Billy Donovan z Bulls komentuje trenowanie Russella Westbrooka w OKC

Donovan komentuje trenowanie Westbrooka w OKC pierwotnie pojawił się na NBC Sports Chicago

Billy Donovan oczywiście nie może – i nie skomentował – potencjalnej pogoni Chicago Bulls za Russellem Westbrookiem, gdyby obecny guard Utah Jazz wszedł na rynek wykupu.

Ale Donovan, który trenował Westbrooka przez cztery sezony z Oklahoma City Thunder, powtórzył swój wspólny temat podczas dyskusji o graczu, który posiada najwięcej triple-doubles w historii NBA na poziomie 198.

„Zawsze to mówiłem: To był niewiarygodny szacunek z mojej strony z punktu widzenia tego, że kiedykolwiek był mecz, wiedziałeś, że on zawsze jest gotowy do gry. A on jest wielkim zawodnikiem. I uwielbia rywalizację. Gra z wielką energią i wielką pasją,” powiedział Donovan. „Jak już mówiłem, wchodzisz do szatni przed meczem i nie martwisz się o to, czy jest gotowy do gry, czy nie. W każdym meczu.”

Zainteresowanie Bulls Westbrookiem jest uzasadnione, gdyby wylądował na rynku wykupu. Patrick Beverley i John Wall, którzy już wylądowali na tym rynku, również są graczami do monitorowania.

„Jak już mówiłem wcześniej z Artūrasem Karnišovasem i Marcem (Eversleyem) oraz front office, zawsze będą starali się patrzeć na różne sposoby, aby pomóc naszemu zespołowi stać się lepszym,” powiedział Donovan. „W każdym momencie, gdy będą gotowi lub poczują, że będą blisko chęci podjęcia decyzji, generalnie usiądą i porozmawiają ze mną i dostaną moje opinie i myśli na ten temat.”

Bulls dodali Tristana Thompsona na rynku wykupu w zeszłym sezonie. Thompson notował średnio 5,7 punktu i 4,7 zbiórki w 16,3 minuty w 23 meczach.

Donovan został zapytany o proces aklimatyzacji przy dodawaniu zawodnika przez rynek wykupu.

„Myślę, że to zajmuje trochę czasu” – powiedział Donovan. „Weteran w większości przypadków widział mniej więcej tyle, ile zamierzają ewentualnie zobaczyć. Nie zamierzasz koniecznie rzucić coś nowego na nich schematycznie, że już nie widział. Ale większym problemem jest to, jak gość przychodzi i sprawia, że grupa staje się lepsza? I często, aby to zrobić, musisz grać z chłopakami przez pewien okres czasu, aby czuć się z nimi komfortowo.”

Kliknij tutaj, aby śledzić Bulls Talk Podcast.