BMW Championship: Viktor Hovland ogłusza Scottiego Schefflera i Matta Fitzpatricka, by odnieść epickie zwycięstwo | Golf News | Sky Sports

Viktor Hovland wymieszał 10 birdie z jednym bogeyem w oszałamiającej rundzie finałowej 61, ustanawiając rekord pola i wygrywając o dwa punkty; Scottie Scheffler prowadzi w klasyfikacji FedExCup po remisie na drugim miejscu z Mattem Fitzpatrickiem

Ostatnia aktualizacja: 21/08/23 6:32am

Highlights of the final round of the BMW Championship from the Olympia Fields Country Club in Illinois

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Relacja z finałowej rundy BMW Championship z Olympia Fields Country Club w Illinois

Relacja z ostatniej rundy BMW Championship z Olympia Fields Country Club w Illinois

Viktor Hovland wykonał sensacyjny birdie barrage w back-nine, aby ogłuszyć światowego nr 1 Scottiego Schefflera i odnieść dramatyczne zwycięstwo w BMW Championship.

Hovland zniwelował deficyt trzech uderzeń podczas trzymającej w napięciu rundy finałowej w Olympia Fields Country Club, gdzie strzelił siedem birdie w back-nine 28, aby ustanowić rekord pola z niesamowitym wynikiem dziewięć poniżej 61.

Norweg zakończył tydzień z wynikiem 17 poniżej, zdobywając drugi tytuł PGA Tour w tym sezonie i piąty w klasyfikacji generalnej, a ostatni sukces pozwolił mu również zmniejszyć dystans do Schefflera na szczycie klasyfikacji FedExCup przed Tour Championship.

  • BMW Championship: Końcowe wyniki | Zwycięstwo Viktora Hovlanda tak, jak to się stało
  • Streamuj najlepszego golfa i nie tylko za 26 funtów miesięcznie przez 12 miesięcy z NOW
  • Team Europe’s Ryder Cup contenders | Pełny harmonogram PGA Tour na 2024 rok

Scottie Scheffler will start with a two-shot lead at the Tour Championship on Thursday

Scottie Scheffler rozpocznie z dwupunktową przewagą w czwartkowym turnieju Tour Championship

Scheffler utrzymywał przynajmniej część prowadzenia przez większość dnia, ale jego nadzieje skończyły się na przedostatnim dołku, amerykanin zajął remisowe drugie miejsce z wynikiem 15 poniżej, a Matt Fitzpatrick i Rory McIlroy byli o kolejne trzy uderzenia na czwartym miejscu.

Wyjątkowa niedziela w PGA Tour

Scheffler nie wykorzystał szansy na uderzenie z sześciu stóp na pierwszym dołku par-five, ale wysunął się na prowadzenie po uderzeniu z 10 stóp na następnym dołku.

Fitzpatrick uderzył z 20 stóp, aby wyrównać birdie swojego partnera, a następnie dołożył kolejnego z bliskiej odległości, aby wyrównać, a następnie obaj oddali strzały z tee na odległość sześciu stóp i podnieśli strzały na par-trzy szóste, aby przesunąć się na 14 poniżej.

Matt Fitzpatrick ended the week on 15 under alongside Scheffler

Matt Fitzpatrick zakończył tydzień na poziomie 15 under wraz z Schefflerem

Hovland – grający dwie grupy przed nim – zaliczył trzy z pięciu dołków otwierających, aby na krótko zbliżyć się do prowadzenia, ale następnie zaliczył bogeya na siódmym dołku, co dało mu 33. miejsce, podczas gdy jego partner McIlroy był o jedno uderzenie do tyłu po zakończeniu pierwszej dziewiątki bogeyem.

Scheffler zmarnował kolejną szansę na birdie na siódmym polu i patrzył, jak Fitzpatrick wykonuje niezwykłe uderzenie w górę i w dół z piasku, aby uratować par na ósmym polu, tylko po to, by Anglik zaliczył bogeya na dziewiątym i spadł o jedno uderzenie na turnie.

Scottie Scheffler was chasing a third victory of the season on the PGA Tour

Scottie Scheffler gonił za trzecim zwycięstwem w sezonie na PGA Tour

Fitzpatrick zamienił się z 12 stóp, aby dołączyć do Schefflera w birdie 10. i tymczasowo powrócił na prowadzenie, gdy Amerykanin bogeyował par-four next, podczas gdy Hovland dołączył do rywalizacji, rozpoczynając tylną dziewiątkę trzema kolejnymi birdie.

Hovland zareagował na niewykorzystaną szansę na birdie na 13. dołku, wykonując tap-in birdie na kolejnym dołku, aby tymczasowo doprowadzić do remisu trójstronnego, tylko po to, by Scheffler wjechał z 15 stóp i 25 stóp na swoich kolejnych dwóch dołkach, aby zagrać dwa birdie z rzędu i wyjść na prowadzenie.

Watch the best shots from Viktor Hovland's brilliant final-round 61 as he triumphed at the BMW Championship

Please use Chrome browser for a more accessible video player

Watch the best shots from Viktor Hovland’s brilliant final-round 61 as he triumf at the BM Moja najlepsza runda w historii!

Zapytany o miejsce tej rundy w jego karierze, Hovland powiedział Sky Sports: „To musi być numer jeden. Pamiętam, że w moim pierwszym roku w Tour rozegrałem dość wyjątkową rundę golfa, w której uzyskałem siedem poniżej na Torrey Pines, kiedy padał deszcz, wiało i padało, i to prawdopodobnie najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek uzyskałem podczas całej rundy.

„Ale strzelić 61 i strzelić 28 na tylnej dziewiątce na tym polu golfowym i w tych okolicznościach, nie mam nic, co by to pobiło.”

Viktor Hovland is now second in the FedExCup standings

Viktor Hovland zajmuje teraz drugie miejsce w klasyfikacji FedExCup

Hovland, który rozpoczął dzień trzy oczka od prowadzenia, dodał: „Myślałem, że jeśli uzyskam taki wynik jak wczoraj (65), to przynajmniej będę miał szansę, ale jest to trudne, gdy masz przed sobą tak wielu naprawdę dobrych graczy, którzy grają świetnie. To, co musiałem zrobić, to złapać ciepło na ostatniej dziewiątce.”

Co dalej?

Sezon PGA Tour osiągnie swój punkt kulminacyjny w czwartek na Tour Championship, gdzie tylko 30 najlepszych w klasyfikacji FedExCup weźmie udział, a gracze otrzymają przewagę opartą na uderzeniach w zależności od ich pozycji.

Scheffler rozpocznie z przewagą dwóch uderzeń nad Hovlandem, a McIlroy rozpocznie z siedmioma poniżej na trzecim miejscu, podczas gdy Jon Rahm rozpocznie na czwartym miejscu przed Lucasem Gloverem.

Kto wygra FedExCup? Oglądaj Tour Championship przez cały tydzień na żywo w Sky Sports. Relacja na żywo rozpocznie się w czwartek od 17:00 na Sky Sports Golf. Transmituj PGA Tour i nie tylko za 26 funtów miesięcznie przez 12 miesięcy dzięki NOW.

Uzyskaj najlepsze ceny i zarezerwuj rundę na jednym z 1700 pól golfowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii