Brescia nadal prowadzi, dla Montecchio tylko dwa punkty w Marsali

RZYM-W szóstym dniu pierwszego etapu marsz Valsabbiny Brescia w grupie A był kontynuowany bezpiecznie, pokonując Chromavis Eco Db Offanengo i zyskując na swoich najbliższych prześladowcach. W rzeczywistości Bsc Materials Sassuolo uległo w czterech setach przeciwko Itas Trento, natomiast Futura Giovani Busto Arsizio straciła punkt, wygrywając dopiero w tie breaku z Orocash Lecco. Zespół Beltramiego ma obecnie trzy punkty przewagi nad biało-czerwonymi i pięć nad grupą tworzoną przez Sassuolo i Trentino, Esperię Cremona i Hermaea Olbia, która pokonała dziś w trzech setach Tecnoteam Albese. Pełne zwycięstwo LPM Bam Mondovì, które przytłoczyło Club Italia.

W grupie B Ipag S.Lle Ramonda Montecchio nie wykorzystał w pełni zwrotu odpoczynku Romy, cierpiąc na boisku Sigel Marsala i zdołał wygrać tylko po pięciu punktach. Anthea Vicenza również musiała czekać do tie breaka, aby pokonać Desi Shipping Akademia Messina. Zwycięstwa wyjazdowe Soverato i Itas Ceccarelli Martignacco przeciwko Assitec Sant’Elia (które nie odwróciło losów spotkania mimo zmiany kierownictwa technicznego) oraz przeciwko 3M Perugia.

GRUPA A-

Itas Trentino przyznaje również trzecie miejsce. Na Sanbàpolis, Gialloblù Stefano Saja nie zatrzymali swojego wzlotu, pokonując w czterech odsłonach dotychczasowego wicelidera BSC Materials Sassuolo i wspinając się na 11 punktów w klasyfikacji. Trzeci sukces z rzędu, po tych uzyskanych przeciwko Mondovì i Club Italia, poświadcza doskonały moment zdrowia drużyny, ciągniętej do sukcesu przez szczególnie wyrazisty serwis (13 asów wobec zaledwie 10 błędów) oraz przez genialny wpływ na mecz Denise Meli, która przejęła kontrolę podczas gry i została nagrodzona jako MVP wyzwania dzięki grubej wydajności we wszystkich podstawach (66% w ataku, 2 ściany i 3 asy). Na uwagę zasługuje również 17 punktów DeHoog, 4 asy Franceski Michieletto oraz bardzo przekonująca i precyzyjna reżyseria Asi Bonelli. Z kolei dziewczyny trenera Venco miały słabą skuteczność, gdyż polegały na Pomili (16) i Manfredini (15) biorąc pod uwagę zły dzień Pistolesi (8 punktów przy 18%).

To był bardzo trudny i równie ważny mecz, ponieważ mierzyliśmy się z drugim w klasyfikacji – tłumaczył po zakończeniu spotkania trener Stefano Saja. Muszę pogratulować drużynie, bo po drugim secie, w którym mieliśmy duże problemy, potrafiliśmy zacząć grać od nowa i stopniowo odzyskiwaliśmy pewność siebie. Serwis był z pewnością fundamentem, który zadziałał szczególnie dobrze, a ja chciałbym również pogratulować Denise, która miała doskonałe podejście do meczu, wnosząc ważny wkład do zespołu i potwierdzając, że droga, którą obraliśmy, przynosi owoce.”

Valsabbina Millenium Brescia utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji, zdobywając trzy punkty w PalaGeorge przeciwko dobremu Chromavis Eco DB Offanengo, zwłaszcza biorąc pod uwagę ciężkie absencje dwóch środkowych graczy (Anello i Cattaneo) i rozmieszczenie setera Galletti na środku. Duma neroverde dała o sobie znać zwłaszcza w trzecim secie, gdzie – przegrywając 2-0 po zwycięstwach 25-19 i 25-16 w dwóch pierwszych partiach – Porzio i towarzysze potrafili zacisnąć zęby, wyrywając frakcję z wynikiem 22-25. Po zmianie parkietu drużyna Alessandro Beltramiego przegrupowała się jednak i pewnie maszerowała w kierunku 25-15, które zakończyło zawody. Lwice dominowały na ścianie, a niepokonana Torcolacci zaliczyła 6 bloków i zgarnęła zasłużoną nagrodę MVP. Najlepszym strzelcem meczu był Cremonese Martinelli z 18 punktami, o jeden więcej niż Obossa.

Komentarz Torcolacciego:

” Jesteśmy bardzo szczęśliwi, wiemy, że wszystkie mecze są trudne i nawet dzisiejszy nie był łatwy. Mistrzostwa są bardzo długie i intensywne, a już w środę wrócimy na boisko. Nasz młody wiek na pewno przyczynia się do takich spadków jak ten, który widzieliśmy w drugim secie, ale jesteśmy dobrą grupą i mamy szansę się poprawić. Teraz wracamy do pracy, by podjąć kolejne wyzwanie.”.

Ex meczu, Giulia Bartesaghi:

” Jesteśmy w trudnym momencie, bez kilku zawodników i musieliśmy znaleźć różne rozwiązania. Z dużym entuzjazmem staraliśmy się nadrobić braki. Dwa drobne urazy pojawiły się w weekend, więc mieliśmy mało czasu na wypróbowanie nowych rozwiązań. Mamy nadzieję, że dotrzemy w pełni sił na środowe wyzwanie, kiedy to po raz kolejny entuzjazm widoczny dzisiaj będzie miał kluczowe znaczenie.”.

Żadnych problemów na PalaManera dla gospodarzy Lpm Bam Mondovì, którzy rozwiązują w niewiele ponad godzinę trening Club Italia, powracający do sukcesu po dwóch porażkach z rzędu. Zawsze w rękach pumina piłka gry, który robił różnicę w pałce, mając po 3 asy dla Riparbelli i Pizzolato, a przede wszystkim w ataku, mając 39% skuteczności ofensywnej wobec 18% Azzurrine. Sama Riparbelli została nazwana MVP na koniec meczu dzięki swoim 12 punktom przy 87% w ataku, dobrze spisali się także Decortes (11) i Grigolo (10). Jedyną osobą z podwójną liczbą dla dziewczyn trenera Mencarelli była przeciwna zawodniczka Adriano (14).

Asystent trenera Mondovì, Claudio Basso, mówi po meczu:

” Mieliśmy dobre podejście do meczu, utrzymaliśmy dobrą koncentrację. Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy dzisiejszego popołudnia, szczególnie we wczesnych częściach zarówno meczu, jak i poszczególnych setów. Nasze podejście i nastawienie bardzo się poprawiło w porównaniu do ostatnich meczów. To ważny aspekt, na pewno musimy pracować nad ciągłością, także w perspektywie kolejnych wyzwań.”.

Volley Hermaea Olbia wraca do sukcesów, pokonując w GeoPalace Tecnoteam Albese Volley Como w trzech setach. W pierwszym secie Aquilotte zaczęło mocno, zwalniając w końcówce, ale wciąż prowadząc 1-0. Po powrocie na boisko odpowiadają jednak goście, zarządzając początkową przewagą do końca seta przed świetnym wysiłkiem Olbii, który odwraca wynik i podpisuje umowę na 2-0. Dziewczyny trenera Guadalupiego poradziły sobie w ostatniej części seta, a świetną bohaterkę znalazły w środkowej zawodniczce Gannar, MVP z 15 punktami, w tym pięcioma ścianami, fundamentalną, w której doceniona została również jej koleżanka Tajé, kończąc z trójką, natomiast Bulaich Simian i Miilen zakończyły mecz z 14 punktami. Najlepszy w Albese był zawsze Nardo (14), a za nim Cassemiro (12) i Conti (10), który w drugim secie grał w sekstecie.

Próba wielkiego charakteru dla Orocash Lecco, który wyrwał punkt z Futury Giovani Busto Arsizio w końcówce pięknego meczu, który zakończył się w tie-breaku. Dziewczęta trenowane przez Milano zmierzyły się z jedną z najgroźniejszych drużyn w lidze, wykazując się przy tym skutecznością. To był mecz na dwie strony: dwa początkowe sety z naprawdę nieosiągalnym Busto i druga połowa, która była rozgrywana na równych zasadach. Matrix meczu Zanette, 24 punkty z 3 ścianami dla niej, przy czym Tonello (MVP) i Member-Meneh zatrzymali się na 14. Dla Lecco Zingaro i Piacentini skończyli z 13, a Bassi dobrze radził sobie z 3 ścianami. Biało-czerwoni zdobyli fundamentalny punkt w kontekście klasyfikacji, ale w ustach pozostała gorycz za piątego seta przegranego o trzepak. Dwa doznane, ale cenne punkty dla Kokosów, którzy pozostają na drugim miejscu, -3 od prowadzącej Brescii.

Komentarz Gianfranco Milano:

” Wiedzieliśmy, że to będzie trudny wieczór, fizyczność i dobra gra przeciwników nie pomagała. W pierwszych dwóch setach zagrali perfekcyjnie, odebrali nam wszelkie szanse. Zmieniliśmy kurs w stosunku do trzeciego seta, w którym pokazaliśmy charakter i dobrą grę. Dobre ściany, uderzenia i odbiory. Piąty set to była ruletka i dobrze. Wykorzystaliśmy dobrą okazję, dobry powrót.”.

Słowa Darisa Amadio:

” Gratulacje dla Lecco za mecz, pod 2-0 zareagowali. Dla nas żal, że chcieliśmy przesadzić w trzecim secie, który uwarunkował nas w naszych wyborach w ataku i na ścianie. Siła musi być włożona w grę i to zawsze. Mogliśmy się lepiej zachować w trzecim i czwartym secie.”.

GRUPA B-

To siatkówka Anthei Vicenzy silniejsza od pecha i z sercem ze złota przedłuża swoją domową passę niepokonania dzięki wygranej 3-2 z Desi Shipping Akademia Messina. Bez dwóch seterów Ferraro i Galazzo, drużyna Ivana Iosiego była w stanie nadrobić to pokazem wielkiego charakteru. Za sterami 2004 Nicol Del Federico (synowa ojca Horacio), która była dobra w nie zdradzaniu emocji. MVP została Jessica Panucci, która zdobyła 17 punktów i miała 68% skuteczności w ataku. Piękny był pojedynek przeciwniczek – Julii Kavalenki (22 punkty, w tym 7 w secie otwarcia) i Aurelii Ebatombo (20 dla zawodniczki gości, w tym 7 w trzecim secie), przy czym Messinę znakomicie prowadziła w drugiej linii libero Faraone. Zespół Breviglieriego, w dużych trudnościach w pierwszej części meczu (2-0 na początku, przy drugim secie zamkniętym na 13), potrafił zareagować pod 2-1 i 20-14, chwytając tie-breaka, w którym jednak Vicenza zagrała najlepiej.

Oto komentarz zadowolonego trenera Iosi:

” Dziewczyny dokonały czegoś niezwykłego, czyniąc wykonalnym to, co wydawało się niemożliwe, a co groziło tym, że niesamowite zwycięstwo przejdzie na naturalną. Czy spodziewałem się tego? Tak, bo kiedy pracuje się nad zwartością grupy nic nie jest brane za pewnik. Nie patrzmy na to, że punktów mogło być nawet trzy, bo mogliśmy zrobić jeszcze mniej. Drużyna odniosła wspaniałe zwycięstwo.”.

Rozczarowany trener Breviglieri:

” W sytuacji, w jakiej znalazła się Vicenza, ważne było, aby spróbować wywalczyć pełen wynik, ale popełnienie tak wielu błędów w pierwszych dwóch setach uniemożliwiło nam pozostanie w grze od początku. Poprawiliśmy się w trzeciej, potem w czwartej przyszedł ładny comeback i na kresce przywozimy do domu punkt, który jest zdecydowanie pozytywny. Spójrzmy na szklankę do połowy pełną i spróbujmy zebrać jak najwięcej punktów „.

