Bieg Emmy Raducanu w Cincinnati kończy się po obezwładnieniu przez Jessicę Pegulę

emma - Dylan Buell/Getty 

emma – Dylan Buell/Getty

Odradzająca się passa Emmy Raducanu w Western and Southern Open dobiegła końca po tym, jak Brytyjka została pokonana przez faworytkę gospodarzy Jessicę Pegulę w prostych setach.

Brytyjska nr 1 walczyła o wygranie swojego trzeciego meczu z rzędu po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym, ale nie była w stanie sprostać klinicznej grze Amerykanki z backhandu i przegrała 7-5, 6-4.

To oznaczało koniec zachęcającego tygodnia dla brytyjskiej nr 1, która pokazała, że odzyskała formę, która pozwoliła jej wygrać US Open jako kwalifikantka przed powrotem na Flushing Meadows za 10 dni, aby obronić swoją koronę wielkoszlemową.

Przez długi czas nie była w stanie sprostać agresywnemu i zróżnicowanemu uderzeniu Peguli i zawsze wyglądała na drugą w kolejności w zawodach, w których jej nadzieje na pierwsze zwycięstwo z zawodniczką z pierwszej dziesiątki szybko zgasły.

Nastolatka z Bromley uśmiechnęła się i krótko pomachała do tłumu, gdy opuszczała kort w Cincinnati, wydając się zadowolona ze swoich postępów w tygodniu, w którym pokonała dwie byłe mistrzynie Wielkiego Szlema – Serenę Williams i Victorię Azarenkę.

Pegula jednak była zupełnie inną bestią. 28-latka od 2022 roku znajduje się na ścieżce wznoszącej i przeżywa jeden z najlepszych lat w swojej karierze, zyskując przydomek „Mrs Consistency” (Pani Konsekwencja) za swój wzrost w rankingu do pozycji nr 7 na świecie.

Raducanu could not match her opponent's aggressive hitting - AP

Raducanu nie mogła sprostać agresywnemu uderzeniu swojej przeciwniczki – AP

Nic więc dziwnego, że rozproszyła ofensywną grę Raducanu na linii bazowej, rozciągając Brytyjkę po drugiej stronie kortu za pomocą agresywnego planu gry, który wymusił 21 niewymuszonych błędów na mistrzyni US Open, która nigdy tak naprawdę nie odnalazła swojego rytmu.

Już w pierwszym secie obie pary wymieniały się wczesnymi przełamaniami, ale Raducanu bardzo się starała, kiedy to dwukrotnie musiała odrabiać straty po 0-40, by utrzymać podanie.

Zachowywała się w ten sam sposób, co w meczach z Williams i Azarenką, rzadko pozwalając sobie na okazywanie emocji, z wyjątkiem pojedynczego uderzenia pięścią po utrzymaniu podania 5-4 w pierwszym secie.

Następnie padła ofiarą ostrego uderzenia Peguli z linii bazowej i dała swojej przeciwniczce decydujące przełamanie przy błędnym gemie serwisowym, po czym Amerykanka zakończyła spotkanie potężnym forehandem z linii końcowej – jednym z 21 wygranych, które mistrzyni z Cincinnati w 2019 roku zaliczyła obok swojej młodszej przeciwniczki.

Pegula's consistency has seen her fly up the rankings - GETTY IMAGES

Konsekwencja Peguli sprawiła, że pnie się ona w górę rankingu – GETTY IMAGES

Pomimo tego, że pokazała przebłyski opanowania, które pozwoliło jej wygrać 10 kolejnych meczów w drodze do kultowego tytułu US Open w zeszłym roku, Raducanu nie była w stanie wcisnąć przycisku reset w drugim secie, gdyż Pegula kontynuowała atak, przełamując ją w trzecim gemie.

Pomógł jej w tym niewczesny podwójny błąd Brytyjki, której serwis, pomimo siedmiu asów, które zdobyła w całym spotkaniu, nie był już tą samą nieposkromioną siłą, co w meczach z Williams i Azarenką. W pewnym momencie Brytyjka podniosła wzrok do swojego boksu i spojrzała wprost na Dmitrija Tursunowa, rosyjskiego trenera, z którym obecnie trenuje, jakby szukając odpowiedzi.

Ale przeciwko Peguli nie mogła znaleźć żadnej. To już szósty ćwierćfinał, w którym Amerykanka znalazła się w całym sezonie – to wynik, za który nie może ręczyć żadna inna zawodniczka – i który podkreśla jej kwalifikacje do gry w US Open.

Innym miernikiem jej dominacji jest fakt, że wygrała już 34 mecze na poziomie WTA 1000, czyli o dwa zwycięstwa mniej niż liderka światowego rankingu Iga Świątek, która ma na koncie 36 zwycięstw – to najdłuższa passa zawodniczki w XXI wieku.

Wysoka Amerykanka zmierzy się z Francuzką Caroline Garcią o miejsce w swoim drugim z rzędu półfinale WTA 1000, tydzień po triumfie w Canadian Open.

Raducanu przegrywa z Pegulą, jak to się stało

02:09 AM

Momentum Raducanu zatrzymane… ponownie

W sumie Raducanu pokazała kilka zachęcających znaków i może być zadowolona z tego, jak grała w Cincinnati. To był dla niej najlepszy tydzień w tym roku na milę krajową, pomimo tego, że dziś wypadła słabo. To zasługa Peguli, która uzbrojona w swój potężny backhand, rządziła Brytyjką na korcie, wykonując kilka niesamowitych fragmentów gry.

Teraz czeka nas wielkie wydarzenie. Raducanu rozpocznie obronę swojej korony w US Open za 10 dni.

Minęła już 21:00 czasu lokalnego, więc dzięki za pozostanie na nogach, to wszystko ode mnie.

01:54 AM

Drugi set Emma Raducanu5-7, 4-6 Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer

Wspaniały początek dla Raducanu w tym meczu, który musi zostać wygrany, kiedy Pegula trafia w siatkę, 0-15. Raducanu rzuca kuchenny zlew na swoją amerykańską przeciwniczkę, ale Pegula w jakiś sposób udaje się wykonać lob z najtrudniejszego kąta, by odesłać Raducanu do tyłu i spróbować własnego, ale nie udaje się.

Po nim następuje as, 30-15. Wszystko idzie po jej myśli, zanim Raducanu posyła backhand w siatkę. Punkt meczowy dla Peguli.

Chłodny, spokojny i opanowany, Pegula wykonuje silne podanie, które odbija się od wyciągniętej rakiety Raducanu i to wszystko. GAME SET MATCH PEGULA.

Turniejowy debiut Raducanu w Ohio dobiegł końca, ale może ona wiele wynieść ze swojego doświadczenia w Cincinnati.

01:49 AM

Drugi set Emma Raducanu 5-7, 4-5 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Dobry początek Raducanu, ale Pegula znikąd serwuje kolejny ostry backhand, który myli Raducanu, 30-15. Brytyjka decyduje się na długi return, ale znów nie ma szczęścia (30-30), po czym Pegula uderza z ostrego forehandu (40-30).

Raducanu zachowuje zimną krew i posyła dwa potężne serwy – w tym siódmego asa w meczu – dzięki czemu wychodzi z tego bez szwanku. Ale Pegula będzie serwować w meczu.

01:43 AM

Drugi set Emma Raducanu5-7, 3-5 Jessica Pegula (*wskazuje następny serwer)

Raducanu desperacko próbuje namieszać, ale Pegula jest mądra. Brytyjka zamienia się z nim w gambit, ale Pegula odpowiada na to uderzeniem z forehandu. Przy stanie 40-15, Amerykanka wypuszcza kolejny imponujący forehand i nagle jest o jednego gema od zakończenia tego meczu.

01:39 AM

Drugi set Emma Raducanu 5-7, 3-4Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer)

Znacznie lepsza gra serwisowa Raducanu, która wychodzi na prowadzenie 40-0 dzięki serii sprytnych serwów, które okazują się zbyt gorące dla Peguli, która następnie wbija return w siatkę. Raducanu wciąż jest w grze, rywalizuje z Amerykanką, ale nie zrobiła jeszcze wystarczająco dużo, by sprawić jej prawdziwy kłopot.

01:35 AM

Drugi set Emma Raducanu5-7, 2-4 Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer)

Cicha pompka pięściowa Raducanu, gdy Pegula trafia w siatkę, 15-15. Raducanu wykonuje długi backhand, który prosi sędziego o sprawdzenie, ale jest on bardzo szeroki, 30-15. Pegula wykonuje potężny backhand, który pozostawia Raducanu po złej stronie kortu, a Amerykanin słyszy: „Come on!”, 40-15.

Dzięki dobrej grze Raducanu zdobywa kolejny punkt, gdy Pegula uderza zza linii bazowej, 40-30, po czym doprowadza do deuce’a wygrywając backhand.

Niesamowita precyzja Peguli, która nęka Brytyjkę serią pięknych backhandów, zanim Raducanu posyła piłkę wysoko i szeroko. Przewaga Peguli i utrzymuje się.

01:30 AM

Drugi set Emma Raducanu 5-7, 2-3 Jessica Pegula(*wskazuje następny serwer)

Tym razem to Raducanu lepiej zaczęła, wygrywając kilka pierwszych punktów, po czym odpaliła kolejnego asa, 40-0. Przydałoby się jej jeszcze kilka takich krótkich punktów. Pegula podbiega do niego, ale może tylko odbić go szeroko. Dobra robota.

01:27 AM

Drugi set Emma Raducanu5-7, 1-3 Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer)

Raducanu podchodzi do swojego boksu i zdaje się patrzeć wprost na Dmitrija Tursunova, rosyjskiego trenera, z którym obecnie trenuje, jakby próbując zapytać, dlaczego nie może znaleźć swojego rytmu.

Łatwe przytrzymanie dla Peguli. Raducanu nie jest w stanie zepchnąć Amerykanki z jej pozycji i musi znaleźć inny bieg… i to szybko.

01:23 AM

Drugi set Emma Raducanu 5-7, 1-2 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Pegula wykorzystuje swoją dominację z backhandu pysznym drop shotem, a Raducanu, ścigając się z nim, uderza w return długo, 0-15. Ojej… następnie uderza z woleja bardzo szeroko, 0-30. Brytyjka odpowiedziała laserowym forehandem, 15-30, ale potem spieprzyła backhandem i dała Peguli break pointa, 15-40.

Następnie para zaangażowała się w porywający rajd. Raducanu uderza zaciekłym forehandem w dół, ale Pegula jest bardzo odporna i odbija wszystko, co Brytyjka rzuca w jej kierunku. W końcu Raducanu udaje się odpowiednio wykorzystać kąt, by wygrać forehand i odzyskać punkt.

Jednak cała jej ciężka praca zostaje zniweczona przez przedwczesny podwójny błąd.

Pegula wygrywa seta i przełamanie.

01:17 AM

Drugi set Emma Raducanu5-7, 1-1 Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer)

Pegula osiąga obecnie tak fantastyczną głębię w swoim backhandzie. Jest to jej prawdziwa broń, która poraża Raducanu. Amerykanka z łatwością radzi sobie z tym gemem serwisowym i wygrywa drugiego seta.

01:14 AM

Drugi set Emma Raducanu 5-7, 1-0 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Wow, Raducanu wygrywa pierwszy punkt w swoim gemie serwisowym. To jest zmiana. Pegula zdobywa punkt wysublimowanym forehandem – do tej pory popełniła bardzo mało niewymuszonych błędów – zanim Raducanu spudłuje, 15-30.

Raducanu zalicza asa w odpowiednim momencie, 30-30, po czym Pegula wykonuje kolejne podanie na szeroką odległość, z którym sobie radzi, ale wbija backhand w siatkę, 40-30. Pegula wraca po długim podaniu i Raducanu dobrze trzyma piłkę. To był test jej serwu i nerwów.

01:10 AM

Raducanu ma wszystko do zrobienia w drugim secie

emma - Dylan Buell/Getty Images

emma – Dylan Buell/Getty Images

01:07 AM

Pierwszy set Emma Raducanu5-7 Jessica Pegula (*dotyczy następnego serwera)

Wszystko zaczyna się rozpadać dla Raducanu, która ma spuszczoną głowę. Straciła trochę swoje „mojo” i znów uderza długo. Pegula uderza z forehandu, którego Raducanu nie próbuje skończyć i wygrywa seta!

To był wciągający pierwszy set w wykonaniu tej pary. Raducanu utrudniała sobie zadanie bardziej niż musiała – dwa razy wracała z 0-40 – ale musi nieco zmienić swoje nastawienie, jeśli chce wyjść na prowadzenie.

01:03 AM

Pierwszy set Emma Raducanu 5-6 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Raducanu znów traci punkt otwarcia i tym razem to już za dużo. Pegula uderza piłkę tak wyraźnie z linii bazowej i zmusza Brytyjkę do pracy. W jej grze widać prawdziwą agresję, z którą spokojna Raducanu nie może się równać.

