Bezpośrednia relacja Djokovic – Sinister 14.30: jak oglądać w TV i na streamingu

LONDYN (Wielka Brytania)Jannik Grzechnik rzuca wyzwanie Novakowi Djokovicowi w ćwierćfinale Wimbledonu. Już w Melbourne w tym roku, a wcześniej na Roland Garros w 2020 roku, tenisista z Południowego Tyrolu wywindował się do wspaniałej ósemki w imprezie rangi Szlema, ale na Wimbledonie, przed tym rokiem, nigdy nie wygrał ani jednego meczu. Serbski mistrz natomiast wygrał trzy ostatnie edycje londyńskiego slamu i nie przegrał na korcie od trzeciej rundy w 2016 roku przeciwko Samowi Querreyowi, gdyż w 2017 roku dopiero kontuzja zmusiła go do przejścia na emeryturę. „Mówiąc o grze Sinnera mogę używać tylko superlatywów i pozytywnych przymiotników. Wszyscy wiemy, że jest bardzo utalentowany. Już teraz jest uznanym zawodnikiem z czołówki. Oglądałem go przeciwko Alcarazowi, widziałem dominujący występ w dwóch pierwszych setach. W trzeciej było trochę walki, ale zawsze wydawał się kontrolować mecz. Jest bardzo solidny. Ma wszystkie uderzenia: serw, odpowiedź, forehand. On zawsze wywiera presję na swoich przeciwnikach”, Djokovic powiedział o Grzechniku w przeddzień meczu.

Śledź Djokovic-Sinner LIVE na naszej stronie

WYNIK LIVE: Djokovic-Sinner 2-2 (5-7, 2-6, 6-3, 6-2, 6-2)

1. set: Grzesiek przodem

Szokujący początek dla Grzesia, który w pierwszych dwóch gemach przynosi do domu tylko dwa punkty, oddając przeciwnikowi swój serwis. Włoch, przy stanie 4-1 dla Djokovica, anulował break pointa, a w kolejnej rundzie przełamał serw Serba, wracając do meczu. Przy stanie 5-5 nowa przerwa dla Południowego Tyrolczyka, który po raz pierwszy objął prowadzenie. W kolejnym gemie utrzymał serw i zamknął pierwszego seta, w 57 minut.

Drugi set: Grzechnik dominuje

Włoski tenisista jest absolutną gwiazdą drugiego seta. Wyrwał dwa przełamania z rąk Djokovica i zamknął w 37 minucie wynikiem 6-2. Wydaje się, że serbski tenisista nie był w stanie zmartwić Djokovica, który cały czas utrzymywał kontrolę nad meczem.

Trzeci set: Djokovic wraca na właściwe tory

Djokovic wraca do meczu. Serbski tenisista z łatwością utrzymuje pierwsze dwie odsłony serwisowe, następnie wyrywa breaka, który pozwala mu wyjść na 3-1 i broni go do końca (6-3). Grzesiek ulega, ale trzyma; Włoch jest bohaterem kilku niezwykłych wymian zdań, które wywołują aplauz publiczności.

4. set: Grzesiek zawala, Djokovic doprowadza do wyrównania

Jannik Sinner jest w dużych kłopotach. Włoski tenisista nie jest w stanie utrzymać rytmu narzuconego na wymianach w dwóch pierwszych setach i ulega na dystansie. Djokovic był nieubłagany i zamknął się na 6-2. W ostatnim meczu kontuzja kostki Grzechnika, który chcąc odzyskać piłkę przy siatce źle upada.

5. set: zwycięstwo Djokovica

W ostatniej frakcji Serb jest nieugięty. Sinner ulega na dystansie i daje dwa przełamania swojemu przeciwnikowi, który zamyka się z wynikiem 6-2.

Direct tv i streaming z meczu Djokovic-Sinner

Mecz Djokovic – Grzechnik zaplanowany jest na godzinę 14:30 (pierwszy mecz) i będzie transmitowany na żywo przez Sky Sport. Mecz będzie można również oglądać na żywo w serwisie Now oraz na SkyGo.