebne do prowadzenia ataku. Był 16 z 21 na 185 jardów i dwa przyłożenia. 27-jardowe przyłożenie Purdy’ego do Christiana McCaffrey’a w drugim kwartale było pierwszym głębokim przyłożeniem rzuconym poza liczbami dla 49ers od zeszłego sezonu. Purdy, który był ostatnim wyborem w tegorocznym drafcie, wyróżniał się także swoją świadomością kieszeni i ruchem, kiedy musiał przedłużać grę. Teraz, z powodu obrony 49ers i sukcesów w grze biegowej, nie mieliśmy okazji zobaczyć Purdy’ego w wielu trudnych sytuacjach. Tak właśnie San Francisco chce go zatrzymać. Jeśli Purdy robi to, czego potrzebuje ofensywa, to jest to wszystko, czego chcą Dziewiątki.

Brock Purdy led the San Francisco 49ers to a dominant victory over Tom Brady and the Tampa Bay Buccaneers.

Brock Purdy poprowadził San Francisco 49ers do dominującego zwycięstwa nad Tomem Bradym i Tampa Bay Buccaneers.

Los Angeles Chargers

Chargers starali się jak mogli, aby w niedzielną noc pokonać Dolphins i pomimo ich najlepszych starań, Los Angeles zdominowało Miami od początku do końca. W mediach NFL pojawiła się narracja porównująca rozgrywającego Chargers Justina Herberta i rozgrywającego Dolphins Tua Tagovailoa. To głupi argument, bo Herbert jest wyraźnie bardziej utalentowany i widać to było w tym matchupie. To nie umniejsza tego, jak dobrze Tua grał w strukturze ofensywy Dolphins, ale jasne jest, który rozgrywający jest lepszy. Herbert, z mniejszym talentem wokół siebie i wyjątkowo rozczarowującym ofensywnym sztabem trenerskim, pokonał Tuę. Herbert uzyskał 39 z 51 punktów na 367 jardów, a przez całą noc był atakowany przez zaciekły pass rush Dolphins. Był fantastyczny do oglądania. Po drugiej stronie był Tua, który był 6 z 22 na 112 jardów przed garbage time, z 60 z tych jardów na jednym podaniu do Tyreek Hill. Na słowa uznania zasługuje obrona Chargers. Mieli genialny plan gry, grali w swoim gronie i potrafili sprawić, że skuteczna ofensywa Phins walczyła przez całą noc. Chargers zrobili to z rezerwowymi na całym boisku. To była ich najlepsza wygrana w tym sezonie. Dzięki niemu Bolts awansowali do dzikiej karty i zyskali tiebreaker nad Dolphins.

DOWN

New York Giants’ playoff chances

Giants zmienili się w dynię, której ludzie oczekiwali od tej drużyny przed sezonem. Po rozpoczęciu kampanii 6-1, Giants wygrali tylko jeden mecz w ostatnich sześciu spotkaniach. Same straty nie byłyby takim zmartwieniem, bo spodziewano się regresu. Dla mnie ważne jest to, jak przegrywali. Zostali zdmuchnięci. Dwucyfrowe porażki z Seahawks, Lions i Eagles. Ośmiopunktowa porażka z Cowboys i remis z Commanders dopełniają pięć spotkań bez zwycięstwa. Czy to kontuzje, brak talentu, czy po prostu grają lepsze drużyny, Giants nie grają dobrze.

Teraz warto zauważyć, kiedy wygrywasz i przegrywasz może zmienić narrację. Gdybym powiedział fanom Giants, że będziecie 7-6 po 13 meczach i mocno w rozmowie o dzikich kartach, wszyscy ich fani przyjęliby taki wynik. Ale po tak szybkim starcie, to słabnięcie wydaje się jeszcze gorsze niż mogłoby być. Jednak nawet przy takim ujęciu Giants raczej nie zdobędą dzikiej karty. Cowboys prawdopodobnie będą mieli pierwsze miejsce wild-card. Lions grają tak, że będą drużyną z dziką kartą. Komandosom, Seahawks i Giants pozostaje walka o pozostałe miejsce. Ja bym wziął Komandorów, którzy grają z Giants w następną niedzielę, lub Seahawks z tiebreakerem nad Giants. Nowy Jork zacznie 6-1 i nie zrobi playoffów.

Jalen Hurts helps the Philadelphia Eagles soar to the blow out victory against the New York Giants.

Jalen Hurts pomaga Philadelphia Eagles wygrać z New York Giants.

New York Jets

Jetsi odstawili na ławkę startera Zacha Wilsona z nadzieją, że rezerwowy Mike White pobudzi ofensywę do tego, by przynajmniej udźwignęła swój ciężar. Jets mają obronę na miarę playoffów i potrzebują tylko przeciętnej ofensywy, aby dostać się do postseason. Wydaje się mało prawdopodobne, że w tym sezonie Jets zobaczą ten ulepszony atak. Pierwszy występ White’a przeciwko mocno poobijanej obronie Bears wypadł dobrze. Od tamtej pory nie było dobrze. Jets zdobyli 22 punkty w przegranym meczu z Vikings i tylko 10 z Bills w niedzielę. White w ostatnich dwóch meczach próbował 101 podań, co jest prawdopodobnie o 40 więcej niż idealne. Trafił tylko 57 procent z nich, a większość jardów pochodzi od receiverów wykonujących pracę po złapaniu piłki. Brak produkcji ofensywnej Jets będzie ich kosztował miejsce w playoffach.

Kansas City Chiefs obrona

Obrona Chiefs będzie powodem, dla którego nie zrobią Super Bowl. Nie jest wystarczająco dobra. Wystarczyło, że ofensywa Denver Broncos wyrwała się z sezonowego marazmu, by w niedzielę zmierzyć się z obroną Kansas City. Obrona Chiefs pozwoliła Broncos na zdobycie 28 punktów, co jest najlepszym wynikiem ofensywnym Denver w całym sezonie. 28 punktów padło, gdy obrona wymusiła dwie straty, w tym pick-six. Zazwyczaj to ogranicza zdobywanie punktów. Tutaj tak nie było. Pass rush Chiefs nie wpływa na rozgrywającego przeciwnika w ważnych momentach. The Chiefs są horrendalni w tacklingu. Po prostu nie jest to dobra jednostka w tej chwili. Nadzieja na poprawę jest to, że są młodą obroną z co najmniej czterema debiutantami przyczyniającymi się regularnie. Więc więcej powtórzeń może oznaczać bardziej wyrównaną grę. Jednak uwierzę, gdy to zobaczę.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

Geoff Schwartz rozegrał osiem sezonów w NFL dla pięciu różnych drużyn. Rozpoczął na prawej stronie dla University of Oregon przez trzy sezony i był drugim zespołem All-Pac-12 wybór jego starszego roku. Jest analitykiem NFL dla FOX Sports. Śledź go na Twitterze @GeoffSchwartz.

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

San Francisco 49ers

San Francisco 49ers

Kansas City Chiefs

Kansas City Chiefs

New York Giants

New York Giants


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more