W meczu, który był przyjemny i przeplatany kilkoma zmianami wyniku z fantastycznymi powrotami obu drużyn, to Ipag S.lle Ramonda Montecchio wygrał z Seap-Sigel Marsala w tie-breaku. Sycylijczycy zaczęli słabo, ale z hartem ducha i uporem prostowali mecz, obejmując prowadzenie w liczonych partiach. Montecchio wznowiło wszelkie rozmowy o autorytecie w czwartym secie, zapewniając sobie przewagę 24-26 i dochodząc do bardziej przejrzystej piątej frakcji, gdzie dzięki kilku ścianom w serii i punktom „ust ognia” Angeliny i byłej Mazzon, dziewczyny trenera Sinibaldiego przynoszą do domu dwa punkty. Wybrana MVP została Giulia Angelina, autorka 29 punktów, zaledwie o jeden więcej od równie znakomitej Mazzon. Dla Marsali trzech graczy w double figures: Salkute (22), Bulovic (14), Moneta (12).

Trener Bracci na koniec meczu:

Dzisiaj w porównaniu z poprzednimi razami zrobiliśmy postęp w grze i było więcej walki, więcej nastawienia. W ataku i w fazie ściany/obrony się odnaleźliśmy, nie byliśmy dziś też transcendentni, ale potrafiliśmy wrócić ze straconego na starcie seta, powiększając swoje piki w finale naszej frakcji. Szkoda, że z bezpośredniego starcia wyniknął dla nas tylko jeden punkt, ale trzeba przyznać, że i tak mieliśmy przed sobą dobrego przeciwnika, wicelidera grupy. Patrzmy w przyszłość: takie muszą być warunki. Musimy wbić sobie do głowy, że możemy i robimy rzeczy „.

To jest komentarz Marco Sinibaldiego:

Nie spodziewaliśmy się takiego oporu ze strony Marsali. Przypuszczalnie z Monetą w wyjściowym sekstecie Marsala znalazła równowagę. Nie jestem szczególnie zadowolony z naszego dzisiejszego batalionu i to był jeden z powodów, dla których musieliśmy się spocić i grać do piątej partii. Dobrze dziewczyny zareagowały w czwartym secie i w tie-breaku po prostu miałyśmy więcej. Odpowiedzieliśmy na ich ataki na ścianie i dużo odskakiwaliśmy do ostatniej piłki meczu. Zabieramy te dwa zasłużone punkty, bo pokazaliśmy więcej siły niż przeciwnik.”

Wciąż odkładane pierwsze zwycięstwo w sezonie dla Assitec Volleyball Sant’Elia. W PalaIaquaniello, Volleyball Soverato zabrał do domu całą stawkę z wynikiem 1-3. Sporo trudności w pierwszych dwóch setach sprawiły Ciocianki, które z impetem ogarnęły Kalabryjki nie wychodząc poza 17 punktów w obu frakcjach. Trzeci set wydawał się dawać gospodyniom choć cień nadziei, jednak po powrocie na boisko na czwartego seta, mimo początkowej przewagi Gialloblu, dziewczyny trenera Chiappiniego dołożyły strzał i zamknęły rachunki. Kolejny znakomity występ Korhonena, MVP meczu z 19 punktami, oraz Schwana, natomiast po stronie Sant’Elia to Ghezzi (16) i Cogliandro (17) próbowali odwrócić losy spotkania. „Jestem zdecydowanie rozczarowany sposobem, w jaki podeszliśmy do dwóch pierwszych setów. Przyznaliśmy się do zbyt wielu błędów.

” Dorośliśmy – powiedział Nino Gagliardi, nowy trener Assitecu – w trzecim i czwartym secie, ale nadal musimy ciężko i dobrze pracować, aby skorygować postawy, które nie pozwalają na wykorzystanie okazji do wygrywania meczów”.

„To był skomplikowany mecz. Podchodziłem do tego meczu z dużym szacunkiem – powiedział Luca Chiappini trener Soverato – i wyszła walka, której się spodziewałem. Po dwóch wygranych setach nasza uwaga trochę opadła i Sant’Elia wyszła z grą. Mają zawodników o świetnej jakości. Potem odzyskaliśmy pewność siebie w pałce i udało nam się doprowadzić mecz do końca.”.