Raducanu wyszła już z kilku trudnych sytuacji w tym meczu, ale czuje się, że to decydujący etap… Pegula ma przełamanie! Będzie miała szansę na serwowanie do seta. 12:58 AM

Pierwszy set Emma Raducanu5-5 Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer)

Pegula serwuje, by utrzymać się w pierwszym secie. Wygrywa pierwszy punkt, po czym wykonuje precyzyjny backhand, który wpada cudownie w linię. To było imponujące. Następnie para wymienia się dropshotami, Pegula próbuje lobować Raducanu, którego powrotny volley forehandowy nie ma wystarczającej siły rażenia, a Pegula odpowiada na to smakowitym passingiem po linii. Pegula posyła podchwytliwe podanie i wygrywa 40-15.

12:53 AM

Pierwszy set Emma Raducanu 5-4 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Początek dla Raducanu, która popełnia podwójny błąd i nie do końca radzi sobie z nowymi piłkami, 0-15, po czym popełnia dwa niewymuszone błędy i Pegula wygrywa 0-40. Cierpliwa gra Raducanu, która nie pozwala sobie na zbytnie miotanie piłką i osacza Amerykankę w narożniku, a ta wpada w siatkę, 15-40.

Ale Raducanu długo się męczy i Pegula ma break pointa. Wow, co za serw od Raducanu! To była genialna reakcja, a ona wyrównuje do deuce. Serwuje szeroko po stronie deuce i zdobywa przewagę, zanim Pegula wraca po długim podaniu!

Mała pompka z pięści Raducanu – nie widzieliśmy ich zbyt wiele w ciągu ostatnich kilku dni – ale z pewnością zna wartość tej wygranej. Znowu wychodzi z pozycji 0-40, aby utrzymać się.

12:48 AM

Pierwszy set Emma Raducanu4-4 Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer)

Mądra gra Peguli, która znowu utrzymuje się w komfortowej sytuacji.

12:44 AM

Pierwszy set Emma Raducanu 4-3 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Początek śliski dla Raducanu, ale zmusza Pegulę do błędu, 15-15, po czym wykonuje wysublimowany backhand, 30-15. Dwa szybkie serwy i Pegula wraca do obu. Nastolatka łatwiej utrzymała się przy piłce.

12:42 AM

Pierwszy set Emma Raducanu3-3 Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer)

Sprytne zagrania Peguli. Nie spieszy się i wymusza na Raducanu godną podziwu grę w obronie, ale Pegula przeskakuje z jednego rogu linii bazowej na drugi i wygrywa fajnym forehandem. Następnie gra dominująco i nie daje Raducanu ani centymetra, a Brytyjka strzela w siatkę, 40-15.

Amerykanka znacznie lepiej utrzymała serw.

12:38 AM

Pierwszy set Emma Raducanu 3-2 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Długi rajd, w którym Raducanu sprowadza Pegulę w stronę siatki, a następnie próbuje lobować Amerykankę, ale piłka spada okrutnie szeroko, 0-15. Raducanu wbija piłkę w siatkę, 0-30, po czym wraca z długim podbiciem, 0-40, i daje Peguli dwa break pointy.

Raducanu odzyskuje wygraną, a następnie wykonuje świetną pracę nóg, która wymusza błąd Peguli, 30-40, i walczy o doprowadzenie do deuce. Wygrywa czwarty punkt z rzędu i ma przewagę, ale po raz pierwszy w tym meczu popełnia błąd podwójny. Pegula nie potrafi tego wykorzystać i marnuje break pointa, a Raducanu w końcu udaje się utrzymać.

To był wciągający mecz – i wspaniały powrót Raducanu od stanu 0-40.

12:31 AM

Pierwszy set Emma Raducanu2-2 Jessica Pegula (*wskazuje następny serwer)

Warto pamiętać, że Raducanu nigdy nie pokonała zawodniczki z pierwszej dziesiątki, a już teraz czeka ją walka z siódmą Pegulą. Jak na razie Amerykanka wykonuje kontrolowane, agresywne uderzenia, które spokojnie ustawia na swoim miejscu. Raducanu wkracza do gry, ale Raducanu wygrywa wspaniałym forehandem i doprowadza do deuce… i przejmuje przewagę po tym, jak Pegula oddaje daleki strzał.

Raducanu próbuje zagrać kolejny forehand, ale jest on bardzo szeroki. Pegula niestrudzenie atakuje Brytyjkę w narożniku serią ostrych forehandów, ale jej uderzenie jest długie… Ups. Raducanu znów ma przewagę, ale marnuje break pointa kolejnym strzałem w siatkę.

