Brandon Staley staje przed presją, by podnieść Chargers?

Główny trener Los Angeles Chargers Brandon Staley wchodzi w swój drugi sezon i wydaje się, że zebranie zwycięskiego rekordu w swojej debiutanckiej kampanii stworzyło większą presję w roku 2.

Według analityka FOX Sports NFL Bucky’ego Brooksa, z rosterem pełnym talentów, przegapienie playoffów po raz kolejny nie jest opcją dla Staleya.

„Muszą zrobić playoffy i zrobić run,” powiedział Brooks w środę w „The Herd” „To nie tylko presja na Justinie Herbercie. Presja spoczywa na trenerze, ponieważ kiedy ostatnio widzieliśmy Chargers, cała rozmowa dotyczyła Brandona Staleya i jego analitycznego przechyłu, jeśli chodzi o to, jak nazywa grę – going for it on fourth down, nie naprawił obrony.”

Czy Chargers przebiją się przez załadowane AFC West?

Will Chargers breakthrough the loaded AFC West?

Analityk FOX Sports NFL Bucky Brooks dołącza do Joy Taylor w programie „The Herd” i odpowiada, czy Justin Herbert i Los Angeles Chargers są pod presją zakwalifikowania się do postseason w przyszłym roku.

Staley przejął Chargers po roku pracy jako koordynator defensywy w Los Angeles Rams. Chargers zajęli miejsce 9-8, ledwo co przegrywając postseason, a niektóre z decyzji Staleya znalazły się pod ostrą kontrolą – szczególnie potencjalnie decydujący o sezonie timeout w Week 18.

W tym sezonie Chargers starali się zrobić kolejny krok w kierunku playoff, przebudowali defensywną stronę piłki, głównie poprzez sprowadzenie wieloletniego Pro Bowl linebackera Khalila Macka, a także Pro Bowl cornera J.C. Jackson.

Staley służył jako trener outside linebackers w Chicago z powrotem w 2017 i 2018 roku, kiedy Mack był z Bears.

„Teraz wyszli i mają zespół all-star”, powiedział Brooks o Chargers. „Ta drużyna, jako minimum, musi dostać się do playoffów i wygrać w postseason.”

Herbert jest uważany za jednego z najlepszych młodych rozgrywających w lidze, o czym świadczą jego wyniki z ostatnich dwóch sezonów. Ma na swoim koncie 9,350 jardów, 69 przyłożeń, 66.2% procent ukończenia gry i 97.9 quarterback rating.

Jednak Brooks powiedział, że jury jeszcze nie zdecydowało, czy Staley jest w stanie dorównać rosnącemu gwiazdorstwu Herberta.

„Myślę, że trener czuje dużo większą presję niż Justin Herbert. Myślę, że Justin Herbert jest gwiazdą. Justin Herbert to rozgrywający z pierwszej piątki. Chcemy zobaczyć, jak podnosi poziom, jeśli chodzi o rozruszanie drużyny, żeby mógł dostawać swoje kwiatki, ale presja jest na Staleya.

„Staley musi sprawić, że ta drużyna przejdzie przez garb.”


National Football League

Get more from National Football LeagueFollow your favorites to get information about games, news and more.