Na boisku w PalaPellini tylko jedna drużyna, przynajmniej przez dwa sety. Itas Ceccarelli Martignacco zmiótł z boiska 3M Pallavolo Perugię suchym 0-3 w zaledwie 1 godzinę i 14 minut gry. Biało-czerwone utrzymały się tylko w pierwszym secie, w którym w finale przeważały friulanki. W pozostałych dwóch setach nie było wyrównania, wszystko zbyt łatwe dla Sironi, MVP meczu z 11 punktami, i jej kompanów. Na uwagę zasługują również występy Eckla, 10 punktów przy 3 ścianach, oraz Wiblina, który skończył z 12, podczas gdy Salinas sam skończył w double figures dla gospodarzy. A tuż za rogiem jest runda środkowa, w której Perugia, która pozostaje ostatnia w klasyfikacji z zaledwie jednym punktem, zaangażuje się na boisku pancernika Romy. Z kolei Martignacco leci na 10 punktów i bada inne perspektywy niż proste zbawienie.

Tak więc Giulia Patasce:

” A2 to naprawdę wysoki poziom przeciwników, a my, również z powodu naszych problemów, nie jesteśmy w stanie pokazać tego, co najlepsze w naszej grze. Dziś wieczorem popełniliśmy wiele błędów, ale musimy to wszystko od razu zostawić za sobą, bo w połowie tygodnia czeka nas mecz u siebie z Romą.”.

Komentarz Elisy Bole:

” Dzisiaj wszystko działało dobrze, ja osobiście byłem gotowy, gdy trener wzywał mnie na boisko. Jakie perspektywy? Zaczęliśmy od celu, jakim jest zbawienie i to pozostaje. Ale jeśli nadal będziemy wystawiać takie występy jak te i dalej się poprawiać, to możemy się dobrze bawić.”.

SCOREBOARDS-

GRUPA A-

ITAS TRENTINO – BSC MATERIALS SASSUOLO 3-1 (25-15 21-25 25-20 25-14)

ITAS TRENTINO: Michieletto 13, Fondriest 5, Bonelli 5, Mason 14, Moretto 9, Dehoog 17, Parlangeli (L), Meli 11, Michieletto 1, Bisio, Serafini. Nieobecni: Joly, Stocco, Libardi (L). Wszystkie. saja.

BSC MATERIALS SASSUOLO: Scacchetti 2, Pomili 16, Civitico 3, Busolini 5, Pistolesi 8, Manfredini 15, Pelloni (L), Dapic 2, Vittorini 1, Masciullo, Fornari. Nie uwzględniono: Bastardi, Dhimitriadhi, Bondavalli (L). All. Venco.

SĘDZIA: Manzoni, Testa.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 22′, 29′, 23′; łącznie: 103′.

MVP: Denise Meli (Itas Trentino)

Widzowie: 363

VALSABBINA MILLENIUM BRESCIA – CHROMAVIS ECO DB OFFANENGO 3-1 (25-19 25-16 22-25 25-15)

VALSABBINA MILLENIUM BRESCIA: Torcolacci 10, Obossa 17, Pamio 9, Consoli 13, Boldini 3, Cvetnic 6, Scognamillo (L), Orlandi 1, Zorzetto 1, Ratti, Munarini, Foresi. Nieobecni: Blasi (L). Wszystkie. beltrami.

CHROMAVIS ECO DB OFFANENGO: Menegaldo 12, Pinali 6, Martinelli 18, Galletti 1, Trevisan 14, Bartesaghi 7, Porzio (L), Anello 1, Casarotti. Nieobecni: Tommasini (L), Marchesi, Cattaneo, Anello. All. Bolzoni.

SĘDZIA: Scotti, Pristera”.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 24′, 24′, 28′; Tot: 100′.