Trzecie przełamanie dla Raducanu i… Pegula uderza szeroko! Raducanu natychmiast wraca do gry. 12:22 AM

Pierwszy set Emma Raducanu 1-2 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Właśnie zostaliśmy uraczeni pierwszym spojrzeniem na silny backhand Peguli, który rozciąga Raducanu, a Brytyjka wraca szeroko, 0-15. Amerykanin kończy uderzeniem z dominującego forehandu, 0-30. Solidne drugie podanie Raducanu, 15-30, a następnie trzeci as w meczu, 30-30. Kolejny potężny, dokładny i mocny serw, którego Pegula nie jest w stanie oddać, 40-30, ale marnuje kolejny podbój do siatki… i mamy deuce.

Pegula wykonuje krótkie, ostre podanie z backhandu, które pięknie przebija się nad siatką i zdobywa break pointa, ale Raducanu jest tak spokojna i opanowana. Po kolejnym dobrym podaniu Pegula trafia w długi punkt i znów jest deuce.

Brytyjka w kolejnym rajdzie trafia tylko w siatkę… a potem trafia w długi punkt za linią bazową i Pegula zdobywa wczesne przełamanie!

12:16 AM

Pierwszy set Emma Raducanu1-1 Jessica Pegula (*zaznacza następny serwer)

Pegula z łatwością radzi sobie z pierwszym gememem serwisowym. Odrzuca piłkę w dół i ma ona niesamowity spin, a piłka przelatuje nad rakietą Raducanu, gdy ta próbuje się z nią połączyć, po czym wbija ją w siatkę.

12:14 AM

Pierwszy set Emma Raducanu 1-0 Jessica Pegula(*zaznacza następny serwer)

Para testuje się nawzajem w pierwszym rajdzie i Raducanu w końcu wbija piłkę w siatkę, po czym zalicza drugiego asa, 15-15. Szybko serwuje kolejnego prostego, 30-15. Brytyjka w ciągu ostatnich kilku dni naprawdę poprawiła swoją grę serwisową. Pegula wymusza błąd Raducanu, który uderza poza linią bazową.

Ale udaje się jej utrzymać, gdy Pegula uderza kolejny raz szeroko. Raducanu jest w grze.

12:09 AM

Coin toss

Pegula wychodzi na prowadzenie i decyduje się na odbiór. Jest przyjemne 25 stopni w Cincinnati, choć wilgotność nie jest zbyt wysoka.

Yamilla Halle jest naszym sędzią.

12:04 AM

Zawodnicy wyłaniają się

Pegula w czarnej czapce z daszkiem ma założone słuchawki i patrzy w strefę.

Raducanu, w międzyczasie, ma swoją zwykłą białą czapkę i wyprowadza parę na boisko. Ogromny uśmiech pojawia się na jej twarzy, gdy wychodzi na stadion, gdzie jest gorąco witana przez widzów, którzy zdecydowali się zająć swoje miejsca wcześniej – co nie wydaje się być regułą w Cincinnati.

11:54 PM

Raducanu jest w drodze

Zbliża się 19:00 czasu lokalnego w Cincinnati i mecz ma się rozpocząć punktualnie.

Brytyjka chce nabrać rozpędu przed obroną US Open, która rozpocznie się w Nowym Jorku pod koniec tego miesiąca, a trzecie z rzędu zwycięstwo w tym turnieju rozgrzewkowym naprawdę dobrze by jej zrobiło, zwłaszcza biorąc pod uwagę mieszany rok, jaki miała od czasu sukcesu na Flushing Meadows.

11:41 PM

Gdzie indziej w Cincinnati…

W losowaniu kobiet doszło do sporego wstrząsu po tym, jak Iga Swiatek została pokonana przez mistrzynię Cincinnati z 2019 roku Madison Keys 6-3, 6-4. To niewątpliwie największe zwycięstwo Key w jej karierze.

Sprawy z pewnością wyglądają dobrze dla amerykańskiego kobiecego tenisa. Pegula bez wątpienia będzie zainspirowana zwycięstwem swojej rodaczki.

11:33 PM

Kim jest Jessica Pegula?

Obok Danielle Collins i Coco Gauff, Pegula daje fanom wiele powodów do ekscytacji, gdy zbliżamy się do US Open.

28-latka była na trendzie wzrostowym w 2022 roku i cieszy się jednym z najlepszych sezonów w swojej karierze, wchodząc głęboko we wszystkie slamy. Po rozpoczęciu roku w pierwszej dwudziestce, pochodząca z Buffalo wspięła się do najwyższego w historii rankingu światowego numeru 7.

Osiągnęła ćwierćfinał i trzecią rundę w tegorocznych French Open i Wimbledonie, a na początku roku po raz drugi w karierze dotarła do ćwierćfinału Australian Open i została zatrzymana dopiero przez ostateczną mistrzynię Ash Barty.

Jakby tego było mało, w zeszłym tygodniu wygrała Canadian Open.

jessica - EDUARDO LIMA/Shutterstock

jessica – EDUARDO LIMA/Shutterstock

11:26 PM

Walka nr 1s

Oto, co Raducanu miała do powiedzenia na temat zmierzenia się z aktualnym amerykańskim nr 1 i faworytką domu Pegulą:

To będzie trudny mecz. Ona też gra u siebie, więc jestem pewna, że tłum będzie ją wspierał, ale to wszystko jest dobre, bo sama tego doświadczyłam.

Nie sądzę, żebym grała przed większą publicznością niż Serena Williams u siebie, więc nie mogę się doczekać i przygotuję się najlepiej jak potrafię.

11:13 PM

Czy Raducanu wróciła do swojej najlepszej dyspozycji?

Takie pytanie zadają sobie fani po tym, jak 19-latka odniosła wszechstronne zwycięstwa nad Sereną Williams i Victorią Azarenką w Western and Southern Open w tym tygodniu.

Brytyjka wydaje się czerpać korzyści z bardziej swobodnego podejścia do gry, a jej serw i forehand znów są na czasie.

Przeczytaj dogłębną analizę Uche Amako, która pokazuje, dlaczego Raducanu wykazuje wszystkie oznaki, że odzyskała formę, która pozwoliła jej wygrać US Open jako kwalifikantce.

emma - Frey/TPN/Getty Images

emma – Frey/TPN/Getty Images

11:02 PM

Dobry wieczór

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Emma Raducanu vs Jessica Pegula w trzeciej rundzie Western & Southern Open.

Brytyjski nr 1 w Ohio Brytyjka odniosła wspaniałe zwycięstwo nad Sereną Williams, pokonując w środowy wieczór w setach Wiktorię Azarenkę.

Dziesiąta zawodniczka przegrała tylko cztery gemy z wielką tenisistką Williams w poniedziałek i dwa z dwukrotną mistrzynią świata Azarenką, pokonując tę pierwszą w drugim secie, a następnie kontynuując swoją przygodę z turniejem i pokonując Białorusinkę w pierwszym secie 6-0.

Zwycięstwa nad dwiema największymi gwiazdami tenisa z pewnością dodadzą Raducanu pewności siebie przed dzisiejszym starciem z nadzieją gospodarzy, Pegulą, Amerykanką z siódmego miejsca.

Mistrzyni US Open stara się zrobić coś, czego jeszcze nie osiągnęła w tym roku kalendarzowym: wygrać trzy mecze z rzędu.

Nastolatka z Bromley zadziwiła świat, gdy w zeszłym roku wygrała 10 kolejnych meczów na kortach Flushing Meadows, ale od czasu swojego ikonicznego sukcesu w Wielkim Szlemie nie udało jej się zachować spójności.

Jedynym innym przypadkiem, kiedy nr 13 na świecie odniosła trzy zwycięstwa z rzędu, był zeszłoroczny Wimbledon, kiedy to pamiętnie dotarła do czwartej rundy w przełomowym okresie letnim.

Po mieszanych wynikach od czasu bajki w Nowym Jorku, Raducanu w końcu wydaje się być w formie na mniej niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem US Open.

Western and Southern Open to jej 16. turniej od czasu triumfu w Wielkim Szlemie, a kolejne zwycięstwo w Cincinnati pozwoli jej nie tylko awansować do ćwierćfinału, ale także wrócić do pierwszej dziesiątki rankingu WTA.

Pegula, w międzyczasie, zapewniła sobie miejsce w trzeciej rundzie dzięki odważnemu zwycięstwu nad Ukrainką Martą Kostyuk, wygrywając 6-7 (5-7), 6-1, 6-2.

Zwycięzca dzisiejszego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale z Caroline Garcią, po tym jak Francuzka pokonała Elise Mertens 6-4, 7-5, aby dotrzeć do ostatniej ósemki.