Betis przedłuża do 2025 roku kontrakt z Danim Pérezem, jednym z klejnotów swojego systemu młodzieżowego

El Betis ogłosił we wtorek przedłużenie kontraktu Daniego Péreza do 30 czerwca 2025 roku. Ruch, dzięki któremu klub zapewnia ciągłość jednego z klejnotów swojego systemu młodzieżowego, zawodnika, w którym pokładają duże nadzieje i który zeszłego lata był wśród tych wybranych przez Manuela Pellegriniego do przeprowadzenia pierwszego przedsezonowego obozu treningowego z pierwszą drużyną.

Dani Pérez, 17 lat, dołączył do helskiego klubu w 2013 roku, jako pierwszoroczny benjamín, i od tego czasu rozwijał się w szeregach jako kreatywny pomocnik, by w zeszłym sezonie zadebiutować dla Betis Deportivo w Primera RFEF w wieku zaledwie 16 lat. Odegrał również wiodącą rolę w drużynie División de Honor Juvenil, która zdobyła tytuł ligowy i zagrała w Final Four Copa del Rey oraz Pucharze Mistrzów w latach 2021-22.

'Sponsorowany’ przez Daniego Ceballosa

Po udziale w pre-sezonie pierwszej drużyny, Dani dokonał definitywnego przeskoku do drużyny rezerw, mimo że wciąż jest w wieku młodzieżowym. Ponadto stał się regularnym uczestnikiem międzynarodowych powołań reprezentacji Hiszpanii, zarówno do lat 16, jak i później do lat 17, a ostatnio do lat 18. Zawodnik „sponsorowany” przez Daniego Ceballosa, który marzy o tym, by stać się nowym talentem z cantery, który dotrze do elity na Benito Villamarín.

Read More