MVP: Alice Torcolacci (Valsabbina Brescia)

LPM BAM MONDOVI’ – CLUB ITALIA 3-0 (25-21 25-19 25-17)

LPM BAM MONDOVI’: Longobardi 8, Pizzolato 7, Takagui 5, Grigolo 10, Riparbelli 12, Decortes 11, Bisconti (L), Zech 1, Giroldi, Colzi, Giubilato. Nie w: Populini. All. Solforati.

CLUB ITALIA: Giuliani 5, Modesti 3, Adriano 14, Viscioni 3, Acciarri 6, Passaro, Ribechi (L), Esposito 3, Gambini, Batte. Nie uwzględnieni: Monaco, Micheletti, Peroni (L), Amoruso. Wszyscy. Mencarelli.

REBITTERZY: Mesiano, Selmi.

UWAGI -Czas trwania setu: 23′, 22′; Tot: 67′.

MVP: Chiara Riparbelli (LPM Mondovì)

VOLLEY HERMAEA OLBIA – TECNOTEAM ALBESE VOLLEY COMO 3-0 (25-22 25-23 25-18)

VOLLEY HERMAEA OLBIA: Bulaich Simian 14, Gannar 15, Schiro’ 5, Miilen 14, Taje’ 9, Bresciani 1, Barbagallo (L), Fontemaggi. Nie zostali uwzględnieni: Piras, Messaggi, Diagne, Farina. All. Guadalupi.

TECNOTEAM ALBESE VOLLEY COMO: Stroppa 1, Nardo 14, Veneriano 7, Nicolini 1, Cassemiro 12, Badini 2, Rolando (L), Conti 10, Nicoli, Gallizioli, Pinto. Nie uwzględniono: Radice (L), Cantaluppi, Bernasconi. Wszystkie. chiappafreddo.

SĘDZIOWIE: Mannarino, Grossi.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 30′, 28′, 24′; Tot: 82′. MVP:

Islam Gannar (Hermaea Olbia)

OROCASH LECCO – FUTURA GIOVANI BUSTO ARSIZIO 2-3 (18-25 14-25 25-21 25-23 13-15)

OROCASH LECCO: Lancini 8, Piacentini 13, Bassi 9, Zingaro 13, Albano 11, Rimoldi 3, Bonvicini (L), Citterio, Tresoldi, Belloni. Nie zawiera: Rocca, Casari, , Bracchi. All. Milano.

FUTURA GIOVANI BUSTO ARSIZIO: Członka – Meneh 14, Botezat 13, Zanette 24, Fiorio 8, Tonello 14, Balboni 1, Mistretta (L), Badalamenti 2, Venco 1. Nie występują: Pandolfi, Milani, Arciprete, Morandi (L). Wszystkie. amadio.

REBITTERZY: Lanza, Capolongo.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 22′, 21′, 25′, 23′, 17′; Łącznie: 108′.

MVP: Elisa Zanette (Futura Giovani Busto Arsizio)

GRUPA B-

SEAP-SIGEL MARSALA – IPAG S.LLE RAMONDA MONTECCHIO 2-3 (21-25 25-22 25-21 24-26 11-15)

SEAP-SIGEL MARSALA: Moneta 12, Deste 4, Baasdam 2, Bulovic 14, Frigerio 7, Ghibaudo, Norgini (L), Salkute 22, Orlandi 9, Spano. Nie ma: Garofalo, Guarena. Wszyscy. bracci.

IPAG S.LLE RAMONDA MONTECCHIO: Tanase 9, Marconato 9, Bartolucci 2, Angelina 29, Barbazeni 5, Mazzon 28, Maggipinto (L), Cometti 2, Nardelli, Muraro, Malvicini. Nieobecni: Brandi (L), Esposito. Wszystkie. sinibaldi.

SĘDZIOWIE: Spinnicchia, Scarfo’.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 27′, 24′, 29′, 31′, 17′; Tot: 128′.

