Błyskawice i Capitals awanturują się, spotkają się ponownie w niedzielę w Tampie

WASHINGTON (AP) – Podczas gdy sędziowie sprawdzali, czy napastnik Capitals Nicolas Aube-Kubel nie uderzył w głowę obrońcy Błyskawic Cala Foote’a, Patrick Maroon z Tampa Bay rzucił rękawice z Garnetem Hathawayem podczas długiej przerwy w grze.

To był dopiero początek starć, ponieważ w piątkową noc zagotowało się napięcie pomiędzy tymi drużynami, które zmierzą się ponownie w niedzielę w tym, co może być kolejnym zaciętym meczem dla graczy z krótką pamięcią.

„Nie wiem o tym, ale prawdopodobnie”, powiedział obrońca Błyskawic Victor Hedman po tym, jak jego drużyna przegrała 5-1. „Dwie drużyny, które chcą wygrać mecze hokejowe. To było złe uderzenie i nadało ton reszcie gry.”

Aube-Kubel został wyrzucony i oceniony jako kara meczu, która jest automatycznym zawieszeniem w oczekiwaniu na przegląd przez wydział bezpieczeństwa graczy NHL. Jeśli zostanie zawieszony, opuści przynajmniej drugą połowę serii home-and-home, jeśli nie więcej, za uderzenie, o którym trener Tampa Bay Jon Cooper powiedział, że „definiuje słowo blindside.”

Błyskawice nie były zbyt zadowolone z uderzenia Aubel-Kubela na początku drugiej tercji, które wyrzuciło Foote’a z gry. Maroon po prostu nie czekał do następnej zmiany, aby to wyrazić.

„To właśnie robi Patty,” powiedział Hedman. „On staje w obronie swoich kolegów z drużyny. Nie zamierza brać niczego do siebie. To rozpaliło ławkę.”

Garstka innych graczy była zaangażowana w początkową szamotaninę i wymienili kilka pchnięć i wstrząsów wokół walki, zanim Maroon i Hathaway zostali rozdzieleni. Nick Paul wyskoczył z ławki rezerwowych na sekundę, po czym został odepchnięty przez kolegów z drużyny Błyskawic, aby uniknąć automatycznego zawieszenia na 10 meczów.

Capitals zabili wszystkie pięć minut, a Sonny Milano – który odbywał karę za Aubel-Kubel – zdobył bramkę wychodząc z boksu na ucieczkę 7 sekund po tym, jak skończyła się gra Błyskawic w przewadze.

Kilka bramek Waszyngtonu później, 5:40 w trzeciej części meczu wybuchła bójka, w której Corey Perry z Tampa Bay walczył z Anthonym Manthą, a kolega z drużyny Vladislav Namestnikov rzucił rękawice Erikowi Gustafssonowi. Z kilkoma brutalnymi zagraniami, ten incydent zsumował się do 26 minut karnych i zakończył drugi w karierze Gordie Howe’a hat trick Manthy – bramka, asysta i bójka.

Spodziewajcie się kolejnego ostrego meczu 48 godzin później.

„Myślę, że będzie tak samo”, powiedział Kevin McCarthy, który trenował Capitals pod nieobecność Petera Laviolette’a. „Kiedy grasz z drużyną back to back, zawsze jest coś, co przenosi się z poprzedniego meczu. Szczególnie sposób w jaki przebiegał dzisiejszy mecz, był fizyczny po obu stronach i spodziewamy się tego ponownie.”

Lightning i Capitals brawlują, spotkają się ponownie w niedzielę w Tampie originally appeared on NBCSports.com