Bilety na Super Bowl LVII spadły o 30 procent od niedzieli i mogą być tańsze niż w zeszłym roku

Charles Robinson

PHOENIX – Zapasy biletów na Super Bowl LVII zaczęły się piętrzyć w tym tygodniu, a ceny stale to pokazują.

Po wejściu w ten tydzień gorący, bilety do oglądania Kansas City Chiefs twarz Philadelphia Eagles stopniowo spadły w cenie w każdym 24-godzinnym oknie od niedzielnej nocy. Wynikający z tego spadek doprowadził „dostać się” ceny dla najtańszych możliwych miejsc w dół 30% – z prawie 6.000 dolarów późno niedziela do około 4.200 dolarów czwartek po południu, według danych z wielu wtórnych platform biletowych.

Powód? Dzienne zapasy na całym rynku widział prawie 31% wzrost dostępnych biletów od soboty do wtorku, z około 2.600 dostępnych miejsc do prawie 3.400, według danych z rynku online TicketIQ.

„Ze spadkiem cen, Super Bowl 57 jest piątym najdroższym Super Bowl, które śledziliśmy, po spędzeniu dużej części ostatniego tygodnia i pół w miejscu nr 2,” TicketIQ CEO Jesse Lawrence powiedział.

Co ciekawe, dane z rynku stawiają tegoroczny Super Bowl w wirtualnym martwym punkcie z zeszłorocznym w średniej cenie biletu (plus opłaty za pośrednictwo), z Super Bowl LVI osiadł w $ 6,750 za miejsce w porównaniu do $ 6,783 dla Super Bowl LVII w czwartek po południu.

After a hot start, the Super Bowl LVII ticket market is cooling off considerably. (REUTERS/Caitlin O’Hara)

Po gorącym początku, rynek biletów na Super Bowl LVII znacznie się ochłodził. (REUTERS/Caitlin O’Hara)

Podczas gdy niektóre inne strony mają nieco inne dane na temat tej średniej, liczby wszystkie ogólnie zgadzają się: Jest możliwe, że w tym roku średnia cena biletu może zsunąć się poniżej ubiegłego sezonu i skończyć jako najtańszy średni bilet od czasu, gdy New England Patriots zmierzyli się z Los Angeles Rams w Atlancie w Super Bowl LIII. Średnia cena biletu w tamtym sezonie wyniosła $5,653, według danych TicketIQ. Tegoroczna cena „get in” wynosząca $4,259 musiałaby jeszcze znacznie spaść, aby zsunąć się pod najtańsze miejsca w zeszłorocznej grze, która wyrównała się i osiadła na poziomie $3,914.

Czy ceny będą jeszcze tańsze? To ostatecznie zależy od tego, jak popyt wpłynie na zapasy w ciągu najbliższych trzech dni. Dostępne miejsca na rynku pojawiły się wyrównać po szczyt na nieco ponad 3,400 we wtorek i były unosi się stabilnie na 3,200 w czwartek po południu. Jest to dość solidny poziom zapasów, ale jest pewne oczekiwanie, że może być napływ późno przybywających nabywców począwszy od czwartku, jako wstrzymujących się, którzy nie planowali spędzić dodatkowy czas wakacji w obszarze Phoenix będzie coraz do miasta w ciągu najbliższych 48 godzin i patrząc zabezpieczyć miejsca.

„Z zaledwie trzech dni do dnia gry, widzimy sprzedaży podnieść każdy dzień i ceny spadają – ostatnie 24 godziny widział największy skok w sprzedaży niż jakikolwiek inny okres 24 godzin w tym tygodniu na StubHub,” StubHub dyrektor partnerstwa i rozwoju biznesu Adam Budelli powiedział. „Spodziewamy się, że ceny biletów wyrównają się, więc jeśli widzisz bilet w swoim punkcie cenowym, zalecamy, abyś kupił teraz, ponieważ nigdy nie wiesz, jak długo ten bilet będzie trwał.”