Brentford podpisuje umowę z Bologną na kwotę 18 milionów euro

Brentford sfinalizowało transakcję kupna szkockiego obrońcy Aarona Hickey’a z Bolonii w ramach wstępnego transferu za 14 milionów funtów.

Szkocki obrońca U21 podpisał długoterminowy kontrakt z klubem z zachodniego Londynu, a transakcja stanowi pierwszy transferowy interes Thomasa Franka tego lata.

  • Centrum transferowe LIVE! | Letnie plany Brentford przeanalizowane
  • Premier League done deals | Get Sky Sports

Opłata w wysokości 14 mln funtów wzrośnie do 18 mln funtów, jeśli Hickey spełni warunki związane z wynikami w trakcie pobytu w Brentford, które przygotowuje się do drugiego z rzędu sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Sky Sports News wyłącznie ujawniło zainteresowanie Brentford Hickeyem w styczniu – i wtedy próbowali go podpisać.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Szkot Aaron Hickey pokazuje nam jak wygląda życie w Bolonii i dyskutuje o tym, co może przynieść przyszłość.

Tymczasem wciąż trwają rozmowy pomiędzy Brentford a Hull City w sprawie transakcji za napastnika Keane’a Lewisa-Pottera.

The Bees złożyli Hull znaczącą ofertę i zawodnik chce przenieść się do klubu Premier League.

GRAPHIC

Frank „optymistycznie” podchodzi do umowy z Eriksenem

Christian Eriksen

Image: Christian Eriksen drugą połowę ubiegłego sezonu spędził w Brentford

Menedżer Brentford, Frank, ujawnił w tym tygodniu, że jest „optymistą” co do szans Christiana Eriksena na związanie się z klubem, pomimo porozumienia duńskiego pomocnika z Manchesterem United.

Sky Sports News ujawnił w zeszłym tygodniu, że Eriksen zgodził się w zasadzie na przeniesienie się na Old Trafford na trzyletnią umowę, po tym jak krótkoterminowy kontrakt Brentford, który podpisał w styczniu, wygasł 30 czerwca.

Ale mówiąc do duńskiej publikacji B.T., Frank powiedział: „W tej chwili nie jest graczem Brentford, ale nie jest też graczem dla nikogo innego.

„Być może właśnie teraz wydaje się być w innym miejscu niż u nas, ale zobaczmy teraz.

„Muszę być optymistą, ale czytam też gazety. Zobaczymy, co się stanie. Komunikuję się z Christianem, ale zachowujemy to dla siebie, dopóki nie zostanie podpisany albo tutaj, albo gdzieś indziej.”

Ustalenia Brentford: Leicester i Man Utd pierwsze w kolejce do Pszczół

Brentford Fixtures 2022/23

Image: Brentford Fixtures 2022/23

Brentford rozpocznie sezon 2022/23 – swój drugi jako klub Premier League – wyjazdem na King Power Stadium, by zmierzyć się z Leicester w niedzielę 7 sierpnia.

The Bees mieli odwiedzić stronę Brendana Rodgersa 6 sierpnia o 15:00, ale mecz został przełożony o 23 godziny z powodu karaibskiego karnawału odbywającego się w centrum Leicester w tę sobotę.

Pszczoły Thomasa Franka następnie goszczą Manchester United Erika ten Hag na Brentford Community Stadium tydzień później 13 sierpnia i zmierzą się z rywalami Fulham w pierwszych derbach zachodniego Londynu w sezonie na Craven Cottage 20 sierpnia; starcie rewanżowe zostanie rozegrane w sobotę 4 marca.

Brentford powita nowo awansowany AFC Bournemouth w stolicy na początku pracowitego października, który obejmuje kolejne starcie w całym zachodnim Londynie z Chelsea – którą pokonali 4-1 na Stamford Bridge w zeszłym sezonie – 18 października.

  • W całości: Wszystkie mecze Premier League 2022/23
  • Pobierz aplikację Sky Sports App
  • Pobierz Sky Sports

5 listopada grają z Nottingham Forest na City Ground, a w następnym tygodniu jadą na Etihad Stadium, by zmierzyć się z Manchesterem City w ostatnim meczu przed przerwą w rozgrywkach Premier League na Mistrzostwa Świata w 2022 roku.

Drużyna Franka wraca do akcji w Boxing Day, kiedy to gra u siebie z Tottenhamem i zamyka rok wyjazdem do West Hamu w Sylwestra. Ich ostatni mecz sezonu odbędzie się u siebie przeciwko aktualnym mistrzom Manchesterowi City.