MVP: Giulia Angelina (Ipag Montecchio)

ASSITEC VOLLEYBALL SANT’ELIA – VOLLEY SOVERATO 1-3 (17-25 17-25 25-20 22-25)

ASSITEC VOLLEYBALL SANT’ELIA: Hollas 3, Giorgetta 9, Ghezzi 16, Cogliandro 17, Spinello, Costagli 6, Vittorio (L), Polesello 4, Botarelli 4, Di Mario. Nieobecni: Moschettini, Dzakovic. All. Gagliardi

VOLLEY SOVERATO: Malinov 1, Schwan 17, Cecchi 8, Korhonen 19, Giugovaz 8, Pomili 10, Ferrario (L), Cherepova 2. Nieobecni: Zuliani, Barbaro, Tolotti, Giambanco, Salviato (L). All. Chiappini.

SĘDZIOWIE: Usai, Proietti.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 21′, 23′, 28′, 32′; łącznie: 104′.

MVP: Piia Korhonen (Soverato)

ANTHEA VICENZA VOLLEY – DESI SHIPPING AKADEMIA MESSINA 3-2 (25-21 25-13 19-25 23-25 15-9)

ANTHEA VICENZA VOLLEY: Del Federico 3, Legros 13, Farina 7, Kavalenka 22, Panucci 17, Cheli 12, Formaggio (L), Groff 1, Munaron 1, Ottino. Nie uwzględniono: Martinez Volskis, Digonzelli, Galazzo, Ghirini (L). Wszystkie. Iosi.

DESI SHIPPING AKADEMIA MESSINA: Martilotti 13, Mearini 9, Ebatombo 20, Pertens 3, Composto 9, Muzi 2, Faraone (L), Silotto 4, Brandi 1, Varaldo 1, Catania, Ciancio. Wszystko. Breviglieri. SĘDZIOWIE: Pasin, Cavicchi.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 26′, 21′, 26′, 29′, 18′; Tot: 120′.

MVP: Jessica Panucci (Anthea Vicenza)

3M PALLAVOLO PERUGIA – ITAS CECCARELLI MARTIGNACCO 0-3 (22-25 13-25 14-25)

3M PALLAVOLO PERUGIA: Patasce 6, Negri 5, Manig 1, Salinas 13, Agbortabi 1, Giudici 8, Rota (L), Bosi, Pero. Nie w: Traballi. Wszystkie. marangi.

ITAS CECCARELLI MARTIGNACCO: Allasia 1, Wiblin 12, Modestino 7, Sironi 11, Cortella 10, Eckl 10, Tellone (L), Bole 4, Guzin 3, Granieri 1, Cabassa 1, Lazzarin. Wszystkie. gazzotti.

REBITTERZY: Fontini, Laghi. UWAGI – Czas trwania zestawu: 24′, 21′, 23′; całość: 68′.

MVP: Giorgia Sironi (Itas Ceccarelli Martignacco)

GRUPA A-

RESULTS-

Itas Trentino-Bsc Materiały Sassuolo 3-1 (25-15, 21-25, 25-20, 25-14)

Valsabbina Millenium Brescia-Chromavis Eco Db Offanengo 3-1 (25-19, 25-16, 22-25, 25-15)

Lpm Bam Mondovi’-Club Italia 3-0 (25-21, 25-19, 25-17)

Volley Hermaea Olbia-Tecnoteam Albese Volley Como 3-0 (25-22, 25-23, 25-18)

Orocash Lecco-Futura Giovani Busto Arsizio 2-3 (18-25, 14-25, 25-21, 25-23, 13-15)

USA Esperia Cremona-Emilbronzo 2000 Montale 2-3 (25-17, 19-25, 25-17, 15-17) Rozegrane wczoraj

LA CLASSIFICA-

Valsabbina Millenium Brescia 16 (5 – 1); Futura Giovani Busto Arsizio 13 (5 – 1); Bsc Materials Sassuolo 11 (4 – 2); Volley Hermaea Olbia 11 (4 – 2); U.S. Esperia Cremona 11 (3 – 3); Itas Trentino 11 (3 – 3); Lpm Bam Mondovi’ 9 (3 – 3); Orocash Lecco 7 (2 – 4); Chromavis Eco Db Offanengo 6 (2 – 4); Emilbronzo 2000 Montale 6 (2 – 4); Tecnoteam Albese Volley Como 4 (2 – 4); Club Italia 3 (1 – 5);

