Biella Rugby wita Francisco Susperregui

Biella Rugby ma przyjemność powitać w sezonie 2022/2023 włosko-argentyńskiego (uprawnionego) Francisco Susperregui. Urodzony w Rio Cuarto (Cordoba) 18.07.1999, 174 cm przy wadze 80 kg, po tym jak grał jako otwierający halfback w URU Cure Rugby Club do sezonu 18/19, przybył do Włoch i rozegrał ostatnie mistrzostwa z Monferrato Rugby w Serie B.

Alberto Benettin, główny trener Biella Rugby: „Pod koniec ubiegłego sezonu Francisco i kilku jego kolegów z drużyny przyszło na próbny trening z naszym klubem, więc mogłem go osobiście zobaczyć przy pracy i byłem pod wielkim wrażeniem: ma doskonałą technikę indywidualną, jest inteligentnym graczem, ma doskonałą pracę stóp i dobry procent przy słupkach, spodziewamy się, że da nam dużą pomoc podczas następnych mistrzostw. Naszym zamiarem jest postawienie mu najlepszych warunków do wyrażenia siebie i oczekujemy od niego maksymalnego zaangażowania.”

Francisco Susperregui: „Jestem bardzo wdzięczny za tę szansę, przyjście do gry w takim klubie jak Biella jest ważnym krokiem dla mojej kariery. Chcę jak najszybciej rozpocząć treningi z moimi nowymi kolegami z drużyny. Bez wątpienia razem wykonamy dobrą robotę„.