Brian Robinson został przeniesiony na IR, ponieważ wraca do zdrowia po postrzale

Washington Commanders running back Brian Robinson podobno robi postępy po tym, jak w niedzielę został postrzelony dwa razy w nogę, ale i tak opuści przynajmniej pierwszy miesiąc sezonu 2022 NFL.

Washington umieści debiutanta na krótkoterminowej rezerwie kontuzjowanej, poinformował w czwartek Ian Rapoport z NFL Network. Podczas gdy Robinson będzie zmuszony opuścić co najmniej cztery mecze, Rapoport nie spodziewa się, że opuści dużo dłużej niż to.

„To brzmi jak zła wiadomość, ale w rzeczywistości nie będzie to wcale zła wiadomość”, powiedział Rapoport w NFL Network. „Tak wiele z tego było przerażającą sytuacją. (…) Ale wygląda na to, że miał tyle szczęścia, ile to absolutnie możliwe. Będzie poza pierwszymi czterema meczami sezonu i nikt nie zamierza się z nim spieszyć, ponieważ Dowódcy nie chcieli, aby ten czas mu ciążył. Wierzymy jednak, że jest szansa na jego powrót w Week 5 – co jest szalone biorąc pod uwagę jak poważna to była sprawa.”

Robinson w ostatnich dniach wrócił do obiektu drużyny z zawiniętą prawą nogą i używał kul.

Trener Dowódców Ron Rivera powiedział reporterom w środę, że Robinson ma „świetlaną przyszłość” i że „dopóki nie będzie gotowy do gry, nie mamy zamiaru go tam wystawiać.” Generalny menadżer Martin Mayhew powtórzył ten sentyment, zauważając jak bardzo jest szczęśliwy słysząc, że Robinsonowi nic nie będzie po postrzale.

„Jest ogromnie błogosławiony i ma szczęście być tam gdzie jest”, powiedział Mayhew w środę. „Początkowo, gdy słyszysz coś takiego, martwisz się o faceta żyjącego, a następnie martwisz się o jego zdrowie w dłuższej perspektywie, a następnie martwisz się o jego zdolność do gry w piłkę nożną. I tak dla niego, aby przejść przez tę sytuację w sposób, który zrobił jest ogromnym błogosławieństwem.”

Trzeci rundowy debiutant zaimponował w swojej ograniczonej akcji w preseason. Robinson przebiegł 57 jardów na 14 podaniach z przyłożeniem i dodał dwa przyjęcia na 15 jardów w dwóch meczach.

W międzyczasie Antonio Gibson ma być główną postacią Commanders po tym jak w 2021 roku zdobył ponad 1000 jardów. J.D. McKissic, który był bardziej odbieranym running backiem, jest wymieniony na drugim miejscu w depth chart.

Washington rozpoczyna rozgrywki w 2022 roku 11 września w domu przeciwko Jaguars.


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o grach, wiadomościach i nie tylko.