SPOTKANIA TYGODNIA-

Futura Giovani Busto Arsizio – Volley Hermaea Olbia, 23-11-2022 19:00, 7 dzień

Tecnoteam Albese Volley Como – Club Italia, 23-11-2022 20:30, 7a Giornata

Materiały Bsc Sassuolo – Orocash Lecco, 23-11-2022 20:30, Dzień 7

Emilbronzo 2000 Montale – Lpm Bam Mondovi’, 23-11-2022 20:30, 7a Giornata

U.S. Esperia Cremona – Valsabbina Millenium Brescia, 23-11-2022 20:30, 7a Giornata

Chromavis Eco Db Offanengo – Itas Trentino, 23-11-2022 20:30, 7a Giornata

Club Italia – Chromavis Eco Db Offanengo, 26-11-2022 16:00, 8a Giornata

Orocash Lecco – U.S. Esperia Cremona, 27-11-2022 17:00, 8a Giornata

Emilbronzo 2000 Montale – Tecnoteam Albese Volley Como, 27-11-2022 17:00, Dzień 8

Lpm Bam Mondovi’ – Bsc Materials Sassuolo, 27-11-2022 17:00, Dzień 8

Itas Trentino – Futura Giovani Busto Arsizio, 27-11-2022 17:00, Dzień 8

Valsabbina Millenium Brescia – Volley Hermaea Olbia, 27-11-2022 18:00, Dzień 8

GRUPA B-

RESULTS-

Cda Talmassons-Omag-Mt San Giovanni W M.nr 2-3 (27-25, 25-22, 20-25, 29-31, 10-15) Rozegrane wczoraj

Seap-Sigel Marsala-Ipag S.Lle Ramonda Montecchio 2-3 (21-25, 25-22, 25-21, 24-26, 11-15)

Assitec Volleyball Sant’Elia-Volley Soverato 1-3 (17-25, 17-25, 25-20, 22-25)

Anthea Vicenza Volley-Desi Shipping Akademia Messina 3-2 (25-21, 25-13, 19-25, 23-25, 15-9)

3m Pallavolo Perugia-Itas Ceccarelli Martignacco 0-3 (22-25, 13-25, 14-25)

Roma Volley Club odpoczywał

LA CLASSIFICA-

Roma Volley Club 15 (5 – 0); Ipag S.Lle Ramonda Montecchio 12 (4 – 1); Volley Soverato 11 (4 – 1); Omag-Mt San Giovanni In M.No 11 (4 – 2); Itas Ceccarelli Martignacco 10 (4 – 1); Anthea Vicenza Volley 10 (4 – 2); Cda Talmassons 7 (2 – 3); Desi Shipping Akademia Messina 6 (2 – 4); Seap-Sigel Marsala 4 (1 – 4); Assitec Volleyball Sant’Elia 3 (0 – 6); 3m Pallavolo Perugia 1 (0 – 6).

SPOTKANIA TYGODNIA-

Itas Ceccarelli Martignacco – Anthea Vicenza Volley, 23-11-2022 19:30, 7 dzień

Seap-Sigel Marsala – Assitec Volleyball Sant’Elia, 23-11-2022 20:30, 7a Giornata

Volley Soverato – Cda Talmassons, 23-11-2022 20:30, 7a Giornata

Ipag S.Lle Ramonda Montecchio – Desi Shipping Akademia Messina, 23-11-2022 20:30, 7a Giornata

Roma Volley Club – 3m Pallavolo Perugia, 23-11-2022 20:30, 7a Giornata

Desi Shipping Akademia Messina – Roma Volley Club, 27-11-2022 16:00, 8a Giornata

Cda Talmassons – Ipag S.Lle Ramonda Montecchio, 27-11-2022 17:00, Dzień 8

Omag-Mt San Giovanni In M.No – Seap-Sigel Marsala, 27-11-2022 17:00, 8 dzień

Assitec Volleyball Sant’Elia – 3m Pallavolo Perugia, 27-11-2022 17:00, Dzień 8

Siatkówka Soverato – Itas Ceccarelli Martignacco, 27-11-2022 17:00, Dzień 8