Bobby Wagner: „Nigdy tak naprawdę nie chciałem opuścić” Seahawks

Bobby Wagner wrócił tam, gdzie wszystko się zaczęło z Seattle Seahawks.

Kilka tygodni po tym, jak został wycięty przez Los Angeles Rams, 11-letni weteran linebacker podpisał umowę o powrocie do Seahawks po jednym sezonie z ich rywalami z NFC West.

Wagner wyjaśnił na konferencji prasowej w Zoomie w środę, dlaczego cieszy się z powrotu do Pacific Northwest.

„Nigdy tak naprawdę nie chciałem odejść w pierwszej kolejności,” powiedział Wagner reporterom. „Oczywiście, biznes się wydarzył i miałem okazję pójść grać w mieście, w którym się wychowałem, więc pomyślałem, że to fajne. A potem chcę wrócić do miasta, w którym jakby dojrzewałem. Dla mnie to było fajne, że mogłem to zrealizować.

„Ja będąc w stanie reprezentować siebie, zawsze myślałem, że to było fajne, kiedy miałeś tych agentów tam, którzy byli w stanie uzyskać graczowi to, czego chciał, więc chciałem być w domu, a to był kolejny mój dom i chciałem wrócić.”

Seattle zwolniło Wagnera w zeszłym offseasonie, tym samym odcinku, w którym wymieniło gwiazdę quarterback Russell Wilson do Denver Broncos. Wagner podpisał pięcioletnią umowę z Rams, łącząc 140 tackles, sześć sacków, pięć pass defensed i dwa interceptions w 2022 roku.

Rams jednak wycięli Wagnera w marcu po tym, jak poszedł 5-12. Później podpisał jednoroczną umowę z Seahawks.

Across Wagner’s original 10-year stint with the Seahawks (2012-21), he averageaged 138.3 combined tackles, 2.4 sacks, six passes defensed and 1.1 interceptions per season. Wagner był częścią obrony Seattle w Super Bowl XLVIII, która oddała najmniej jardów całkowitych (273,6) i punktów (14,4) na mecz w sezonie regularnym NFL w 2013 roku. Od 2015 roku opuścił tylko trzy mecze.

Wagner, który powiedział, że chciałby zakończyć karierę z Seahawks, odniósł się do garstki obecnych graczy Seattle rekrutujących go, takich jak defensywny back Quandre Diggs, odgrywając rolę w jego powrocie.

„Myślę, że to prawdopodobnie odegrało rolę w moim powrocie” Wagner powiedział o graczach Tweetujących do niego, aby podpisać się z Seattle. „Było tyle miłości, nie tylko od niego [Diggsa], ale DK [Metcalf], Tyler [Lockett], faceci, z którymi grałem chcieli mnie z powrotem. Myślę, że to odegrało w tym pewną rolę. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Byli chłopcy, którzy weszli w role przywódcze, chłopcy, którzy podnieśli się, grając mądrze, i czasami nie chcą, aby rzeczy wróciły do tego, co było. Więc dla mnie, ci faceci, szczególnie Quandre – nie sądzę, że przeszedłem dzień bez zobaczenia tweeta od kogoś – to było fajne.”

Wagner powiedział również Seattle Sports „Brock & Salk Show”, że „nigdy nie czuł żadnego rodzaju drogi” w kierunku trenera Pete’a Carrolla, generalnego menedżera Johna Schneidera lub kogokolwiek w budynku Seattle o tym, jak rozstali się w zeszłym roku.

Wagner jest jednym z garstki defensywnych podpisów, których Seahawks dokonali w tym offseason, defensive linemen Dre’Mont Jones i Jarran Reed oraz defensive back Julian Love wśród innych.

Seattle poszedł 9-8 w zeszłym sezonie, dobre dla trzeciego miejsca NFC wild-card, choć, to przegrał z rywalem San Francisco 49ers w rundzie wild-card. Seahawks posiadają nr 5 (pozyskany jako część powrotu Seattle z Denver za Wilsona) i 20 pick w 2023 NFL Draft.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Podążaj za swoimi ulubionymi, aby spersonalizować swoje doświadczenie FOX Sports

National Football League

National Football League

Seattle Seahawks

Seattle Seahawks

Bobby Wagner

Bobby Wagner


National Football League

Get more from National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej