Bracia Dillon zastanawiają się nad ikonicznym zdjęciem Dale’a Earnhardta po ’98 Daytona 500

You Kids Don't Know: Bob Pockrass takes a look back at Dale Earnhardt's legendary win in the 1998 Daytona 500.

You Kids Don’t Know: Bob Pockrass spogląda wstecz na legendarne zwycięstwo Dale’a Earnhardta w 1998 roku w Daytona 500.

W muzeum Richard Childress Racing, samochód, którym Dale Earnhardt wygrał w 1998 roku Daytona 500, stoi jako część własnej ekspozycji.

Za samochodem widnieje ogromne zdjęcie z pasa zwycięstwa.

Ty Dillon i Austin Dillon są na zdjęciu. Ty miał 5 lat i w tym samym miesiącu skończył 6 lat. Austin miał wtedy 7 lat i kilka miesięcy później obchodził swoje 8 urodziny.

Wiedzą, że byli częścią historii. Ich wspomnienia z tego dnia 25 lat temu obracały się wokół uroczystości.

To zrozumiałe. Byli dziećmi bardziej zainteresowanymi zabawą z przyjaciółmi niż oglądaniem wyścigu, nawet jako wnuki właściciela zespołu Richarda Childressa.

„Miałem 8 lat, więc bawiłem się dość długo podczas wyścigu” – powiedział Austin Dillon. „Pamiętam, że kiedy doszło do samego końca, babcia i mama wzięły mnie w objęcia. Pobiegliśmy na pas zwycięstwa i cieszyliśmy się wszystkim, co wiąże się z pasem zwycięstwa. Najważniejszym punktem dnia był pas zwycięstwa, naprawdę dla mnie.”

Większość dzieci kierowców bawiła się w obszarze obsługiwanym przez Motor Racing Outreach, ministerstwo, które zapewnia usługi opieki nad dziećmi podczas wyścigów.

„’Mam te małe klipy wspomnień z bycia w tym momencie,” powiedział Ty Dillon. „Ale z biegiem czasu, historią, powtórkami i pokazami, które pojawiły się na temat tego wyścigu, zdajesz sobie sprawę z wpływu i to w pewnym sensie nadaje większy sens wspomnieniom, które miałeś jako 5- lub 6-latek.”

Ty Dillon o wspomnieniach z Daytona 500 ’98

Ty Dillon on '98 Daytona 500 memories

Ty Dillon był na pasie zwycięstwa podczas wyścigu Daytona 500 w 1998 roku. Co pamięta i jakie znaczenie ma ten moment?

Obaj bracia patrzą na zdjęcie i nie mogą powstrzymać się od uśmiechu wiedząc, że ten dzień zalicza się do najbardziej wyjątkowych dla ich rodziny.

Austin, który jeździ samochodem nr 3 Cup, który Earnhardt rozsławił w RCR, wygrał Daytona 500 w 2018 roku. Ty Dillon miał więcej kariery czeladniczej w Cup i obecnie jeździ dla Spire Motorsports.

Obaj mają kilka startów w Daytona 500 i wiedzą, że wyścig plasuje się jako największy w sezonie, ponieważ zwycięzcy zarabiają automatyczny kawałek historii NASCAR. Ale w ich wieku, nie byli całkowicie świadomi walki Earnhardta o zwycięstwo w tym konkretnym wyścigu.

„Duży nacisk w tym czasie był po prostu jak fajnie było iść na pas zwycięstwa,” powiedział Austin Dillon. „I wiedziałem, że wszyscy byli bardziej szczęśliwi niż normalnie, ponieważ wtedy to było jakby cały czas, że Dale jechał na pas zwycięstwa.

„Więc dla niego, aby uzyskać 500 i być tam, to było doświadczenie pasa zwycięstwa, które pamiętam z czasów Dale Earnhardt Sr.”.”

Austin Dillon patrzy na swoje zdjęcie z ’98

Austin Dillon looks at the photo of himself from '98

Austin Dillon pamięta jak to było na pasie zwycięstwa podczas Daytona 500 w 1998 roku.

Te wspomnienia są wzmocnione przez zobaczenie tego zdjęcia. To generuje pamięć o pasie zwycięstwa, gdzie zespół robi kilka zdjęć, zazwyczaj przynajmniej jedno z czapką każdego sponsora.

„Głównych wspomnień tak naprawdę nie ma, ale oczywiście posiadanie zdjęcia jest niesamowite” – powiedział Ty Dillon. „Pamiętam tylko, że tego dnia bawiliśmy się z innymi dziećmi kierowców i członków ekipy w MRO, a nasza babcia podbiegła z wielkim podnieceniem i powiedziała, że wygrali wyścig.

„Wtedy naprawdę nie wiedzieliśmy, co to znaczy. Ale wejść na pas zwycięstwa i zobaczyć wszystkich tak radosnych i szczęśliwych – naprawdę czuję, że to pierwsze wspomnienie, jakie mam z bycia na pasie zwycięstwa i zobaczenia ludzi wykonujących taniec kapeluszy. To był wyjątkowy moment. Teraz patrzymy wstecz i jest to ikoniczny moment w historii NASCAR.”

Austin Dillon patrzy na to zdjęcie jako inspirację przed niedzielnym wyścigiem Daytona 500 (14:30 ET na FOX i FOX Sports App).

„Myślę o wyjątkowym dniu, oczywiście, dostając się na pas zwycięstwa i wykonując taniec kapeluszy z legendą naszego sportu, Dale’em Earnhardtem,” powiedział Austin Dillon. „To zdjęcie, na które będę mógł patrzeć przez całą moją karierę.

„To naprawdę fajne za każdym razem, gdy jadę do Daytony i spinam się i próbuję wygrać Daytona 500.”

Bob Pockrass relacjonuje NASCAR dla FOX Sports. Spędził dekady na relacjonowaniu sportów motorowych, w tym ostatnich 30 wyścigów Daytona 500, pracując w ESPN, Sporting News, magazynie NASCAR Scene i The (Daytona Beach) News-Journal. Śledź go na Twitterze @bobpockrass, i zapisz się na FOX Sports NASCAR Newsletter with Bob Pockrass.

Topowe historie NASCAR od FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

Austin Dillon

Austin Dillon

Ty Dillon

Ty Dillon

 Kyle Busch

Kyle Busch


NASCAR Cup Series

Get more from NASCAR Cup Series Follow your favorites to get information about games, news and more


in this topic

 Dale Earnhardt Jr. Dale Earnhardt Jr.